Безпека в Інтернет

email:  voronenko@54.edu.ks.ua

Інтернет містить багато цікавої і корисної інформації. Але поряд з тим, шукаючи потрібне в Інтернеті, можна потрапити в небезпечну ситуацію. Щоб уникнути такої ситуації, необхідно дотримуватися правил безпечної поведінки в Інтернеті.

Є категорія людей, яка без дозволу власників комп’ютера, може на відстані використовувати або знищувати дані чи програми. Такі люди називаються хакерами.

Хакер зазвичай знається на основах роботи комп’ютерних систем, уміє створювати програми для комп’ютера (комп'ютерні віруси), які шкодять його роботі. Комп'ютерні віруси псують файли, знищують дані на диску тощо. Вони здатні утворювати свої копії та розповсюджуватися, як хвороба. Саме тому вони й отримали таку назву.

Діяти хакери можуть з різних причин: помста, винагорода, шантаж. Деякі чинять так заради розваг, інші — щоб показати свою кваліфікацію. Тому не слід завантажувати файли з неперевірених сайтів, бо разом із ними можна завантажити програму, яку використають хакери, щоб зашкодити тобі.

Перевіряй завантаження на наявність вірусів за допомогою спеціальної антивірусної програми, яку встановлено на твоєму комп’ютері.

Антивірусні програми — це спеціальні програми, які не пускають віруси на комп’ютер, блокують, знищують їх. Слід обов’язково мати антивірусну програму на комп’ютері. Адже легше запобігти зараженню комп’ютера вірусами, ніж потім його «лікувати».

ПРАКТИЧНА РОБОТА

Завдання 1. Інтерактивна вправа

За допомогою мишки розтавити твердження в потрібну частину (до БЕЗПЕКИ або НЕБЕЗПЕКИ). Після завершення - натиснути синє коло в правому кутку вправи для перевірки. 

Розміщення власних фото в інтернеті може бути небезпечним. Зловмисники можуть використати такі фото для підробки документів, цькування людини чи використання фото із шахрайською метою. Для того щоб не розміщувати в інтернеті свої реальні фотографії, їх опрацьовують за допомогою фоторедакторів. 


Завдання 2. Робота по створенню аватарки.

Аватар (аватарка) — графічне зображення, що представляє користувача сайту, форуму, вебсервісу, мережевої гри, у програмах-месенджерах тощо. Аватар зазвичай обирається користувачем самостійно або надається автоматично системою після реєстрації, має вигляд невеличкої картинки, фотографії, короткого анімаційного сюжету.

https://avatarmaker.com/


В сервісі можно обрати:

- чоловічій або жіночій аватар;

- інструменти зміни обличчя, очей, волосся, одягу, фону.

ДОМАШНЄ ЗАДАННЯ:

1. Прочитати та вчити в підручнику матеріал ст.40-43.

2. Виконати практичну роботу.

3. В зошит-словничок записати визначення: хакер, вірусна програма, антивірусна програма.