5 КЛАС

email: aleksraven3@gmail.com

Приєднуйтесь до вивчення !

Продовження розпочатого в початковій школі ознайомлення з базовими поняттями курсу .

Зміст навчального предмета «Інформатика» містить фундаментальну складову, що реалізується шляхом вивчення основ науки «Інформатика», має прикладну спрямованість, яка реалізується в процесі виконання учнями практичних завдань з використанням комп’ютера у формі, яку добирає вчитель: вправ, практичних, контрольних чи тематичних робіт, розв’язування компетентнісних задач, виконання індивідуальних і групових навчальних проектів тощо, а також застосування інших організаційних форм діяльності учнів й інноваційних методів навчання.

В основу навчального курсу «Інформатика» для 5 класів покладено розвивально-компетентнісний підхід, що передбачає формування предметних та ключових компетентностей, а також розвиток певних мисленнєвих навичок.

Курс «Інформатика» лдя 5-х класів розрахований на 35 годин (1 година на тиждень) і вибудовується за такими предметними змістовими лініями:

● інформація, інформаційні процеси, системи, технології;

● комп’ютер як універсальний пристрій для опрацювання даних;

● телекомунікаційні технології;

● інформаційні технології створення й опрацювання інформаційних об’єктів;

● моделювання, алгоритмізація й програмування.

Під час вивчення курсу «Інформатика» будуть розглянуті наступні теми:

● Інформаційні процеси та системи

● Мережеві технології та Інтернет

● Опрацювання текстових даних

● Алгоритми та програми

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

І. Початковий рівень

1. Учень розпізнає окремі об’єкти, явища і факти предметної галузі; знає і виконує правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютерною технікою.

2. Учень розпізнає окремі об’єкти, явища і факти предметної галузі та може фрагментарно відтворити знання про них.

3. Учень має фрагментарні знання незначного загального обсягу (менше половини навчального матеріалу) за відсутності сформованих умінь та навичок.

ІІ. Середній рівень

4. Учень має початковий рівень знань, значну (більше половини) частину навчального матеріалу може відтворити; виконує елементарне навчальне завдання із допомогою вчителя; має елементарні навички роботи на комп'ютері .

5. Учень має рівень знань вищий, ніж початковий; може з допомогою вчителя відтворити значну частину навчального матеріалу; має стійкі навички виконання елементарних дій з опрацювання даних на комп'ютері.

6. Учень пояснює основні поняття навчального матеріалу; може самостійно відтворити значну частину навчального матеріалу; вміє за зразком виконати просте навчальне завдання; має стійкі навички виконання основних дій з опрацювання даних на комп'ютері.

ІІІ. Достатній рівень

7. Учень вміє застосовувати вивчений матеріал у стандартних ситуаціях; може пояснити основні процеси, що відбуваються під час роботи інформаційної системи, та наводити власні приклади на підтвердження деяких тверджень; вміє виконувати навчальні завдання передбачені програмою .

8. Учень вміє аналізувати навчальний матеріал, в цілому самостійно застосовувати його на практиці; контролювати власну діяльність; самостійно виправляти вказані вчителем помилки; самостійно визначати спосіб розв’язування навчальної задачі; використовувати довідкові системи програмних засобів .

9. Учень вільно володіє навчальним матеріалом, застосовує знання на практиці; вміє систематизувати і узагальнювати отримані відомості; самостійно знаходить і виправляє допущені помилки; може аргументовано обрати раціональний спосіб виконання навчального завдання; використовує електронні засоби для пошуку потрібних відомостей.

ІV. Високий рівень

Знання, вміння і навички учня відповідають вимогам державної програми у повному обсязі

10. Учень володіє міцними знаннями, самостійно визначає проміжні етапи власної навчальної діяльності, аналізує нові факти, явища; вміє самостійно знаходити додаткові відомості та використовує їх для реалізації поставлених перед ним навчальних завдань, судження його логічні і достатньо обґрунтовані; має сформовані навички керування інформаційними системами .

11. Учень володіє узагальненими знаннями з предмета; вміє планувати особисту навчальну діяльність, оцінювати результати власної практичної роботи; вміє самостійно знаходити джерела даних і відомостей та використовувати їх відповідно до мети і завдань власної пізнавальної діяльності; використовує набуті знання і вміння у нестандартних ситуаціях; вміє виконувати завдання, не передбачені навчальною програмою; має стійкі навички керування інформаційними системами .

