Tiszta Forrás adventista csoport

A Tiszta Forrás adventista csoport nyilvános, szeretettel várunk mindenkit, aki aggódik az adventista tanítások feledésbe merülése, a "modern" teológia terjedése miatt. Célunk, hogy imádkozzunk, megoldást keressünk a közösség problémáira, magasba emeljük azokat a tanításokat, hitelveket, amik meghatározzák az adventi nép küldetéstudatát. Ezt olvashatod a köszöntőben. Speciálisak vagyunk. Nincs az a fajta cenzúra, ami csak a szépet, a rózsaszín illatfelhőben úszó hallelujázást engedi. Itt őszintén meg lehet beszélni azokat a közösséget kínzó problémákat, amiket más fórumokon kitörölnek. A hivatalos vezetőség próbál minket lejáratni, de ennek ellenére a csoport folyamatosan növekszik.

https://www.facebook.com/groups/277419750537257

Elgondolkodtató írások, kommentek és viták is vannak, de ezek által élünk. Ez a csoport támogatja a Tiszta Forrás youtube csatornát.



A 2021 februári Duna Bibliakonferencia egyes előadásai heves reakciót váltottak ki a hívők között. Dr. Szilvási András előadása után is rengetegen kérdéseket fogalmaztak meg, aggodalmaiknak adtak hangot. Ezekre reagált Dr. Szilvási András egy ZOOM beszélgetés alatt. Ez a beszélgetés 2021.május 2-án este zajlott. A Dunamelléki Egyházterület ezt a ZOOM beszélgetést a Duna Bibliakonferencia folytatásának tekintette. Ez elhangzik a videó elején. A Duna Bibliakonferencia nyitott volt, a Dr. Szilvási Andrással készített felvétel is nyitott volt, bárki csatlakozhatott, nem voltak korlátozások. Ezért most vágatlanul teszem közzé a beszélgetés első részét. A testvérek előre megfogalmazott kérdéseire több napos felkészülés után válaszolt András. A felvétel folytatásaként a hallgatók azonnal reagálhattak az elhangzottakra, újabb kérdéseket tettek fel. Ezt egy másik felvétel tartalmazza.

A menü az Oldalak lapon szerkeszthető

Megjelenítés


Mi a célod? Mennyi időt szánsz rá? Mennyibe fog az kerülni? Gondolsz közben a Jó Isten dolgaira? Vagy csak az elmúlás figyelmeztet. Néha fellobban benned a hit lángja. Néha perzsel a titkos bűnöd. Néha kivirágzol, áldás vagy a világnak. Néha csak azt látod, hogy ismét bevittek az erdőbe. Szeretnéd hogy átsüssön rajtad Isten kegyelme. Szeretnél újra erős lenni a hitben. Nem félni a sötétségtől, nem félni Sátán csapdáitól. Szeretnéd felvenni a régi Mennyei ritmust. Szeretnél értelmes nyomot hagyni magad után. Ellen. G.White írásai segítenek ebben. E.G.White írónő Isten prófétája volt "Romlott világunkban sokan alig-alig részesülnek Isten kegyelméből. A kegyelem pajzsa mindenkit megvédelmezhet az ellenség kísértéseitől, még a lehető legromlottabb befolyások közepette is. Szilárd elvek és az Istenbe vetett rendíthetetlen bizalom által nemes és erényes jellemük világosságot áraszthat, és az őket körülvevő gonoszság ellenére feddhetetlenségüknek nem szükségszerű beszennyeződnie. " Spiritual Gifts 3. 145-146.oldal A szilárd elvek a hitünk alapjai. Kutasd a Bibliát, ne csak a Bibliát magyarázó írásokat. Kutasd a White prófétanő írásait, ne csak a modern teológusok elméleteit. Ne hidd el, hogy modern teológia kell egy modern világban. Isten Igazságai örök érvényűek. Kapaszkodj Isten ígéreteibe Megőrzi feddhetetlenségedet. Megőrzi tisztaságodat

