Методичні рекомендації

Електронний підручник складений у відповідності до програми "Хімія 10-11 класи рівень стандарту" затвердженої Міністерством освіти і науки України (наказ № 1407 від 23.10.2017 р.) та адаптований до особливостей навчального процесу у вищих навчальних закладах: вивчення матеріалу парами, збільшення частки лабораторних робіт, створення умов для самостійної творчої роботи студентів.

Підручник складається з чотирьох основних розділів: "Теорія", "Задачі", "Практикум", "Проекти".

Послідовність вивчення тем курсу відображає Календарне планування, з його допомогою можна визначити який саме матеріал вивчається навіть у тих випадках, коли ви з якихось причин пропустили заняття.

Теорію читаємо, конспектуємо, вивчаємо; відео переглядаємо, записуємо головне; рівняння реакцій розбираємо, намагаємось зрозуміти, записуємо, заучуємо напам'ять; на запитання відповідаємо; задачі розв'язуємо. Додатковий позапрограмовий матеріал виділений сірим кольором. Його вивчати і конспектувати не обов'язково, але переглянути бажано. В кінці кожної теми є блок "Перевірте свої знання". Це — тестові завдання, виконання яких обов'язкове. Тести виконуємо онлайн, прямо на сайті. Вказуємо свої групу і прізвище, натискаємо кнопку "Відправити" і бачимо посилання для перегляду свого результату. Якщо результат не влаштовує, тест можна пройти повторно.

Зверніть увагу, оскільки матеріал вивчається парами, на одну пару може припадати два теоретичних питання або теорія і задачі.

Працюємо за системою "перевернутий клас". Це означає, що первинне знайомство з теорією здійснюється до вивчення матеріалу в класі. На занятті обговорюємо складні моменти теорії, розв'язуємо задачі, виконуємо вправи. Запитання по теорії краще підготувати заздалегідь, обираючи для цього найбільш складний і незрозумілий для вас матеріал.

На лабораторні заняття не забувайте приносити халати. Студенти без халатів до виконання лабораторної роботи не допускаються, цього вимагають правила техніки безпеки.

Упродовж семестру кожен студент обов’язково виконує і презентує один навчальний проект. Приклади кращих студентських проектів наведені в розділі "Проекти". Цей розділ буде поповнюватися за рахунок ваших робіт. Для розміщення проекту в Інтернеті можна використати сервіси Microsoft Sway, Google Sites, Blogger, Google Презентації, Google Диск. Інструкції по використанню даних сервісів наведені в посібнику "Хмарні технології в освіті".

Додатком до підручника є розділ "Медіатека" в якому зібрано 273 відеоексперименти з органічної та неорганічної хімії. Звернутися до даного розділу бажано кожному, але для студентів, які планують здавати ЗНО з хімії чи готуються до олімпіади з предмету, цей розділ буде особливо корисним. До Медіатеки включений також розбір завдань ЗНО минулих років. Цей розділ зорієнтований у першу чергу на самостійну підготовку до ЗНО з хімії, проте буде корисний усім, хто хоче добре зрозуміти хімію, покращити свої навчальні результати з предмету.

Результати навчальної діяльності відображені в розділі Журнал.

На сторінці "Інформаційні ресурси" представлена невелика добірка корисних посилань.

Наприкінці невелика порада. Один з рецептів щастя: робити те, що любиш, і любити те, що робиш. Запорукою успішного вивчення хімії є не лише постійна й наполеглива праця, але й інтерес до предмету, любов до нього. Намагайтеся в кожному предметі, який вивчаєте, знайти щось захоплююче, загадкове, незвичайне, важливе, і ваші успіхи стануть значно вищими, а життя цікавішим і змістовнішим. Щасти вам!

Про автора

Гурняк Ірина Анатоліївна — викладач Лебединського педагогічного коледжу, учитель вищої категорії, учитель-методист, викладач-методист, Відмінник освіти України, лауреат обласних етапів конкурсу "Учитель року" 2002 та 2006 (хімія), 2004 (біологія), фіналіст республіканського етапу конкурсу "Учитель року-2006" (хімія). Кандидат педагогічних наук. Учитель-експерт Microsoft.

Презентація вчителя.

Е-mail: igurnyak@ukr.net