Інформація навколо нас

email:  voronenko@54.edu.ks.ua  


Щодня за допомогою органів почуттів ми отримуємо нові знання з навколишнього світу. Можна сказати по-іншому - отримуємо інформацію.

Інформація (від латинської мови informātiō «роз'яснення, уявлення, поняття про що-небудь) — це деякі відомості про об’єкти і  явища навколишнього світу, які отримуються за допомогою органів чуття: зору, слуху, нюху, смаку й  дотику Тому інформацію за способом сприйняття поділяють на зорову (візуальну), слухову (аудіальну), нюхову, смакову та дотикову (тактильну).


Інформа́тика (фр. informatique, англ. informatics, computer science; нім. Informatik) — наука про інформацію, методи та засоби її опрацювання, у тому числі за допомогою обчислювальних систем (комп'ютерів).

Інформаційні процеси — це процеси отримання, зберігання, опрацьовування, передавання повідомлень

Людина отримує повідомлення, коли читає книжки, слухає радіо, дивиться телевізор, спілкується з друзями. Комп’ютер отримує повідомлення, коли ми вводимо їх із клавіатури або коли повідомлення передаються йому з іншого комп’ютера. 

Ми можемо зберігати повідомлення у своїй пам’яті, записувати їх у записник, зошит або щоденник, фотографувати події, записувати шкільний концерт на відеокамеру. Комп’ютер також зберігає повідомлення у своїй пам’яті. 

Людина опрацьовує повідомлення, розв’язуючи задачу, приймаючи рішення, обираючи театральну виставу або теле передачу для перегляду. Комп’ютер опрацьовує повідомлення, коли виконує програми. 

Ми передаємо повідомлення, спілкуючись з іншими людьми, розмовляючи по телефону, надсилаючи смсповідомлення. Комп’ютер передає повідомлення іншим комп’ютерам, виводить їх на екран монітора або на принтер. 

ОРГАНИ ЧУТТЯ

Інформація передається за допомогою повідомлень.

Повідомлення можуть подаватися за допомогою звуків, жестів, міміки, символів тощо Те саме повідомлення можна подати різними способами. Повідомлення бувають:

Види інформації за формою подання

Розглянемо тільки ті види інформації, які «розуміють» технічні пристрої (зокрема, комп'ютер).

 

 Текстова інформація

Текст в підручнику, твір в зошиті, репліка актора у виставі, прогноз погоди, переданий по радіо.

В усному спілкуванні (особиста бесіда, розмова по телефону, радиопостановка вистави) інформація може бути представлена ​​тільки в словесній, текстовій формі

Числова інформація

Таблиця множення, арифметичний приклад, рахунок в хокейному матчі, час прибуття поїзда і ін.

У чистому вигляді числова інформація зустрічається рідко, хіба що на контрольних з математики. В основному використовується комбінована форма подання інформації.

Приклад. Ти отримав телеграму: «Зустрічайте дванадцятого. Потяг прибуває о восьмій вечора ». В даному тексті слова «дванадцятого» і «вісім» ми розуміємо як числа, хоча вони і виражені словами

Графічна інформація

Рисунки, схеми, креслення, фотографії. Така форма подання інформації найбільш доступна, так як відразу передає необхідний образ (модель)

Музична (звукова) інформація

Всі звуки, які ми можемо сприймати.

Мультимедійна  (комбінована)

Кольорова графіка поєднується зі звуком і текстом, з рухомими відеозображенням і тривимірними образами

 

В даний час мультимедійна форма подання інформації в обчислювальній техніці стає основною.


Існують різні види інформації. Масова (публічна) інформація призначена для поширення серед великої кількості людей. Спеціальна інформація призначена для фахівців певних галузей (математики, інформатики тощо). Інформацію розрізняють за правами доступу. Різні люди можуть мати різні права на використання певної інформації.

Особиста інформація — це адреса, номер телефону, паролі тощо. Ніколи не розголошуй особисту інформацію — від цього залежить твоя безпека і  безпека твоїх близьких  

ВИКОНАТИ ПРАКТИЧНІ ВПРАВИ

Найбільшу кількість інформації ми отримуємо за допомогою органів зору. За допомогою очей ми сприймаємо навколишній світ: своє розташування в просторі, кольору, предмети та ін.

Але чи можна повністю довіряти своїм органам почуттів?


ОПТИЧНІ ІЛЮЗІЇ 

Це не анімація - це прості малюнки, але намальовані вони таким чином, що при перегляді цих картинок відбувається оптичний обман зору. Тобі здається, що зображення на зображенні рухається, але це не так.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