Комп’ютерні мережі. Локальна мережа. 

Використання мережевих папок. 

email:  voronenko@54.edu.ks.ua 

Мета уроку: 


Нагальна потреба в розв’язанні широкого кола завдань підштовхнула людей до ідеї об’єднання ресурсів різних комп’ютерів. Так утворилися комп’ютерні мережі. Комп’ютерна мережа складається з двох або більше комп’ютерів, з’єднаних каналами зв’язку, якими передаються дані. 

Залежно від охоплюваної території комп’ютерні мережі бувають двох типів: локальні та глобальні

Комп’ютерна мережа — це сукупність комп’ютерів, які з’єднані між собою для обміну даними і спільного використання пристроїв (принтерів, сканерів тощо). 

Презентація 5 клас Урок 9.pdf

Локальна комп’ютерна мережа — це мережа, що об’єднує комп’ютери й інші пристрої на обмеженій площі, наприклад, локальна мережа у школі, будинку, офісі. 

Якщо комп’ютери об’єднано в локальну мережу, користувачі можуть переглядати об’єкти файлової системи кожного з комп’ютерів мережі; переміщувати дані з одного комп’ютера на інший; отримувати доступ до мереж 

Для роботи комп’ютерних мереж необхідне спеціальне мережеве обладнання, наприклад: 

З’єднання комп’ютерів у мережу може бути дротовим і бездротовим. 

Бездротове з'єднання забезпечує передачу даних без допомоги дротів. Найбільш поширені:

Bluetooth — технологія бездротового зв’язку, що забезпечує безкоштовний і надійний обмін даними між персональними комп’ютерами, мобільними  телефонами, принтерами, цифровими фотоапаратами, мишами, клавіатурами, навушниками тощо в радіусі  до  10 м.

Зв'язок Wi-Fi діє на відстані кількох десятків метрів і використовується для організації бездротових локальних мереж вдома, у класі, в офісі.

Щоб комп’ютер міг передавати або отримувати дані з локальної мережі, він має бути оснащений мережевою картою.

Мережева взаємодія — обмін повідомленнями між пристроями мережі. При об’єднанні комп’ютерів у мережі всі об’єкти можуть бути рівноправними учасниками мережевої взаємодії. Існує також інший спосіб створення мережі, за якого окремі комп’ютери використовують для обслуговування інших. Такі спеціальні комп’ютери називають серверами. 

Мережа типу «шина» передбачає використання спільного кабелю, до якого під’єднані всі комп’ютери. 

Якщо один з комп’ютерів вийшов з ладу, то решта можуть працювати в мережі, а якщо пошкоджено кабель, то це виведе з ладу всю мережу. 

Мережа типу «кільце» — це така структура, коли кожен комп’ютер у мережі з’єднано з двома сусідніми пристроями: від одного він отримує інформацію, а іншому передає. 

Кільцева мережа чутлива до обривів кабелю. Для підвищення живучості мережі в ній передбачений режим, що дає змогу обійти місце обриву. 

Мережа типу «зірка» — це структура мережі з чітко виділеним центральним комп’ютером чи комутатором, до якого під’єднується решта пристроїв. 

Обмін даними відбувається лише через центральний комп’ютер, тому будь-яка його неполадка виводить з ладу всю мережу. Проте вихід з ладу периферійного комп’ютера або його мережевого устаткування жодним чином не впливає на функціонування мережі. 

Локальну мережу створюють для обміну даними між комп’ютерами і спільного використання ресурсів мережі. 

Ресурсами мережі є принтери, сканери, дискові накопичувачі великої ємності, а також дані та програми. 

Сервером називають комп’ютер, який забезпечує зберігання і передавання даних до комп’ютерів локальної мережі та надає відповідні послуги іншим об’єктам мережі. 

Клієнтами називають комп’ютери, що використовують ресурси сервера. 

Якщо комп’ютер підключено до локальної мережі, то у вікнах папок під час роботи з операційною системою Windows відображуються розташовані на інших комп’ютерах об’єкти, до яких надано спільний доступ.

Усі ресурси локальної мережі, до яких можна отримати доступ з певного комп’ютера, відображуються в папці Комп’ютер. За замовчуванням при виборі системної папки Мережа в робочій області вікна папки Комп’ютер відображуються всі відкриті для спільного доступу диски й папки на комп’ютерах локальної мережі. 

Мережева папка  — це  папка, до  якої відкритий спільний доступ користувачам мережі.

? Як можна відкрити список папок мережевого комп’ютера, до яких встановлено спільний доступ? 

Для вибору об'єкта мережі, треба двічі клікнути на ярлику потрібного об'єкта мережі.

Операційна система Windows автоматично налаштовує домашню групу, але лише з комп’ютерами, на яких встановлено операційну систему Windows.

ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА

РОБОТА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

З запропонованих зображень в текстовому процесорі MS Word створити зрахок локальної мережі, в якій пристуні:

Для створення документу MS Word вконайте наступні дії:

Щоб скопіювати зображення треба:

1. Навести курсор миші на зображення;

2. Натиснути праву кнопку та обрати пункт контекстного меню "Копировать картинку" або "Копіювати зображення"

3. Перейти в программу, в якій виконуєте практичну роботу (MS Word)

4. В меню "Главная" обрати пункт "Вставить"

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