Введення та виведення даних

 Лінійні програми

email:  aleksraven3@gmail.com

Кожна людина протягом свого життя вирішує безліч завдань різної складності. Але навіть найпростіші із завдань виконуються послідовно, тобто за кілька кроків. Цю послідовність можна назвати алгоритмом. Послідовності бувають різні, але починати їх вивчення найкраще з лінійних.

Алгоритми, у яких використовується тільки структура «Слідування», називаються лінійними. Команди в таких алгоритмах виконуються послідовно, одна за одною, у тому порядку, в якому вони записані.

Уявіть, що людині, яка працює за комп'ютером, поставлено якесь обчислювальне завдання. У мові програмування розв'язання цього завдання виконується з допомогою алгоритмізації. Рішення передбачає:

- розбиття на етапи;

- розробку алгоритму;

- складання програми рішення алгоритмічною мовою;

- ввід данних;

- налагодження програми (можливі помилки - їх треба виправити);

- виконання на комп'ютері;

- аналіз результатів.

Властивості алгоритму:

- Кінцевість. Будь-який алгоритм має бути завершеним, а закінчення настає після виконання певного числа кроків;

- Однозначність, зрозумілість. Не допускається різних тлумачень, невизначеності і двозначності — все має бути чітко і зрозуміло, і навіть зрозуміло виконавцю — правила виконання дій лінійного алгоритму, і самі дії;

- Результативність. Підсумок роботи - результат, отриманий за кінцеве число кроків;

- Універсальність, масовість. Якісний алгоритм здатний вирішувати не одну задачу, а цілий клас задач, що мають схожу постановку/структуру.

Для зображення алгоритму графічно використовують блоксхеми. Вони складаються з геометричних фігур (блоків), з'єднаних стрілками. Стрілки показують зв'язок між етапами та послідовність їх виконання. Кожен блок супроводжується написом.

Для створення, редагування та налагодження програм, описаних мовою програмування, використовують середовище програмування.

Безкоштовно створюйте, запускайте та діліться кодом Python в Інтернеті за допомогою IDE online-python. Це один із швидких, надійних і потужних онлайн-компіляторів для мови Python. Не турбуйтеся про налаштування середовища Python у вашому локальному середовищі. Тепер миттєво запустіть код Python у своєму улюбленому браузері. Почати роботу з цим редактором Python легко та швидко. Просто напишіть програму та натисніть кнопку RUN !! Код можна зберегти в режимі онлайн, використовуючи опцію SHARE, яка дає змогу отримати доступ до коду будь-де через Інтернет. 

https://www.online-python.com/

Математичні (арифметичні) оператори в Python

Мова Python має низку математичних (арифметичних) операторів щодо обчислень в арифметичних висловлюваннях. Перелік цих операцій у порядку зменшення пріоритету наступний:

** - зведення в ступінь;

-x - Унарний мінус;

/, // - Звичайне поділ, поділ з округленням вниз (однаковий пріоритет);

% - остача від ділення;

* - множення;

– віднімання;

+ - Додавання.

Типи даних в Python

У реальному житті ми здійснюємо різні дії над предметами, або об'єктами що нас оточують. Ми змінюємо їх властивості, наділяємо новими функціями. За аналогією з цим комп'ютерні програми також керують об'єктами, лише віртуальними, цифровими. Називатимемо такі об'єкти даними.

Очевидно, дані бувають різними. Часто комп'ютерної програми доводиться працювати з числами та рядками, а також логічними виразами.

Введення та виведення даних в Python

Введення даних у програму та їх виведення важливі у програмуванні. Без введення програми робили б те саме, виключаючи випадки, в яких генеруються випадкові значення. Виведення дозволяє побачити, використати, передати далі результат роботи програми.

Для виведення значень у Python є функція print(). Усередині круглих дужок через кому ми пишемо те, що хочемо вивести. 

Ось програма, яка робить кілька обчислень:

Для вивдення текстового рядка на екран його необхідно вказати в одинарних лапках

print (' Hello world! ')

За введення в програму даних з клавіатури Python відповідає функція input(). Коли ця функція викликається, програма зупиняє своє виконання і чекає, коли користувач введе текст. Після цього, коли він натисне Enter, функція input() забере введений текст і передасть його програмі, яка вже оброблятиме його відповідно до своїх алгоритмів.

Якщо в інтерактивному режимі ввести команду input(), нічого цікавого ви не побачите. Комп'ютер буде чекати, коли ви щось введете і натиснете Enter або просто натиснете Enter. 

За замовченням отримуються текстові дані.

Отриманий результат - текстова строка 57

Отриманий результат - сума чисел 5 і 7

РОБОТА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

ПРИКЛАД №1

ПРИКЛАД №2

Для самостійної роботи

Для самостійної роботи

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