Megdöbbentő, hogy adventisták százai, ezrei követnek egy olyan orvost, aki tagadja, hogy egy vírus meg tud betegíteni, meg tud ölni egy embert. Követnek egy olyan tanítót, aki tagadja White testvérnő tanítást, tagadja a hármas angyali üzenet jobbkezének nevezett egészségügyi üzenet alaptanításait, tagadja a Bibliában és a prófétanő írásaiban beazonosított Babilont. Azt tanítva, hogy a Babilon egy egészségügyi világszervezet, a védekezés a vakcinával Istenkáromlás. Hála a Teremtő Istennek, a Duna Bibliakonferencián még akadnak olyan teológusok, akik ismerik és hiszik a tiszta tanítást, tudják hogy mit képvisel Isten maradék népe. Tudnunk kell, hogy mit jelent Babilon jelképe. Tudnunk kell, hogy mi a fenevad bélyege, ami nem egy vakcinával, nem egy koronavírussal kapcsolatos dolog. Tudnunk kell, hogy mik mindennek a jelei, hogy ne kövessünk hamis prófétákat. Ebben a videóban részleteket látsz a hamis prófétától, majd részleteket Isten eredeti üzenetéből. Ellen.G.White prófétanő tiszta üzenetet adott át az utolsó időkről, a protestáns egyházak szövetségéről a világi hatalommal, és a hamis ébredésről, a hamis prófétáról.

Mi minden zajlik benned? Tele vagy kérdésekkel, gondokkal, magánnyal, örömmel, csüggedéssel és reménnyel. Nem könnyű egy fiatal keresztény élete. Nehéz mindezt megfogalmazni, felvállalni. Nehéz győzni, de Jézus Krisztusra mindig számíthatsz!

Az egyik legaktuálisabb E.G.White idézet, látva a kereszténység hanyatlását.

6T 144. – Az Isten parancsolatait és a Jézus hitét! – Akadnak, akik mindent elkövetnek, hogy kevésbé szembeszökővé tegyék a különbséget a hetednapi adventisták és a hét első napjának megtartói között. Olyan hetednapi adventista nevet viselő csoportot mutattak nekem, mely azt tanácsolta, hogy nem kellene annyira feltűnően magasra emelnünk a minket megkülönböztető néppé tevő lobogót, vagy jelt. Azt állították, hogy intézeteink sikere érdekében nem ez a legcélirányosabb. Ez azonban nem a zászlóbevonásnak, sem a hitünkért való szégyenkezésnek az ideje. E jól kivehető lobogót: „Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt, akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét,” felirattal végig kell hordoznunk az egész világon, amíg a próbaidő le nem jár. Növelnünk kell erőfeszítéseinket, hogy előbbre jussunk a különböző területeken, a támogatás biztosítása kedvéért mégsem szabad hitünket álcáznunk. Az igazságnak el kell jutnia a halálukon levő emberekhez. S ha bármi módon álcázzuk az igazságot, Istent becstelenítjük meg s emberek vére csúfítja majd ruházatunkat.

Egy vallási közösségben, ahol alapvető hittétel a Szombat fontossága a Teremtő Isten imádatában, a Tíz parancsolat megtartása, a próféták tanításainak értelmezése, közérdek lehet egy olyan videó, ami figyelmeztet a kereszténységben tapasztalható hitehagyásra. Alkotmányos jogunk a szabad vélemény nyilvánítás. Jogunk van megnevezni az információ forrását. Helyszín, időpont, előadó. Jogunk van továbbítani az információt. A bírálat, a kritika és a véleménynyilvánítás nem esik a tényállítás fogalma alá, így ezek nem alkalmasak rágalmazás megállapítására. Ezért bírálhatunk , kritizálhatjuk a tartalmat, véleményt alkothatunk róla. Tényeket közölhetünk abban az esetben, ha ha a becsület csorbítására alkalmas tény valónak bizonyul. Mindenkit arra biztatok, hogy ezeket figyelembe véve bátran fogalmazza meg a hitét, a véleményét. Nem kell félni, velünk az Isten!



