Алгоритми з повторенням

email:  voronenko@54.edu.ks.ua 

У повсякденному житті часто доводиться виконувати циклічні процеси. Наприклад, кожного робочого дня ти в один і той самий час йдеш до школи; уроки та перерви тривають упродовж одних і тих самих інтервалів часу; додому ти повертаєшся тим самим маршрутом. В алгоритмах подавати послідовність повторюваних дій у вигляді лінійної структури незручно, оскільки програма стає дуже довгою і в ній легко допустити помилку. Тому для опису циклічних процесів використовують алгоритмічну структуру повторення або цикл, а алгоритм, створений на її основі, називають циклічним

Алгоритм із повторенням (циклічний алгоритм) - це алгоритм, у якому здійснюється повторення одних і тих самих команд. Кількість повторень може буде різною, в залежності від типу задач.

БЛОКИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОВТОРЮВАНЬ У СЕРЕДОВИЩІ Scratch

Послідовність команд, які повторюються під час виконання оператора циклу, називають тілом циклу 

Команда завжди з групи керування використовується для організації безперервного повторення деякої дії або послідовності дій (постійнодіючий цикл). Завершити цю  команду можна примусово, натиснувши кнопку Зупинити

Цикл із лічильником дає змогу організувати в програмі повторення певної послідовності дій задану кількість разів. Такі цикли використовують у випадках, коли заздалегідь відома кількість повторень, які треба виконати. Scratch також має відповідний оператор, який працює за правилом: «Роби стільки разів, скільки задано».  

Цикл з умовою

Цикл, тіло якого виконується доти, доки дійсна умова, вказана перед його початком, називають циклом з умовою. Якщо задана умовою подія не настає ніколи, тіло циклу не виконується жодного разу.

Розглянемо приклад створення алгоритму малювання виконавцем квадрату за допомогою лінійної алгоритмічної структури та циклічної алгоритмічної структури.

ЛІНІЙНИЙ АЛГОРИТМ

АЛГОРИТМ З ПОВТОРЕННЯМ


Проаналізуйте результат.
Який з наведених прикладів дав можливість його отримати?

Розглянемо практичні вправи малювання виконавцем певних геометричних фігур.

ПРАЦЮЄМО ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

Створити в Scratch проект - "Дивовижна квітка"

Крок 1. У середовищі Скретч видалити спрайт "Рудий кіт"

Крок 2. Додати із бібліотеки спрайтів новий спрайт Trees

Крок 3. Відтворити для нього наступний скрипт:

Для проету необхідно під'єднати додаткову групу команд "Олівець"

Пояснювальне відео. Як запустити Scratch online, як додати додаткову групу команд "Олівець", як зберегти проект на свій комп'ютер.

Крок 4. Додати із бібліотеки спрайтів новий спрайт Ears

Крок 5. Відтворити для нього наступний скрипт:

Координати у Scratch. 

Переміщення спрайтів

Розглянемо практично як можна змусити спрайтів в Scratch переміщатися по координатам.

Команди переміщення спрайту по сцені знаходяться в групі "Руху" (виділений синім кольором). Для переміщення спрайту сценою можна скористатися координатною сіткою. Кожна точка сцени має дві координати (X по горизонталі та Y по вертикалі). При наведенні вказівника миші на будь-яку точку в нижньому правому куті сцени показуються її координати.

ДОАТКОВЕ ЗАВДАННЯ:

Відеоурок - пояснення виконання роботи

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

ДОДАТКОВО

Кодуємо з Анною та Ельзою

Code.org


За допомогою коду ти можеш приєднатися до Анни та Ельзи, які досліджують магію та красу криги. Ти намалюєш сніжинки та крижані візерунки, катаючись на ковзанах, і створиш зимову казку, якою зможеш поділитися зі своїми друзями.

ДОДАТКОВО

Майнкрафт. "ПІДВОДНА ПОДОРОЖ"


Обирайте свого персонажа і досліджуйте кодування з Майнкрафт.