Космічні апарати і станції

email:  voronenko@54.edu.ks.ua

Космічний простір, який також називається всесвітом, описує область, де існує матерія, енергія, планети, зорі, галактики та інші космічні об'єкти. Всесвіт включає в себе все, що існує в космосі, і є об'єктом дослідження астрономії та космології. 

Вивчення космічних апаратів і станцій є захоплюючою та захоплюючою темою, яка розкриває перед нами найбільш передові досягнення людства в освоєнні космосу. Ця область науки та техніки відображає величні зусилля науковців та інженерів у досягненні нових горизонтів вивчення навколишнього космічного простору та вивчення планет, зірок і галактик.

Космічні апарати та станції відіграють ключову роль у дослідженні космосу та збиранні важливих даних для науки та технології. Вони дозволяють нам розширювати наше розуміння Всесвіту, досліджуючи віддалені кути галактик та вивчаючи фізичні явища, які неможливо спостерігати з Землі.

Види космічних апаратів: 

Штучні супутники Землі (ШСЗ) 

Ці космічні апарати оснащені високоточними приладами та чутливими камерами, а завдяки широкому охопленню території фільмування та покращеній роздільній здатності ШСЗ різних типів можуть збирати інформацію набагато швидше, ніж наземні датчики. Крім того, на відміну від наземних обсерваторій, на вид з космосу не впливають такі атмосферні перешкоди, як хмари та пил. За допомогою штучних супутників вивчають не тільки явища на нашій планеті, а й у далекому Всесвіті. 

Сьогодні на орбіті Землі перебувають тисячі штучних супутників Землі. Їх можна розділити на кілька типів за призначенням:

Міжпланетні станціїМС) 

АМС бувають двох типів:

Першою міжпланетною станцією стала радянська "Луна-2", яка 14 вересня 1959 року впала на поверхню Місяця. З того часу АМС відвідали всі планети Сонячної системи, а також багато астероїдів і комет.

Деякі з найвідоміших АМС:

АМС відіграють важливу роль у дослідженні Сонячної системи. Завдяки їм ми отримали багато цінної інформації про планети, супутники, астероїди, комети та міжпланетне середовище.

Ось кілька цікавих фактів про АМС:


"Луна-2"

"Вояджер-2"

"Геліос-2"

Космічні кораблі 

Космічні кораблі бувають різних типів:

Першим пілотованим космічним кораблем став радянський "Восток-1", який 12 квітня 1961 року вивів на орбіту Землі Юрія Гагаріна. З того часу космонавти та астронавти з усього світу відвідали орбіту Землі, Місяць і навіть Марс.

Деякі з найвідоміших космічних кораблів:

"Восток-1"

"Аполлон"

"Спейс шатл"

Космічні станції 

Першою космічною станцією була радянська "Салют-1", яка була запущена в 1971 році. З того часу на орбіті Землі було побудовано та експлуатовано кілька космічних станцій, зокрема:

Міжнародна космічна станція

Міжнародна космічна станція (МКС) – це найбільша та найскладніша космічна станція, коли-небудь збудована. Вона складається з кількох модулів, які були з’єднані на орбіті протягом 1998–2011 років. МКС використовується для проведення наукових досліджень у галузі мікрогравітації, астрономії, метеорології та інших наукових досліджень.

відео студії 2+2 @2plus2  

Історія МКС:

Характеристики МКС:

Дослідження на МКС:

Майбутнє МКС:

Дивіться пряме відео з Міжнародної космічної станції 

Віртуальна подорож по МКС 

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:

1. Опрацювати теоретичний матеріал.

2. Пройти тест https://forms.gle/p2pwdERxBFvdL36V9