Щодня за допомогою органів почуттів ми отримуємо нові знання з навколишнього світу. Можна сказати по-іншому - отримуємо інформацію.
Інформація (від латинської мови informātiō «роз'яснення, уявлення, поняття про що-небудь) — це деякі відомості про об’єкти і явища навколишнього світу, які отримуються за допомогою органів чуття: зору, слуху, нюху, смаку й дотику Тому інформацію за способом сприйняття поділяють на зорову (візуальну), слухову (аудіальну), нюхову, смакову та дотикову (тактильну).
Інформа́тика (фр. informatique, англ. informatics, computer science; нім. Informatik) — наука про інформацію, методи та засоби її опрацювання, у тому числі за допомогою обчислювальних систем (комп'ютерів).
Коли ми спілкуємося з друзями, слухаємо музику, читаємо книжки, ми отримуємо інформацію.
Інформація надходить до нас за допомогою повідомлень. Малюнки, звуки, тексти, умовні сигнали, жести — це повідомлення, які містять певну інформацію.
Розглянь, які бувають повідомлення за способом подання.
Не кожну інформацію можна використати для себе, свого розвитку, відпочинку чи навчання. Це залежить від різних причин. Повна або часткова відсутність інформації може впливати на життя, безпеку та успіх людини чи її оточення.
Відсутність якої інформації впливає на прийняття рішень дітей на малюнках?
Чому інформацію, зображену на малюнках, не можна використати?
ПРАКТИЧНІ ВПРАВИ
Пригадай, як органи чуття допомагають людині сприймати повідомлення про навколишній світ.
Перевір себе у грі.
Пофантазуємо та помайструcємо
Спроєктуйте та створіть власний макет комп’ютерного столу.
Використайте для цього порожні коробки від сірників. Скористайтеся зразком.
Тобі здобиться:
Порожні коробки від сірників - 4 шт.
Кольоровий папір.
Маркер або фломастер.
Клей для паперу.