Поради літнім людям

Фахівці Центру радять літнім людям, які прагнуть виглядати і почувати себе молодше свого віку, дотримуватися таких загальних рекомендацій:

- Дотримуватися помірності в їжі. Замість звичних багатьом 3000 кілокалорій на добу бажано задовольнятися половиною з цього. Такий мінімум розвантажує клітини і підтримує їхню активність.

- Стежити, щоб харчування було збалансованим і різноманітним. Людям старше 40 років корисна морква, солі кальцію для кісток і магнію для серця.

- Відмовитися від паління. Багато літніх людей вважають, що немає сенсу кидати цю шкідливу звичку, оскільки шкоду здоров'ю вже заподіяно. Безперечно, деякі незворотні зміни в організмі вже сталися, але відмова від куріння в будь-якому віці покращує загальний стан і, тим самим, приносить користь здоров'ю.

- Рухатися. Навіть декілька хвилин на день занять спортом подовжують життя. При рухах виділяються гормони росту, які омолоджують тканини організму.

- Спати у прохолоді. Сон при температурі +17- +18 градусів за Целсієм сповільнює обмін речовин, що захищає організм від старіння.

- Тренувати пам'ять. Добре тренує пам'ять вивчення напам’ять віршів та анекдотів, іноземних мов, розгадування кросвордів тощо. Це сповільнює процес вікової деградації інтелекту, активізує роботу серцево-судинної системи і обмін речовин. Люди з вищою освітою живуть довше, у них пізніше виникає хвороба Альцгеймера.

- Бути оптимістом. Людина, яка пасивно покладається на зовнішні обставини, частіше впадає в депресію. Ті, хто у всіх проблемах звинувачують себе, не обговорюють їх з близькими, подавляють свій гнів і образи, частіше хворіють.

- Не стримувати емоції. Сміх подовжує життя. Але й сльози позитивно впливають на здоров'я організму. Зі сльозами організм позбувається гормонів стресу. Крім того, у сльозах виявлені морфіноподібні речовини, які мають заспокійливу дію.

Прес-служба МОЗ України