- Засмага без шкоди

У наших краян найчастіше зустрічаються такі типи шкіри:

  • Світлошкірий європейський. У людей з цим типом шкіра світла, дуже рідкісні веснянки, блакитні, сіро-зелені очі. Колір волосся найчастіше від блондина до світлого шатена. Люди з таким типом шкіри не дуже добре засмагають, частенько отримують сонячні опіки. Таким людям слід ставитися до прийому сонячних ванн відповідально і обережно.

  • Темношкірий європейський. Найпоширеніший тип шкіри в середній смузі. Шкіра світла, але смаглява, як говоритися, оливкового відтінку. Волосся від темного блондина до шатена, очі найчастіше світло-карі, але бувають люди і з блакитними, зеленими і сірими очима. Люди з таким типом шкіри легко засмагають. Однак слід пам'ятати, що незважаючи на легкість в отриманні засмаги, ви все-таки можете отримати опіки після дуже тривалого перебування на сонці, особливо у несприятливі для цього години.

  • Кельтський тип - дуже біла шкіра, веснянки, рудувате волосся, погана засмага (а найчастіше від найменшого перебування на сонці опіки і почервоніння). Таким людям взагалі не рекомендовано засмагати, у них часто розвиваються хвороби, пов'язані з опіками.

  • Середземноморський тип шкіри відрізняє темніший відтінок, ніж у темношкірого європейського, темні очі і волосся. Ці люди можуть засмагати без ризику отримати опік, хіба що сонячний удар.

Шкіра людини є природним живим бар’єром, яка захищає організм від впливу несприятливих екологічних та професійних факторів. Складна структура шкіри включає в себе клітини різних тканин, кожна із яких може піддатися злоякісній трансформації. Цим пояснюється велика кількість різних типів пухлин, які можуть виникати в шкірі.

Меланома зустрічається значно рідше інших форм новоутворень шкіри, але є найбільш злоякісною пухлиною шкіри і має тенденцію до швидкого метастазування: на пізніх стадіях виявляється 22,6% випадків, а при профоглядах - до 30% випадків.

Основним фактором виникнення захворювання раку шкіри є ультрафіолетове випромінювання

Найбільшому ризику виникнення меланоми піддаються люди з низькою інтенсивністю пігментації шкіри у відповідь на ультрафіолетове опромінення й, отже, що мають низький рівень природного захисту шкіри від сонця. Це - білошкірі, рудоволосі й блакитноокі. Під впливом сонця вони замість засмаги, одержують сонячний опік. У групи ризику ввходять і особи, в котрих є багато доброякісних невусів (родимки) на шкірі, є три й більше диспластичних невусів, відзначено три й більше епізоди важких сонячних опіків шкіри в минулому, були випадки меланоми в близьких родичів.

Тому варто вживати запобіжних заходів. Не рекомендується довго перебувати на сонці в період з 11 до 17 години, коли сонячні промені особливо активні. Якщо сонце закрите хмарами, це не означає, що воно не випромінює ультрафіолет (85 % його попадає на шкіру при похмурій погоді на морі).

Зверніть увага: промені, відбиваючись від поверхні води, піску, снігу подвоюють кількість ультрафіолету, що поглинає шкіра.

Засоби від засмаги захищають шкіру від сонячного опіку, але переконливі докази про їх запобігання розвитоку меланоми відсутні.

Молоді жінки до 28 років, відповідно до рекомендацій ВООЗ, зовсім не повинні користуватися приладами для штучної засмаги, оскільки це може привести до розвитку раку шкіри.

Увага до власного тіла повинна стати звичкою, завдяки якій ви збережете здоров'я, молодість шкіри, а родимки стануть родзинками вашого неповторного образу.

Захворювання шкіри складають близько 25% усіх злоякісних пухлин і займають друге місце у структурі поширеності онкологічних хвороб.

На цих світлиних видно, як приймали сонячні ванни раніше і як засмагають наші сучасники.

У світі фіксують зростання захворюваності на злоякісні новоутвори шкіри.