Інформація

email:  aleksraven3@gmail.com 

Постановка проблеми. Причина й наслідок.

Терміни «проблема» та «запитання», «проблемна ситуація» тісно пов’язані між собою. Запитання зазвичай сприймається як форма висловлювання проблеми. 

Проблема — (від грецьк. problema — завдання) 

Вирішити проблему — означає виконати дії, спрямовані на усунення причин проблеми та труднощів. Наприклад, якщо комп’ютер не вмикається, то вирішення проблеми — звернутись до технічної підтримки, яка усуне несправність. 

Одне з основних, базових умінь дослідника — вміння висувати гіпотези, будувати припущення. 

Слово гіпотеза походить від давньогрецького — hypothesis — основа, припущення, судження про закономірний зв’язок явищ. 

Нове знання вперше усвідомлюється дослідником у формі гіпотези. Гіпотеза — це спосіб вирішення проблеми.

Висування гіпотез — це один з етапів наукового дослідження. 

Наукове дослідження — це постановка та вирішення нової проблеми, отримання об’єктивно нових знань. 

Дослідницька діяльність містить низку етапів: 

1. Вибір теми та проблеми, формулювання дослідницького запитання, постановка задачі; формулювання цілі дослідження. 

2. Вивчення наукової літератури (знань, накопичених людством з цієї теми на даний момент). 

3. Збирання матеріалу (джерелом можуть бути спостереження, колекції або власне інформація та дані). 

4. Опрацювання одержаних матеріалів і даних. 

5. Висування гіпотез. 

6. Експериментальна перевірка гіпотези, добір методів дослідження. 

7. Формулювання та обговорення висновків. 

8. Опис і представлення результатів у вигляді, придатному для використання. 

9. Оцінювання результатів дослідження. 

Інформація, повідомлення, дані

Презентація 5 клас Урок 3.pdf

Треба навчитися:

Життя сучасної людини вже не уявляється без таких речей, як планшет, телефон, комп'ютер.

Гаджети – частина технічного прогресу. Комп'ютерні та інтернет-технології — така сама частина життя сучасної людини, як холодильник, метро, ​​літак та інше. Їхнє призначення — допомагати працювати і відпочивати з комфортом. Гаджети - інструмент і помічники в навчанні. Електронні пристрої здатні зберігати цілу бібліотеку. Електронна книжка допомагає дитині здобувати нові знання так само, як і звична паперова. До того ж, не потрібно нести важку добірку книг із бібліотеки та назад. Достатньо завантажити цікаву книгу з Інтернету.

Модні гаджети, продвинуті девайси… На перший погляд усе це може здатися простіше проостого, але для більшості людей різниця між подібними пристроями незрозуміла зовсім.

Девайс та гаджет: у чому різниця?

Девайс – це автономний самостійний пристрій, який для роботи не потребує підключення до іншого пристрою.  до девайсів  відносять апарати, що мають відношення до комп'ютерних чи цифрових технологій, чи то ноутбук, планшет чи смартфон.

Термін «девайс» походить від англійського слова device і означає якийсь досить складний пристрій, прилад чи автомат.


Гаджет (від англійського gadget, що означає пристрій із розряду новинок) це технічний пристрій (у тому числі з цифровими технологіями), що має підвищену функціональність, але обмежені можливості. Гаджет відіграє допоміжну роль. Сам по собі він не працює, є технологічним аксесуаром для електроніки, без основного приладу немає ніякого сенсу. Сюди можна віднести: навушники, графічні планшети, веб-камеру, спалах для фотоапарату та комп'ютерну мишу. Приєднується гаджет до девайсу за допомогою USB кабелів та роз'ємів. Ще прикладами gadget можуть бути комп'ютерні комплектуючі, які власними силами працювати неспроможні, але служать важливими частинами основного устройства. Тобто. гаджети не можуть працювати самостійно та призначені для розширення функціоналу основного приладу.

Декілька критеріїв відмінності девайса від гаджета

1. Якщо пристрій виконує багато різних функцій або є високотехнологічним. Візьмемо, наприклад, будильник. Якщо він простий і виконує лише одну функцію, його неможливо віднести до розряду девайсів. А от якщо будильник містить у своїх функціях, крім стандартних, ще й кілька сигналів чи налаштувань, або навіть FM-радіо, то такий предмет можна назвати девайсом.

2. Портативність пристрою. Пристрій повинен бути не громіздким, а легким і компактним, щоб його можна було брати з собою і переміщати в різні місця. Наприклад, під це поняття підійде ноутбук. А ось стаціонарний комп'ютер до девайсів віднести ніяк не можна.

3. Під категорію девайсів відносяться виключно закінчені технічні пристрої, здатні самостійно виконувати поставлені завдання та функції. Наприклад, комп'ютерні комплектуючі, такі як жорсткий диск, материнська плата або відеокарта, не можуть бути девайсами, оскільки вони не в змозі працювати окремо.

4. Девайси повинні мати у своїй комплектації індивідуальне джерело живлення. Це наявність батареї, акумулятора або можливість підключення до постійної електромережі.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Презентацію можна виконати як в редакторі Power Point або Google презентації, так і в онлайн-сервісі Vista Create

ДОДАТКОВО

Створіть якісний дизайн для будь-яких цілей за лічені хвилини

VistaCreate - це онлайн-редактор для створення графічних та відео дизайнів, який допомагає кожному створювати візуальні та відео макети всього за кілька кліків, використовуючи готові дизайнерські шаблони, або створювати дизайни з нуля, використовуючи безліч інструментів та функцій сайту.

VistaCreate може запропонувати все, що може знадобитися дизайнеру для створення приголомшливого графічного або відео-дизайну - більше 30 тисяч готових шаблонів дизайну (щотижня оновлюються), доступ до 200-мільйонної бібліотеки безкоштовних зображень Depositphotos.


Короткий огляд сервісу VistaCreate.

Приклад створення дизайну. 

Дивіться короткі відеоуроки й вчіться створювати дизайн в VistaCreate. Процес навчання настільки простий і зрозумілий, що ви зможете створювати дизайни професійного рівня за лічені хвилини!