A Nemet mondok az „Utolsó Nemzedék teológiájára” című prezentációt Reinder Bruinsma tartotta a Magyar Unió Online Lelkésztalálkozóján 2021. május 4-5-én. A videófelvétel nem hozzáférhető, "titkos", csak a ppt-t sikerült megszerezni. A prezentáció támadja a hagyományos adventista hitelveket, kételkedik Ellen G. White prófétanő tanításában, kételkedik a kegyelemidő lezárásával kapcsolatos White bizonyságtételekben. Kételkedik a megszentelődésben, és abban, hogy a misszióval sürgethetjük Jézus Krisztus visszajövetelét. Mindezt azzal a céllal, hogy a lelkészek ebben az irányban képviseljék a teológiát.

Lewis-R-Walton OMEGA című könyvét ajánlom mindenkinek. Részletesen foglalkozik az Alfa válsággal, és levonva a következtetéseket, kielemzi az Omega válság lehetséges jeleit, tulajdonságait. A könyv végén , a 64. oldaltól öszefoglalja 9 pontban az Omega válság ismertető jeleit.


"Kilenc sarkalatos pont Láttuk azt az alfa hitehagyásnak nevezett valamit, ami a századfordulón keresztülsöpört a H. N. Adventista Egyházon. Szemléltük, hogyan tom­pította az egyház erőfeszítéseit éppen akkor, amikor Isten megnyitotta a világot az evangélium számára, és hallottuk a figyelmeztetést, hogy vala­mi még veszélyesebb jön majd egy napon. Éppen ezért életbevágóan fon­tos, hogy elemezzük, mi történt korábban, és törekedjünk felismerni azokat a jeleket, amelyek hírül adják az utolsó nagy hitehagyás közeled­tét. Itt állnak összefoglalva a fontosabb szempontok:

1. Megtévesztés. Az alfa fő jellegzetességeinek egyike a megtévesztés. Néha leplezetlen hazugságok hangzottak el. Néha csupán az igazság egy részét közölték, és így még az igazság is hamis benyomást kelthetett. .. Különös részletességgel figyelmeztetett Mrs. White arra, hogy néhány ember becstelen lesz a prófétaság Lelkébe és az egyház alaphitté- teleibe vetett meggyőződését illetően. Látomásban embercsoportokat látott, amint Battle Creekben együtt tanácskoztak, és főként azt tervez­ték, hogyan takarják el antagonizmusukat írásaival és bizonyos funda­mentális hitpontokkal szemben. Valódi érzéseiket így elpalástolva, úgy gondolták, sokkal nagyobb befolyást gyakorolhatnak azokra az adventis­tákra, akik alapvetően hűségesek voltak az egyház iránt, és akik sohasem figyeltek volna rájuk, ha indulásnál nem palástolják el teljesen szándéka­ikat. Az ember az alfán keresztül újra és újra megtalálja az igazság iránti hajlandóságot valami közvetlen cél elérése kedvéért. Talán Ellen White fogalmazta meg a legszemléletesebben: „Kártékony nyelvek és az igazság­tól elfordult elmék állandóan munkálkodnak, hogy zavart keltsenek. ” Az alfában ez a technika is bemutatkozott az írások és a prófétaság Lelke írásainak helytelen használatában. 1905-ben az adventisták mind­untalan figyelmeztetést nyertek olyanok felől, akik „szentírási szövegek sokaságát gyűjtik össze, és bizonyítékként rakják sorba hangsúlyozni kívánt teóriáik körül... és az írásokat, mint Isten igéjét tiszteletben kell tartani,azok alkalmazása - ha az alkalmazás egyetlen oszlopot is elmozdít az alap­ból, amelyet Isten az elmúlt 50 é v alatt megőrzött - nagy tévedés.“ Még lényegesebb az a figyelmeztetés, amelyet saját írásainak jövőbeli helytelen használata felől adott. „Észrevesszük majd, hogy akik hamis üze­neteket hordoznak, nem lesz erős érzékük a becsület és a becsületesség iránt. Megtévesztik a népet, és tévedéseiket összevegyítik White testvérnő bi­zonyságtételeivel, és nevét arra használják, hogy munkájuknak befolyást sze­rezzenek. Úgy válogatnak a bizonyságtételekből, ahogy jónak látják . Kifor­gatják, hogy álláspontjaikat támogassa, és a bizonyságtételeket a hamisság foglalatába helyezik, hogy tévelygésük befolyását növeljék , és a néppel elfogadtassák ”

