Сортування і фільтрація

email:  voronenko@54.edu.ks.ua 

Сортування даних у Excel – інструмент для представлення інформації у зручному для користувача вигляді.

Числові значення можна відсортувати за зростанням та спаданням, текстові – за алфавітом та у зворотному порядку. Доступні варіанти – за кольором та шрифтом, у довільному порядку, за декількома умовами. Сортуються стовпці та рядки.

СОРТУВАННЯ ДАНИХ

Другий способ.

Клацніть правою кнопкою миші по таблиці. 

Вибрати «Сортування» 

Для сортування даних по одному стовпцю використовується команда 

Дані → Сортування й фільтр → від А до Я, або від Я до А

Якщо дані в відсортованому стовпці повторюються, то доцільно виконати багаторівневе сортування відразу за кількома стовпцями командою 

Дані → Сортування й фільтр → Сортувати 

Відкриється діалогове вікно Сортування, що служить для вибору полів для кожного рівня сортування і напряму сортування. Всього можливо три рівні сортування. Тепер при збігу значень на першому рівні виконується сортування значень на другому рівні тощо.

Види сортування в Excel за:

Сортування даних в електронній таблиці відбувається за:


Алгоритм сортування даних:

Важливо! Під час сортування усі дані залишаються видимими. Під час фільтрації частина даних (не відповідаюча умові) може бути прихована. 

ФІЛЬТРАЦІЯ ДАНИХ

Таблиця може включати велику кількість записів, з яких для виконання конкретного завдання потрібні тільки деякі. Відображення всіх даних на аркуші ускладнює вирішення завдання. Виділення підмножини з набору даних називається фільтрацією. Найбільш простим способом фільтрації в Excel є використання інтелектуального фільтра. 

Застосування автофільтра здійснюється командою 

Дані → Сортування й фільтр → Фільтр 

При цьому для кожного стовпця таблиці автоматично створюється набір фільтрів, який складається з даних цього стовпця. Кнопки для розкриття наборів фільтрів відображаються праворуч від заголовки кожного стовпчика Якщо натиснути кнопку фільтра, то її значок зміниться з трикутника на воронку і відкриється діалог з варіантами фільтрів. За промовчанням використовується варіант фільтрації Виділити все, що позначає, що записи в таблиці даних повинні відображатися без фільтрації. Щоб використати фільтр, необхідно встановити прапорець тільки навпроти тих даних, за якими буде проведена фільтрація. Наприклад, в якості параметра фільтрації обрана прізвище менеджера Зозуля. При застосуванні фільтра записи, які не потрапляють в відібрану підмножину, приховуються і не відображаються на аркуші. Загальна кількість записів бази даних і число відібраних записів відображається в рядку стану. Відфільтрована дані можуть використовуватися при друку (друкуються тільки записи, які відносяться до відфільтрованої підмножини). Також при побудові діаграм вона будується на основі відфільтрованих даних. В останньому випадку зміна критеріїв фільтрації автоматично змінює вид діаграми. Для стовпців, що містять цифрові дані можуть використовуватися числові фільтри. Стовпці з числами, до яких застосовуються числові фільтри розпізнаються Excel автоматично. При натисканні на кнопку фільтра у стовпці з числами відкривається панель зі списком доступних фільтрів. Додаткові параметри можна встановити на панелі, яка відкривається при виборі опції Фільтри чисел. Наприклад, на рисунку для фільтра встановлено - більше 4000,0 грн. 

ІНТЕРАКТИВНІ ВПРАВИ

ПРАКТИЧНА РОБОТА "Сортування"

 Виконання кожного з завдань на окремому аркуші оцінюється в 2 бали. 

Завантажте файл заготовку.

 • на які є квитки та які відправляються щодня (2 аркуш);

 • які відправляються до Запоріжжя та на які є квитки (3 аркуш);

 • які відправляються до Варшави з найдешевшим тарифом (4 аркуш).

Домашнє завдання:

ПРАКТИЧНА РОБОТА №9

"Прості та розширені фільтри. Сортуванні та фільтрація "

На  аркуші №1 за допомогою розширеного фільтра знайдіть усі книги, назви яких починаються на букву В.

На аркуші №2 за допомогою авто фільтрації знайти прозу від видавництва «Орфей»  

На аркуші №3 за допомогою розширеного фільтра знайдіть усі книги видавництва «Триумф», або які відносяться до типу «вірші».

На аркуші №4 створіть «розумну таблицю», додайте строку підсумків (итогов) та встановіть для неї у відповідних комірках значення: