Google Sites

email:  voronenko@54.edu.ks.ua 

Щодня ви відкриваєте багато вебсторінок. Те, що ви бачите, — це відображений браузером результат роботи веброзробників і дизайнерів. 

Для створення вебсторінок існують такі основні підходи:

Структура вебсторінки

У структурі вебсторінки можна виділити такі складові:  

Вебсайт (website) або сайт (site) – це сукупність сторінок певного вмісту, доступних у мережі Інтернет, які об’єднані за змістом і за навігацією під єдиним доменним ім’ям. Обов’язковим для функціонування будь-якого вебсайту є вебсервер. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах. 

Існує багато онлайн-систем для автоматизованого створення сайтів. Ось деякі з них: wix.com, www.ucoz.ua, www.jimdo.com, www.hostinger.com.ua. Усі вони надають широкі можливості для створення вебсайтів з використанням як безкоштовних, так і платних складових. Подібні можливості щодо створення власного сайту має також додаток Google Sites. 

Google Sites - це безкоштовна програма, яку Google робить доступною для користувачів, щоб вони могли створювати свої веб-сайти простим, практичним та безкоштовним способом. Ви можете ефективно налаштувати, додати домен і створити сторінку з нуля.

Google є лідером серед передових пошукових систем. Безперечно, нічого у його витоках не передбачало, що ця пошукова система позначить крапку в Інтернеті.

У 1998 році Ларрі Пейдж та Сергій Брін заснували Google. Це був докторський проект з інформатики, який вони проводили в Стенфордському університеті.

Те, що вважалося несміливим стартапом на початку, за ці роки досягло неперевершених результатів завдяки монополізації пошуків в Інтернеті.

Google не обмежився простою пошуковою системою, що вже є важким завданням для досягнення чудових результатів у цій галузі. Крім того, він додає інші типи послуг та додатків для користувачів. Слід зазначити Google Sites, безкоштовний додаток, який дозволяє користувачам створювати сторінки для свого бізнесу.

Основні особливості Google Sites

Приклади сторінок у Сайтах Google

Цей варіант може бути ідеальним для тих малих та середніх компаній, які хочуть мати простий і практичний веб-сайт, щоб показати свій бізнес.

Наприклад, якщо у вас є місцевий торт, де ви хочете розширити інформацію про товари, які ви пропонуєте, додайте Карти Google на свою сторінку, щоб люди могли знайти вас і контакта. Це хороший варіант.

Не лише малі чи середні компанії можуть користуватися Google Sites, але існують великі бізнес-проекти, які вже мають свій веб-сайт на цій платформі.

З іншого боку, це хороший варіант для академічних проектів або створення приміщень для відображення автобіографії, наприклад.

Хоча це правда, що багато сторінок зроблено в WordPress, Google Sites - це гарна альтернатива наявності конкурентоспроможного та придатного для використання веб-сайту в Інтернеті.

Створення Google Sites 

Google Sites.pdf

Крок 1. Авторизуйтеся в Google пошті та зайдіть на свій Гугл диск.

Крок 2. Створіть сайт, виконавши команди: СтворитиБільшеGoogle сайт

Щоб потрапити в сервіс Google Sites, знадобиться Google пошта, бо саме до аккаунту пошти прикріплені безліч сервісів для користувача, в тому числі, і Гугл сайти.

Таким чином, перший крок при створенні сайту дуже простий: заходимо в свій аккаунт Google.

Другий крок можна виконати декількома шляхами.

Найпростіше це можна зробити за допомогою Google Диска: натискаємо кнопку Створити, обираємо команду Більше, а потім команду Google сайти

Після цього потрапляємо в конструктор сайтів - спрощене, інтуїтивно зрозуміле середовище для роботи з сайтом.

Справа на панелі знаходяться опції додавання:


По центру розміщується сторінка, яку будемо змінювати, і на початковому етапі це, звичайно ж, Головна сторінка.

Крок 3. Задайте основні параметри сайта:


Кожен сайт має назву, яка відображає його зміст або призначення. Щоб дати назву новому сайту, її потрібно ввести в поле Введіть назву сайту у верхній частині заголовка сторінки. Одночасно буде змінено підпис ескізу сайту на Google Диску. 

Крок 4. Оберіть тему — шаблон офомрлення сторінок, обравши в правій частині вкладку «теми» 

Для вибору шаблону оформлення сайту слід: 

1. Вибрати заголовок вкладки Теми в правій частині вікна. 

2. Вибрати одну із запропонованих тем оформлення. 

3. Вибрати кольорову гаму та стиль шрифту із числа тих, які запропоновано для вибраної теми. 

Крок 5. Додайте контент, який можна подавати за домопогою різноманітних блоків, які доступні в правій частині екрану на вкладці «Вставка».

На вебсторінку можна вставити різні об’єкти: текстові поля, зображення, гіперпосилання, документи, які розміщено на Google Диску, та ін. Для цього призначено вкладку Вставити на бічній панелі. Усі об’єкти, які додаються на вебсторінку, розміщуються в окремих блоках. Кожен блок можна перемістити, змінити його розміри, використовуючи маркери на межах, або видалити. Для кожного блока, якщо його вибрати, відкривається окрема панель налаштувань. 

Зверніть увагу, що кожен блок можна форматувати окремо, змінюючи кольорову схему, фонове зображення тощо.

Крок 5. Опублікуйте сайт, придумавши домен, який відображатиме тематику вашого сайту. 


Важливо! До публікації ваш сайт не доступний для перегляду іншими людьми. Сайт можна дооплацьовувати і після публікації. Кожен раз після внесення змін до сторінки вам потрібно оновити публікацію, інакше внесені вами зміни не будуть збережені. 

Після натискання кнопки Опублікувати на екран буде виведено вікно з відповідною назвою Опублікувати в Інтернеті. Вводимо заздалегідь обране ім'я сайту (виключно англійські літери, цифри та тире). Якщо ім'я містить недопустимі символи або вже використовується рядок буде виділено червоним кольором. У такому випадку ім'я необхідно змінити. Не слід вигадувати дуже довге ім'я, це буде незручно у подальшому використанні. 

Адреса Google сайту складається з обов'язкової частини https://sites.google.com/view/ за якою слідують придумані вами символи. Повністю ім'я сайту виглядає наприклад так https://sites.google.com/view/ivanov-portfolio2003 

РОБОТА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

Відеопояснення "Як створити Google сайт"

Виконання нашого проекту займе кілька уроків.

Завдання:

ДОМАШНЄ 

ЗАВДАННЯ