Пам'ять комп'ютера

email:  voronenko@54.edu.ks.ua 

Об’єкти, на яких зберігається інформація, називаються носіями інформації.

Пам’ять комп’ютера — це пристрій, призначений для зберігання інформації (даних). 

Пам’ять поділяють на внутрішню і зовнішню. У внутрішній пам’яті розміщені всі дані, з якими в даний момент може працювати комп’ютер. Зовнішня пам’ять призначена для зберігання даних поза межами комп’ютера.

Оперативна пам'ять

Оперативна пам’ять — це пам’ять, де тимчасово зберігаються дані під час роботи деякої програми (поки комп’ютер увімкнений). Характеристикою оперативної пам’яті є обсяг (ємність), який вимірюють гігабайтами. 

Жорсткий диск

Жорсткий магнітний диск або накопичувач (вінчестер), зазвичай, використовують для зберігання будь-якої інформації: текстів, числових даних, зображень, музичних композицій, фільмів, ігор тощо.

SSD диск

Твердотілий накопичувач або SSD диск. Через свої малі розміри використовуються у компактних пристроях: нетбуках, ноутбуках, смартфонах.

Зі збільшенням ємності SSD дисків вони почали активно використовуватися як замінники накопичувачів на жорстких магнітних дисках.

Компакт-диск

Компакт-диск — це диск із спеціальної пластмаси з дзеркальним покриттям з того боку, з якого записується і зчитується інформація.

USB-флешнакопичувач, флешка — носій інформації, що використовує флешпам’ять для збереження даних та підключається до комп’ютера чи іншого пристрою через USB-порт.

Основне призначення — зберігання й перенесення файлів з інформацією та обмін ними між комп'ютерами.

Перша флеш-пам'ять з'явилася в 1984 році, її винайшов інженер компанії Toshiba Фудзіо Масуока (Fujio Masuoka), колега якого Седзі Аріїдзумі (Shoji Ariizumi) порівняв принцип дії даного пристрою з фотоспалахом і вперше назвав його «flash».. Так у нового винаходу з’явилося ім’я.

Дискета — перша зовнішня пам’ять комп’ютера, гнучкий магнітний диск у квадратному пластиковому пакеті. 

В сучасних комп'ютерах і ноутбуках ця пам'ять більше не використовується.

Але ще й досі в програмах кнопка Зберегти часто має вигляд дискети.

Наступний етап — це онлайн-сховища («хмарні» сховища), де інформація зберігається на віддалених серверах у різних точках світу. У таких сховищах можна зберігати величезні обсяги інформації. Доступ до них можливий із будь-якого комп’ютера, під’єднаного до інтернету. 

Основний недолік — повна залежність від інтернету. За його відсутності доступ до інформації, розміщеної в онлайн-сховищах, є неможливим.

Практичні вправи

Завдання

1. Перейдіть на платформу програмування pilasbloques

2. Виконайте завдання 1-4 "СЕКРЕТИ САЛАТІВ"

3. Виконайте завдання 1-5 "СЛОВА ТОТО"

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Прочитати матеріал підручника "Пам'ять комп'ютера. Носії інформації." (стор. 38-42).

2. Виконати практичні вправи з сайту.

3. Записати в зошит-словничок визначення: пам'ять комп’ютера; носії інформації.