Ellen. G. White Próféták és Királyok című könyve, Szigorú dorgálás című fejezet.

"Ma is szükség van a szigorú dorgálásra, mert súlyos bűnök választják el az embereket Istentől. A hitetlenség gyorsan divattá válik. "Nem akarjuk, hogy ez uralkodjék felettünk" (Lk 19:14) - mondják ezrek. A sokszor elhangzó udvarias prédikációknak nincs tartós hatásuk. A trombita bizonytalan hangot ad. Isten szavának világos, súlyos igazságai nem hatolnak az emberek szívébe. Sok névleges keresztény van, akik, ha kifejeznék, amit igazán éreznek, ezt mondanák: Miért kell olyan nyíltan beszélni? Éppúgy ezt is megkérdezhetnék: Miért kellett Jánosnak így szólni a farizeusokhoz: "Viperák fajzata! Ki figyelmeztetett titeket, hogy meneküljetek az eljövendő harag elől?" (Lk 3:7) Miért kellett Heródiás haragját felkeltenie? Miért kellett azt mondania Heródesnek, hogy törvényellenesen él együtt testvére feleségével? E nyílt beszéd miatt Krisztus előfutára elvesztette életét. Miért nem tevékenykedett anélkül, hogy magára vonja a bűnben élők haragját? Így az emberek, akiknek hűségesen kellene Isten törvényét őrizniük, addig érvelnek, amíg az igazlelkűség helyét elfoglalja a megalkuvás, és a bűn feddés nélkül marad. Mikor lesz Isten házában újra hallható az elvhű dorgálás hangja? "Te vagy az az ember" (2Sám 12:7) - mondta Nátán Dávidnak. Ma ritkán hallatszanak ilyen félreérthetetlen szavak a szószékről, és csak elvétve jelennek meg a sajtóban. Ha ez nem volna olyan ritka, többször látnánk Isten hatalma megnyilatkozását az emberek között. Az Úr követei addig ne panaszkodjanak munkájuk eredménytelensége miatt, amíg meg nem térnek az elismerés szeretetéből és abból, hogy tetszeni vágyásból elhallgatják az igazságot."



A Hetednapi Adventista Egyház hitelvei között szerepel a Szentírásról szóló tanítás.

A Szentírás – az Ó- és Újtestamentum – Isten írott szava. Ő ihlette szent embereit, akik elmondták és leírták azt, amire a Szentlélek indította őket. Isten mindent közölt az emberrel Igéjében, ami a megváltáshoz szükséges. A Szentírás Isten akaratának tévedhetetlen kinyilatkoztatása. Ez a jellem mértékadója, a tapasztalatok próbája, a hitelvek mérvadó kinyilatkoztatása és Isten történelmi cselekedeteinek megbízható forrása.


A New Age észrevétlenül belopódzott a kereszténységbe. A tudatos Istentiszteletet lecserélik az érzelmekre alapozott, felfokozott, extázis jellegű Istentiszteletek. Zenetörténész nyilatkozik az egyházi zenéről őszintén. Rámutat azokra a finom részletekre, amik elkerülik az emberek figyelmét. Nagyon fontos felismeréseket fogalmaz meg. A modern keresztény lelkész felfogása a zenéről ellentétes Ellen G. White prófétanő tanításával.

Ellem G. White Előtted az élet című könyv. Költészet és ének.

"AZ ÉNEK HATALMA

A Biblia énekeinek történetei telve vannak a zene és az ének gyakorlásának buzdításával. Ez áldást jelent. A zenét azonban gyakran megrontják, hogy gonosz célokat szolgáljon, és így a kísértésnek legcsábítóbb eszközévé válik. Helyesen felhasználva Isten értékes ajándéka, melynek célja az, hogy gondolatainkat magasztos és nemes tárgyakra irányítsa, hogy lelkünket ihlesse és megnemesítse. Hajdanában Izrael gyermekei a pusztán át vándoroltak, és útjukat szent énekek dallamával vidították fel. Isten ma is megparancsolja gyermekeinek, hogy énekekkel örvendeztessék meg zarándokéletüket. Az Úr Igéjének szavait énekek által rögzíthetjük meg emlékezetünkben a legjobban. Az ilyen énekeknek csodálatos hatalmuk van, mert megzabolázzák nyers, neveletlen természetünket, felüdítik gondolatainkat, felébresztik rokonszenvüket, előmozdítják cselekedeteink összhangját, és száműzni a homályt, bánatot, balsejtelmet, amelyek megsemmisítik bátorságunkat és elgyengítik erőfeszítéseinket. Az ének az egyik leghatásosabb eszköz arra, hogy bevésse a szívekbe a lelki igazságokat. A szorongatott, a kétségbeesés határán álló hívőnek eszébe jut Isten néhány Igéje vagy egy régen elfelejtett gyermekkori ének és a kísértés elveszti erejét felette. Élete új jelentőséget nyerve új célkitűzéseket, bátorságot és örömöt tud másoknak is adni. Az ének nevelő hatásának értékét sohase veszítsük szem elől. Énekeljünk otthonunkban kedves, tiszta énekeket, akkor kevesebbet fogunk szólni az elítélendő megrovás szavait, hanem inkább több reményt, vidámságot és örömöt árasztunk szét mindenfelé. Énekeljünk az iskolában, így a gyermekeket közelebb vonjuk Istenhez, tanítóihoz és egymáshoz! Az ének mint az istentisztelet szerves része, ugyanolyan fontos tényezője a vallásos szolgálatnak, mint az ima. Sok ének valóban ima. Ha a gyermeket megtanítjuk ennek felismerésére, akkor többet fog gondolkodni az énekelt szavak jelentőségére, és fogékonyabb lesz befolyásuk iránt. Amikor Megváltónk a Végtelenség küszöbéhez vezet bennünket, Isten dicsőségétől ragyogó arccal felfoghatjuk a trón körüli mennyei kar dics- és hálaénekeit. Amikor az angyalok énekének visszhangja felcsendül földi otthonunkban, szíveinket közelebb vonja a mennyei énekesekhez. Így a menny közössége már ezen a földön megkezdődik számunkra. A mennyei dicséret alaphangját ezen a földön kell megtanulnunk."

