Структура сайту

email:  voronenko@54.edu.ks.ua 

Що таке хостинг? 

Хостинг — послуга з розміщення даних на серверах. Будь-які сервери, де розміщуються вебсторінки, поштові скриньки тощо, обслуговуються хостинг-провайдерами. 

Що таке служба Сайти Google? 

Сайти Google (англ. Google Sites), sites.google.com — безкоштовна хостинг-служба, яка надає також для користувачів, що не володіють технологіями  веброзробки, можливість створити простий сайт. Створений сайт автоматично розміщується на вебсервері за адресою site.google.com/site/[назва сайту], де назва сайту — це ім’я, яке задає розробник сайту. 

Які основні можливості Сайтів Google? 

• Створення сайту без знання мов програмування та розмітки; 

• додавання на сторінку інформації з інших сервісів Google; 

• прикріплення до сторінок файлів, які можна завантажувати; 

• розмежування прав відвідувачів на зміну або читання інформації на сайті; 

• наявність колекції стилізованих шаблонів; 

• публікація сайту в Інтернеті без сторонньої реклами. 


Кожен сайт має пройти певні етапи розробки

Створення структури сайту в Google Sites 

Одразу після створення сайт містить лише одну сторінку, яка є головною (домашньою) сторінкою сайту. Кожна сторінка сайту має назву. Назву головної сторінки потрібно ввести в поле Заголовок сторінки. Часто назва головної сторінки збігається з назвою сайту.

Зазвичай сайт складається з кількох сторінок, з назв яких утворюється так звана мапа сайтусхема, що відображає ієрархію сторінок і зв’язки між ними. У мапі сайту на верхньому рівні розміщуються сторінки, які є головними в тематичних розділах, а нижче – сторінки, що входять до цих тематичних розділів.

Додавання нової сторінки










Під час створення нових сторінок автоматично формується панель навігації, яка за замовчуванням відображається у верхній частині заголовка кожної сторінки справа. Порядок сторінок можна змінити, перетягнувши на вкладці Сторінки бічної панелі блок з назвою сторінки в потрібне місце. 

Додавання підсторінки

Для створення ієрархічної структури сайту (структури де одна сторінка є підпорядкованою іншій) треба:


Попередній перегляд

У будь який момент можна виконати перевірку того, як буде відображений створений сайт на екранах різних пристроїв. Для цього натискаємо значок Перегляд у верхній частині екрану , а після цього обираємо пристрій (телефон, планшет або великий пристрій) у нижньому правому куті екрану.

Налаштування навігації

В лівому верхньому кутку знаходиться прихований інструмент Налаштування навігації, який дозволяє змінити розташування панелі навігації:

Збереження внесених змін і їх публікація

Після внесення змін сайт необхідно опублікувати знову. Для цього натискаємо кнопку Опублікувати (верхній правий кут). Ім'я сайту змінювати не потрібно. При публікації зміненого сайту з'являється така інформація: 

У верхньому лівому куті перелічені внесені зміни. Якщо вас влаштовує вигляд зміненого сайту натискаємо кнопку Опублікувати для підтвердження. 

РОБОТА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

Відеопояснення "Як створити Google сайт"

Виконання нашого проекту займе кілька уроків.

Завдання:

Як скопіювати посилання на сайт

ДОМАШНЄ 

ЗАВДАННЯ