Зменшення розміру грудей

Існують 2 основних методи хірургічних операцій по зменшенню грудей:

мастопексія і редукційна мамопластика.

Подібні операції виконуються при відвислих або дуже великих грудних залозах.

Крім того, для зменшення розмірів грудей оперують і чоловіків, що мають збільшені груди, характерні для захворювання гінекомастія.

Мастопексія - зменшення грудей з метою їх підтяжки. Це хірургічна операція,в ході якої відвислі груди піднімають і змінюють їх форму. Якщо молочні залози опущені (мастоптоз), видаляють тільки надмірні ділянки шкіри. При цьому груди і ареола (шкіра, що пігментується, оточує сосок) піднімаються. Під час операції іноді зменшують і розмір ареоли. Маморедукція - це операція, під час якої видаляється не тільки шкіра, але і тканини самої залози, а також надмірна жирова клітковина. Маморедукція проводиться з метою зменшення дуже великого об’єму грудей, який буває при гіпертрофії молочних залоз і гігантомастії.

Протипокази

Не рекомендується проводити подібні операції, якщо незабаром планується вагітність. В цьому випадку краще відкласти операцію.

Не можна проводити зменшення грудей і за наявності пухлинних захворювань молочних залоз, а також при захворюваннях внутрішніх органів у важкій формі.

Небажано проводити операції в дні менструацій і в найближчий період після лактації (менше року).

Планування пластичної операції по зменшенню грудей

На першій консультації фахівець оцінює стан здоров’я пацієнтки або пацієнта, визначає всі необхідні параметри: форму і об’єм грудей, еластичність шкіри, вік і т.д. Лікар повинен проконсультувати своїх пацієнтів з приводу того, яка з хірургічних методик показана в їх випадку.

Підготовка до операції

При підготовці до операції в деяких випадках може бути призначене рентгенівське дослідження - мамограма. Перед операцією не можна приймати гормональні і деякі інші препарати. Крім того, слід відмовитися від куріння.

Після операції пацієнти повинні будуть впродовж деякого часу носити спеціальну білизну, яку слід придбати заздалегідь.

Операція

Операція по зменшенню грудей займає від 1,5 до 3,5 години, а іноді і більше. Її тривалість залежить від початкового об’єму молочної залози і вибраної методики проведення операції. Мастопексію і редукційні мамопластику проводять в умовах загальної анестезії.

Післяопераційний період

Після операції пацієнти знаходяться в клініці не більше 2-3 днів. Згодом перев’язки проводяться амбулаторно. Через день після операції роблять першу пов’язку, після чого забороняється приймати душ.

У перші дні після операції можуть з’явитися слабкість, неприємні відчуття в області ліній швів, що тягнуть, і незначний біль, що посилюється при русі і кашлі, а також може підвищитися температура тіла.

Протягом 1-го тижня відбувається післяопераційний набряк тканин. У цей період рекомендується спати на спині, підклавши під неї подушки.

Протягом 1 року після операції грудей будуть дуже чутливі до сонця. Це слід враховувати при відпочинку: обов’язково використовувати сонцезахисні креми або не знімати повністю одяг, що прикриває груди.

У операційних ранах залишають дренажі для поліпшення відтоку тканинної рідини. Їх прибирають на 5-й день після операції, після чого пацієнти повинні надіти спеціальний “хірургічний” бюстгальтер, який вони носитимуть близько 2-3 тижнів. Внутрішньошкірні шви повинні розсмоктатися самі протягом 1,5 міс. Проте груди, як правило, гояться не одночасно, що робить їх на деякий час несиметричними. Крім того, при загоєнні ран в області розрізів відчувається стріляючий біль. Це говорить про відновлення нервів. У перший місяць після операції слід уникати будь-яких фізичних навантажень, які можуть привести до набряку і кровотечі в області грудей. Ускладнення

При зменшені грудей можливі такі ускладнення:

- сильні кровотечі і запальні процеси;

- повільне загоєння ран;

- утворення широких рубців (як правило, спостерігається у курців).

При вільній пересадці ареол під час операції по зменшенню грудей можуть виникнути порушення кровообігу в цій області в ранньому післяопераційному періоді, що вимагає додаткового лікування.

Проте, навіть якщо операція була проведена чудово, без ускладнень, необхідно бути готовим до того, що після операції в області грудей залишаться помітні рубці. Їх доведеться надалі прикривати бюстгальтером або купальним костюмом. Величина рубців залежить від початкового об’єму молочної залози - чим більше вона була, тим помітніше буде рубець.