Побудова відео і аудіо ряду. Додавання ефектів.


Мета уроку:

ПОВТОРЕННЯ

Презентації - це ефективний засіб для передачі інформації та враження аудиторії. Вони можуть бути використані в різних контекстах, від бізнесу та навчання до викладання та наукових доповідей. 

Типи презентацій

Властивості презентації

ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА (1 бал)

Як зазначалося, мультимедійний продукт містить такі основні складові: текст, аудіо (звук), зображення, анімацію, відео, інтерактивні елементи. 

Текст — це важлива складова таких мультимедійних продуктів, як електронні презентації, сайти, електронні підручники. Великий вибір шрифтів, різноманітні статичні й динамічні ефекти для оформлення написів дозволяють розробникам мультимедіа підвищити сприйняття тексту та досягти високих естетичних результатів під час його оформлення. 

Ілюстрації. Знімки, малюнки, комп’ютерна графіка — усе це є сьогодні в розпорядженні тих, хто прагне створити ефектний мультимедійний продукт. Розвиток цифрової фотографії, графічних редакторів і мобільних пристроїв сприяють тому, що сьогодні майже кожний може створювати якісний ілюстративний матеріал. 

Анімація. Під анімацією розуміють серію зображень, які відтворюються послідовно та імітують рух. Для її створення можна застосовувати програмні технології на зразок Adobe Flash, а також анімовані GIF-файли. 

Аудіо — невід’ємна частина багатьох мультимедійних продуктів. Наприклад, голос диктора в навчальних курсах, музичний супровід в іграх або підкасти (це цифрові аудіофайли, що поширюються через Інтернет і призначені для відтворення на медіапрогравачах). Аудіо записують за допомогою мікрофона або MIDI-інструментів, наприклад, MIDI-клавіатури, що імітує клавіатуру фортепіано. 

Відео. На відміну від анімації, що складається з окремих зображень, які відтворюються послідовно, відео — це неперервний потік візуальної інформації, який розділяється на окремі кадри під час запису. Коли вони відтворюються з певною частотою (зазвичай 30 кадрів/с), око сприймає їх як безперервний потік візуальної інформації. Відео отримують за допомогою відеокамери, а розповсюджують за допомогою телебачення, кінофільмів (записаних на носіях) та через Інтернет. 

Інтерактивні елементи створюються в програмний спосіб і забезпечують взаємодію з користувачем. Це — різноманітні елементи інтерфейсу користувача, гіперпосилання, керовані користувачем анімаційні об’єкти тощо. 

ПРАКТИЧНА РОБОТА

Виконання роботи за допомогою  комп'ютера

Виконання роботи за допомогою  комп'ютера

0-02-05-ea9747a648d4d50a3cb5ac8138b109029b57b1cebf575eb3d7e8bc5d64d38bd0_b479d64060746a87.mp4

Як користуватись Canva: базові функції

Як шукати готові шаблони:

У Canva сотні шаблонів для різних завдань: від презентацій, публікацій у соціальних мережах, плакатів, листівок та відео до буклетів, візиток, анімованих публікацій в Інстаграм та подарункових сертифікатів. 

Як міняти дизайни

Після того, як оберіть готовий шаблон, ви можете змінити будь-які елементи. Наприклад, фотографію або текст. Щоб вибрати іншу фотографію, зайдіть у розділ «Дизайн» та клацніть на потрібний знімок. Щоб відредагувати текст, натисніть напис. 

Як додавати Елементи

На панелі зліва доступний величезний вибір різних елементів: від стрілок, рамок, колажів та ілюстрацій до анімованих написів, діаграм та красивих градієнтів. Їх також можна шукати у тематичних колекціях або за ключовим словом. Як тільки оберіть потрібний елемент, просто клацніть по ньому.  

Також можна скористатися додатковою строкою для пошуку потрібнего елемента за певною тематикою.


Як додавати Текст

Додати текст можна двома способами. Перше — додати заголовок, підзаголовок або звичайний текст окремо. Другий варіант - вибрати готову комбінацію з кількох шрифтів та написів. 

Щоб верстати в Canva як професіонал, спочатку краще скористатися готовими варіантами. Шрифти та розмір тексту в готових комбінаціях підібрані гармонійно і виглядатиме красиво. 

Як завантажити потрібний об'єкт (відео, фото, зображення, аудіо) з комп'ютера

В проєкті можна використовувати власні файли відео, зображень та музики. Для цього їх достатньо завантажити на сервіс Canva, де вони буть в подальшому зберігатися в вашому персональному кабінеті. 

Також можна записати себе через вебкамеру.

Завдання (працюємо над груповим проєктом):

1. Створити власний відеоряд, використовуючи вбудовані відео футажі з групи ЕЛЕМЕНТИ (2 бали)

2. Записати власне відео і додати його до слайдів проєкту (2 бали).

3. Провести форматування часу показу слайду та синхронізувати його з власним відео (2 бали).

4. Обрати для своїх слайдів фоновий аудіо ряд (2 бали).

5.  Налаштувати параметри відтворення аудіо ряду: гучність, тривалість, затухання  (3 бали).

З метою недопущення порушення авторських прав на музичні твори, використовуємо сервіси, що надають право вільно завантажувати і використовувати фонову музику.

Домашнє завдання

1. Підручник ст.104-110.

2. Створити  власну презентацію-відео "Моє захоплення" та посилання на відео надіслати на пошту вчителя voronenko@54.edu.ks.ua