Дії з інформацією

email:  voronenko@54.edu.ks.ua 

Підручник з інформатики: 

Інформація передається за допомогою повідомлень. Повідомлення можна поділити на усні та письмові

Усні повідомлення подаються за допомогою звуків. 

Письмові повідомлення подаються за допомогою тексту, малюнків, зображень, схем. 

Повідомлення можна подати ще й жестами та сигналами. Іноді при поданні повідомлення використовують декілька способів одночасно — комбіновані повідомлення. 

Одні й ті само повідомлення можна подати різними способами. Наприклад, Іван Франко написав казку «Фарбований лис», потім за сценарієм, складеним за цією казкою, створили мультфільм, а ще її можна прослухати в аудіозаписі. 

Інформаційні процеси — це процеси отримання, зберігання, опрацьовування, передавання повідомлень 

Як передавати та приймати повідомлення?

Вибір способу подання повідомлень залежить від того, хто надсилає повідомлення (відправник), кому його адресують (отримувач), та засобу зв’язку між ними (каналу передавання повідомлень). 

Як зберігають інформацію?

Повідомлення, які несуть інформацію про навколишній світ, людина може запам’ятовувати. До винайдення писемності люди зберігали повідомлення тільки у своїй пам’яті. Пізніше вони навчилися зберігати повідомлення на різних предметах — носіях, які постійно покращувались. 

Носій інформації — будь-який предмет, що містить інформацію та може тривалий час зберігати її. 

Для збереження повідомлень використовують папір, дерев’яні, металеві та інші поверхні, кінострічки, а також зберігають повідомлення в електронному вигляді — на дисках і флешнакопичувачах. 

Для збереження повідомлень на таких носіях використовують друкарські пристрої, фотоапарат, відеокамеру, диктофон, комп’ютер. 

Комп'ютерні пристрої також виконують усі інформаційні процеси процеси. Зберігають у своїй пам'яті, обробляють (опрацьовують) інформацію під час роботи програми, отримують і передають повідомлення іншим комп'ютерним пристроям. 

ПРАКТИЧНІ ВПРАВИ