Магнат і його трубач

МАГНАТ І ЙОГО ТРУБАЧ

Що ж, якщо вже так повелося, розкажу тобі ще одну історію. Їх набралося вже чимало. Може, варто було би й мовчати, не порушувати тишу. Але ж однаково її порушить хтось неодмінно. Тож послухай-но, добра людино, ще і про таке…

Жив на цьому світі один юнак, який мріяв стати відомим дуже музикантом. Він чудово грав на трубі. Але якось узимку дуже захворів легеневою хворобою так, що вже не міг не те що грати, але важко було навіть хоч якось дихати…

Передчуваючи недобре про себе, зажурився він, що так недовго довелося йому ходити по цій землі. А бідна мати зі сльозами молила Бога, щоби Він став на поміч єдиному своєму синові, продовжив йому літа життя. 

У цей час на іншому кінці світу в розкішних покоях неймовірно пишної оздоби під наглядом видатних лікарів підтримувалося дихання вже старенького чоловіка, який дуже хворів і передчував скоре завершення своєї земної історії. Він теж, оглядаючи свої покої, іноді важко зітхав і молився…

А ще хотів перед своїм відходом зробити хоч якесь добро. Він мав неймовірно великі статки, і майже все, що хотів, міг дозволити собі. Тож чекаючи Різдва, він започаткував благодійну програму допомоги знедоленим. Треба було лишень написати листа на особливу адресу і уповноважені люди досліджували його та доповідали старенькому магнату про ті чи інші проблеми знедолених, а він говорив кілька слів у якості резолюції, вирішуючи дуже багато різних складних ситуацій… 

Матері юнака, який дуже важко дихав, теж розповіли про Різдвяну програму невідомого магната, що жив десь на іншому кінці світу. І вона написала йому листа, попросивши повернути дихання своїй дитині, доклавши диск із записом чудової класичної мелодії, яку на трубі виконував разом із оркестром свого часу її син. 

Магнат прочитав її листа і послухав запис. Часу в нього було вже зовсім небагато, тож він віддав необхідні розпорядження і висококваліфіковані фахівці взялися за дослідження справи юного музиканта-каліки. 

Одначе на превеликий жаль, вони не змогли в результаті кількох операцій повернути повноцінне дихання юнаку-трубачу. Тож він поступово згасав. Медицина виявилася безпорадною.

Тоді могутній покровитель зі свого ліжка, обставленого дорогою апаратурою, наказав своїм співробітникам знайти одного із найталановитіших трубачів світу, гарно заплатити йому з умовою, що він зіграє найкрасивіші соло, інші музичні партії в оркестрі для запису кількох альбомів класичної музики. І ці твори будуть підписані іменем юнака, який вже не міг зіграти на трубі, та і дихати йому було дедалі важче…

Коли всесвітньо відомий трубач дізнався про історію свого юного знедоленого колеги, то відмовився від великого гонорару і вирішив зіграти безкоштовно разом із оркестром. І ось, коли у старенького хворого магната і юного трубача часу було вже зовсім обмаль, надпотужний благодійний фонд мецената сплатив за ефіри різних радіостанцій, щоби вони транслювали концертні програми за участю начебто юного музиканта

«Яка дивовижна музика! Який талановитий, обдарований молодий чоловік виконує таку красу», — говорили між собою поціновувачі класики, слухаючи на дисках і під час трансляцій радіоефіру дивовижну гармонію звуків. 

Магнат теж, важко дихаючи в кисневій масці якось трохи усміхнувся, слухаючи прекрасну гру труби в оркестрі. 

Потім він важко здійняв руку, давши знак лікареві зняти кисневу маску і прошепотів керуючому благодійним фондом кілька слів на вухо…

Через кілька годин біля скромної оселі юнака зупинився автомобіль із відеоапаратурою та фахівцями у галузі зйомок. Вони зайшли у помешкання трубача-каліки і записали із його участю коротке інтерв’ю…

Магната-видатного мецената поховали. Він пережив юнака на кілька місяців. 

Згідно заповіту благодійний фонд іще кілька років після смерті цих двох людей сплачував за трансляції класичної музики по всьому світу начебто за участі того, кого на світі вже не було. 

Люди, любителі класики дуже хотіли хоч якось потрапити на концерт відомого трубача. Але він ніколи їх не давав. Усе, що стосувалося його життя, було оповите тайною. Нарешті, коли благодійний фонд майже вичерпав свої ресурси, його керівник, згідно заповіту магната, сплатив за трансляцію передсмертного інтерв’ю тепер всесвітньо відомого юнака.

Світова еліта, поціновувачі класики і таланту видатного трубача були настільки шоковані звісткою його раптової смерті, що присвячували юному даруванню хто що міг. Письменники і поети писали тексти, музиканти давали концерти у пам’ять геніального юного дарування, режисери обмірковували сценарії, журналісти оповідали наперебій вигадані найкрасивіші подробиці із його життя. 

Це була світова трагедія — скоропостижної смерті юного генія. 

Одначе ніхто так і не зміг достеменно дізнатися навіть де він жив, або де похований. Тож за розслідування взялося кілька журналістів. І вони таки з’ясували правду. Підготували телепрограму із сенсаційним викриттям проекту покійного магната.

І от відбувся ефір, який розтиражували інші медіа корпорації, у якому оповідалося про те, що покійний всесвітньо відомий меценат перед смертю вирішив прославити того, хто вже не міг грати на трубі. Викрили і справжнього соліста, оркестр, керівника благодійного фонду, усіх інших, що брали участь у махінації. Дослідили схеми фінансування світових медіа…

І що ж ви думаєте? 

Еліта, слухачі-поціновувачі класики, волонтери, скалічені люди, інтелігенція, звичайні обивателі, усі-всі, а також і ті, хто слухали виступи начебто юнака у своїх автівках під час подорожей, дуже, дуже багато людей, у кого була можливість, після викриття шахрайства покійного магната… вони покладали квіти біля світлин та на могилу юного трубача, який ніколи для них не зіграв жодної ноти, а також на могилу його пристарілого могутнього покровителя…