Nenápadný půvab buržoazie (1972)

Velvyslanec: "Žádný systém nemůže lidu dát vytříbené společenské chování. A znáte mne: nemám zpátečnické názory."

Velvyslanec (osahávající zajatou teroristku, kterou prohledával): "Vlastně jsi lépe vyzbrojena pro lásku než pro válku. Ostražitý muž vydá za dva, nemám pravdu? Považuješ mě za svini - ale já bych mohl být také socialista, kdyby socialisté věřili v boha. Ty a tví přátelé nemáte nejmenší šanci. Násilí nevede k ničemu, pořád to říkám. Uvnitř nám jde vlastně o totéž. Například bomby a znečištění: Jsi proti? Já taky. Jsi pro volnou lásku? Já taky."
Teroristka: "Nemáte právo na mne sahat! Mao Ce-tung má pravdu..."
Velvyslanec: "Ne, s tím nesouhlasím. Jestli Mao tohle říká, pak nepochopil Freuda. Když se nad tím zamyslíme, jediné, co může vyřešit hlad a bídu, je vojenský režim."

- Nevíš, co je MHŽ?
- Mezinárodní hnutí žen.
- Znáte to jejich příšerné znamení? Je to tohle: (prsty rukou spojí do kosočtverce) - stejně hloupé jako všechny ostatní: Fašismus (hajluje), komunismus (zatíná ruku v pěst), vítězství (roztáhne prsty do -V-) a Kristus, náš pán (ukáže prstem k nebi).
Velvyslanec: "A Morituri te salutant (ukáže palcem dolů)."

Venkovanka (knězi): "Otče, chtěla jsem vám něco říct: Nemám ráda Ježíše Krista. Už jako malá holka jsem ho nenáviděla."

- Slyšel jsem, že v Mirandě zadrželi jednoho nacistu, nějakého von - nevím jak - velitele koncentračního tábora. Byl to prý opravdový řezník."
Velvyslanec: "Dovolte, abych řekl, že nazývat ho řezníkem, je trochu přehnané. Jednou jsem se s ním setkal a mohu vás ujistit, že to je opravdový džentlmen."
- To se nevylučuje; člověk může být chudý a zloděj, nebo bohatý a čestný.
- Měl ten von Nevímjak rád zvířata?
Velvyslanec: "Vždy se procházel s takovým velkým psem..."

"Příšerné znamení" feministek

Odkaz na režiséra:
https://sites.google.com/site/novamisantropovacitarna/bunuel-do-posledniho-dechu