12. Учень має стійкі системні знання та творчо їх використовує у процесі продуктивної діяльності; вільно опановує та використовує нові інформаційні технології для поповнення власних знань та розв’язування задач; має стійкі навички керування інформаційними системами в нестандартних ситуаціях.

ЧАС КОДА

Приєднуйтесь!


Сертифікат про проходження надіслати на електронну пошту

aleksraven3@gmail.com

Пройдіть годинну навчальну програму, яка підходить людям будь-якого віку і переведена на 45 мов. Мільйони учнів, студентів і викладачів більш ніж в 180 країнах світу починають свій шлях в світі програмування разом з Годиною коду.

ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ

Проходження тестування з тем: "Алгоритми з розгалуженням.

Реалізація алгоритмів розгалуження у програмному середовищі Scratch".

Обов'язкові тестові завдання по класам:

27.04.2020 Продовження теми: "Алгоритмічна структура розгалуження". Виконання вправ з використанням алгоритмів повторення та розгалуження в програмному середовищі Scratch.

Урок 32_1 Алгоритмічна структура розгалуження.pdf
Урок 32 Алгоритмічна структура розгалуження.pdf

Теоретична частина. Презентація до уроку.

Відеоурок з теоретичної чатини.

13.04.2020 Алгоритмічна структура розгалуження. Виконання вправ з використанням алгоритмів повторення та розгалуження в програмному середовищі Scratch.

Урок 32 Алгоритмічна структура розгалуження.pdf

Теоретична частина. Презентація до уроку.

Відеоурок з теоретичної чатини.

Практичне завдання.

Необхідно створити проект гри, в якій кажан полює на метеликів. Коли він ловить жовтого, то збільшується в розмірі, а коли червоного – зменшується.


06.04.2020 Цикли з умовою. Виконання вправ з використанням циклу з умовою в середовищі Scratch.

Урок 30 Цикли з умовою Виконання впарв.pdf
Практична робота цикли з умовою ГРА.pdf

06.04.2020 Обов'язкові тестові завдання з тем: "Алгоритми з повторенням, цикли з лічільником, реалізація циклічних алгоритмів у середовищі Scratch".

Обов'язкові тестові завдання 5-А клас. ТемаПерейдіть за посиланням "ТЕСТ 5-А" для початку тестування. Результат автоматично заноситься в підсумкову таблицю класу.

Обов'язкові тестові завдання 5-Б клас. Перейдіть за посиланням "ТЕСТ 5-Б" для початку тестування. Результат автоматично заноситься в підсумкову таблицю класу.

Обов'язкові тестові завдання 5-В клас. Перейдіть за посиланням "ТЕСТ 5-В" для початку тестування. Результат автоматично заноситься в підсумкову таблицю класу.

Для зміни мови необхідно натиснути значок глобусу, та обрати зі списку бажану.
Команди в цій версії дещо відрізняються від тієї, яка встановлена на комп'ютерах в шкільному класі.

Працюємо розважаючись! ☺️

Створюй проекти в Scratch онлайн

Онлайн платформа для створення власних проектів для тих, кому не вдалось завантажити й встановити Scratch на свй комп'ютер.

ЧАС КОДА

Пройдіть годинну навчальну програму, яка підходить людям будь-якого віку і переведена на 45 мов. Мільйони учнів, студентів і викладачів більш ніж в 180 країнах світу починають свій шлях в світі програмування разом з Годиною коду. Приєднуйтесь!

Цикли з умовою. Виконання вправ з використанням циклу з умовою в середовищі Scratch.

Цикли з умовою 2.pdf

23.03.2020

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Пройти тестові задання з тем: "Виконавці алгоритмів та їхні системи команд; типи алгоритмів; способи опису алгоритмів; Середовище складання програм Scratch" (дивись посилання нижче).

Вчити матеріал уроку.

Виконати практичне завдання в Scratch.

Практична робота цикли з умовою.docx

Тестові завдання з тем: "Виконавці алгоритмів та їхні системи команд; типи алгоритмів; способи опису алгоритмів; Середовище складання програм Scratch".

Цикли з лічильником. Виконання вправ з використанням циклу з лічильником

якщо потрібно завантажте програму Scratch за посиланням

Корисні матеріали для вивчення Scratch за посиланням