http://www.adventista.hu/egwhite/honlap/eae/16.htm



A Bibliát sokféleképpen lehet olvasni, és sokféleképpen lehet értelmezni. A modern teológia modern megközelítést alkalmaz a bibliával, a Biblia olvasással kapcsolatban. Ellen G. White határozottan tanít a Biblia olvasás módjáról. http://adventista.hu/egwhite/honlap/e... Ellen G. White Előtted az élet című könyv, Bibliatanítás és tanulmányozás "A Biblia olvasóit oktatni kell arra, hogy a tanulékonyság lelkületével közeledjenek az Igéhez. Kutassuk lapjait, de ne azért, hogy alátámasszuk saját véleményünket, hanem azért, hogy megtudjuk, mit mond Isten! A Bibliát csak a Szentlélek segítségével ismerhetjük meg, aki az Igét adta. Az ismeret elnyerése érdekében a Szentlélek vezetése alatt kell élnünk. Engedelmeskednünk kell mindannak, amit Isten Igéje parancsol. Igényelhetjük mindazt, amit ígér. Az élet, melyet az Ige előír, az az élet, amelyet ereje által kell élnünk. Csak ha így értékeljük a Bibliát, akkor tanulmányozzuk eredményesen. A Biblia tanulmányozása komoly erőfeszítést és kitartást kíván tőlünk. Amiképpen a bányász leás a földbe az arany kincsekért, ugyanolyan komolyan és állhatatosan kell keresnünk Isten Igéjének drága kincseit. A versről versre való mindennapi tanulmányozás gyakran a legáldásosabb. Olvasson el a tanuló egy bibliaszöveget és elméjét összpontosítsa annak megértésére, amit Isten abba a szövegbe helyezett el számára. Azután addig időzzön annál a gondolatnál, amíg azt magáévá nem teszi. Ha egy ilyen szakaszt mindaddig tanulmányoz, amíg annak jelentősége és értelme világossá nem válik előtte, ez nagyobb értéket fog jelenteni számára, mintha sok fejezetet olvasna át figyelmesen úgy, hogy nem tart a szeme előtt egy határozott célt. " A Hetednapi Adventista Egyház is egyértelműen tanít a Bibliáról. https://adventista.hu/kik-az-adventis... A Szentírás – az Ó- és Újtestamentum – Isten írott szava. Ő ihlette szent embereit, akik elmondták és leírták azt, amire a Szentlélek indította őket. Isten mindent közölt az emberrel Igéjében, ami a megváltáshoz szükséges. A Szentírás Isten akaratának tévedhetetlen kinyilatkoztatása. Ez a jellem mértékadója, a tapasztalatok próbája, a hitelvek mérvadó kinyilatkoztatása és Isten történelmi cselekedeteinek megbízható forrása.

A modern, liberális teológia tagadja az eredeti adventista hitelveket. Tagadja Ellen G. White prófétaságát. A cél, hogy egy olyan modern egyházat hozzanak létre, amely elfelejti a gyökereit, elfelejti a prófétaság ajándékát, aki figyelmeztette Isten maradék népét a veszélyekre, a hitehagyásra. A teológusaink jól ismerik a White irodalmat. Ennek ellenére azt tanítják, hogy Ellen G. White maga jelentette ki, hogy nem próféta. Ez szándékos megtévesztés. Hazudnak a szószéken, hogy félre vezessék a hívőket. Megtagadják a Szent Lélek kinyilatkoztatását.

Ellen G. White Szemelvények Ellen G. White írásaiból című könyv. Ellen G. White és írásai című fejezet.

"Mégis, most, amikor figyelmeztető és feddő bizonyságtételt küldök számotokra, sokan csupán White testvérnő véleményének tartják azokat. Pedig ezzel Isten Lelkét bántják meg. Nagyon jól tudjátok, hogyan jelentette ki magát Isten a jövendölés Lelkén keresztül. "

"Felülről jövő erő késztetett, hogy helytelenítsek és megrójak gonoszságokat, amelyeket azelőtt elképzelni sem tudtam. Mennyei vagy földi erőtől származik-e tehát az elmúlt 30 év munkássága?"

"Isten szólt rajtam keresztül. Igen, levél volt csupán, de Isten Lelke ihlette, hogy közöljem veletek, amit tudtomra adott. Egyetlen cikket sem írok a folyóiratba csupán azért, hogy a magam nézeteit mutassam be. A cikkekben arról írok, amit látomásban mutatott meg nekem Isten - a trónról ragyogó fény értékes sugarait."

"Nincsenek-e vajon összhangban az írásaimban megfogalmazott álláspontok Jézus Krisztus tanításával? "

"Némelyek azon ütköztek meg, hogy azt mondtam: Nem állítom, hogy próféta vagyok." Nem voltak efféle állításaim, egyedül az, hogy az Úr hírnöke vagyok."

