Змінні. Розв'язання задач.

email:  aleksraven3@gmail.com

Змінні – важлива частина будь-якої мови програмування. Вони дозволяють зберігати, використовувати та передавати дані.

Змінні дозволяють як зручно маніпулювати даними, так й розділяти їх у типи, із якими можна працювати за певними правилами. У Python вони підкоряються концепціям, які використовуються в інших мовах програмування.

Створення та присвоєння значень

Створення змінної Python 3 відрізняється від інших мов програмування. Її не потрібно заздалегідь оголошувати, вказувати її тип, вона створюється у момент надання значення.

Щоб створити змінну, використовується символ рівності =. Ліворуч від якого пишуть найменування, а праворуч - значення потрібного типу. Приклад:

name = 'Max'

age = 14

Тобто зліва вказується ім'я змінної, праворуч від оператора вказується її значення. Різні змінні можуть бути різними типами даних. Наприклад, наша перша змінна "name" - це текстовий рядок, а друга змінна "age" - це число. Крім цих типів, змінні можуть відповідати іншим типам даних.

Правила для імен змінних у Python?

ПОВТОРЕННЯ    Математичні (арифметичні) оператори в Python

Мова Python має низку математичних (арифметичних) операторів щодо обчислень в арифметичних висловлюваннях. Перелік цих операцій у порядку зменшення пріоритету наступний:

** - зведення в ступінь;

-x - Унарний мінус;

/, // - Звичайне поділ, поділ з округленням вниз (однаковий пріоритет);

% - остача від ділення;

* - множення;

– віднімання;

+ - Додавання.

Типи даних в Python

У реальному житті ми здійснюємо різні дії над предметами, або об'єктами що нас оточують. Ми змінюємо їх властивості, наділяємо новими функціями. За аналогією з цим комп'ютерні програми також керують об'єктами, лише віртуальними, цифровими. Називатимемо такі об'єкти даними.

Очевидно, дані бувають різними. Часто комп'ютерної програми доводиться працювати з числами та рядками, а також логічними виразами.

Лінійні завдання з програмування. Приклади.

Задача: Дано два числа a і b. Обчислити їх суму, різницю, добуток та частку. Результат вивести на екран

Алгоритми, у яких використовується тільки структура «Слідування», називаються лінійними. Команди в таких алгоритмах виконуються послідовно, одна за одною, у тому порядку, в якому вони записані.

РОБОТА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

Завдання для самостійної роботи.

ЗАВДАННЯ 1
СКЛАСТИ ПРОГРАМУ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧІ

Якщо перший робітник за 1 годину може зібрати М відер яблук, другий – К відер яблук, 3-й - L відер яблук, то скільки відер яблук вони зберуть за t годин?

ППРАКТИЧНА РОБОТА «АРИФМЕТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ»

ЗАВДАННЯ 2

Знайти першу та останню цифру двоцифрового числа. 

ЗАВДАННЯ 3

Знайти усі цифри трицифрового числа. 

Задачі для самостійного розв’язку