" Ifjú éveimben többször megkérdezték: Próféta vagy? Mindig azt válaszoltam, hogy az Úr hírnöke vagyok. Tudom, hogy sokan prófétának neveznek, de én nem tartottam igényt erre a címre. Megváltóm az Ő hírnökének nevezett. Hogy miért nem állítottam, hogy próféta vagyok? - Mert napjainkban sokan, akik nagy bátorsággal prófétáknak vallják magukat, a Krisztus ügyének gyalázói. És azért, mert munkám sokkal többet foglal magában, mint amennyit a próféta szó jelöl. Amikor megkaptam e munkát, arra kértem az Urat, hogy helyezze a terhet valaki másra. A munka olyan hatalmas, átfogó és sokrétű volt, hogy attól féltem, nem fogom tudni bevégezni. De a Szentlélek által az Úr képessé tett arra, hogy teljesítsem a nekem kijelölt feladatot. "

"Soha nem állítottam, hogy prófétanő vagyok. Nem ellenkeztem azokkal, akik annak neveznek. Munkám annyira sokrétű, hogy nem nevezhetem magam másként, mint küldöttnek, akit az Úr hívott el, hogy népéhez szóló üzenetét hordozzam, és mindazon munkát végezzem, amit Ő kijelöl számomra. Amikor legutóbb Battle Creek-ben voltam, hatalmas gyülekezet előtt jelentettem ki, nem állítom, hogy prófétanő vagyok. Kétszer is érintettem a kérdést, mindkétszer hangsúlyozva: "nem állítom, hogy prófétanő vagyok". Ha eddig másként is beszéltem volna, akkor most értse meg mindenki, hogy nem tartok igényt a prófétai vagy prófétanői címre.

"Sok könyvet írtam és azok sokfelé elterjedtek már. Magamtól nem lettem volna képes a könyvekben megírt igazság hirdetésére, de az Úr megajándékozott Szentlelkével. E könyvek azokat a tanításokat tartalmazzák, amelyeket az elmúlt hatvan évben adott nekem az Úr. Mennyei világosságot tartalmaznak és ki fogják állni a vizsgálat próbáját. Azok akik vakmerően napjaink prófétáinak nevezik magukat, gyakran Krisztus ügyének meggyalázói. Munkám sokkal többet foglal magában, mint amit e név jelöl. Az Úr küldöttének tartom magam, aki népéhez szóló üzeneteit közvetíti

"Azt az eligazítást kaptam, hogy nem szabad, hogy munkámban megingassanak azok, akik feltételezésekbe bocsátkoznak tevékenységem természetéről, és akik oly sok körmönfont gonddal küszködnek a prófétai küldetés minősítését illetően. Küldetésem magában foglalja a prófétai munkát, de meghaladja azt. Sokkal több mindent ölel át, mint ahogy azt a hitetlenség magvát szórók elméje felfoghatná "


A modern világban modern eszközökkel hirdetjük az evangéliumot. Egyre elterjedtebb a videójáték, a keresztényeknek készült, és keresztényekkel játszott videójáték. Állitólag így elérhetőek azok a fiatalok is, akik amúgy nem járnának gyülekezetbe

Önmagáról mondotta Krisztus: „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.” (Mt. 10:34) Ámbár a Békesség Fejedelme, mégis szakadás okozója lett. Ő, aki azért jött, hogy üdvösséget és reménységet hirdessen, és örömet ébresszen az emberek szívében, olyan küzdelmet nyitott meg, amely mély sebeket ejt, és erős szenvedélyeket gyújt fel. Következő szavaival óvta követőit: „E világon nyomorúságtok lészen” ... „kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezet elé, és tömlöcökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért.” „Elárulnak pedig titeket szülők és testvérek is, rokonok és barátok is; és megölnek némelyeket ti közületek. És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az én nevemért.” (Jn. 16:33; Lk. 21:12, 16–17)

Ez a prófécia különösen figyelemreméltó módon teljesedett be. Minden sérelem, minden gyalázat és kegyetlenkedés, amelyre Sátán az embereket felingerelhette, mindig Krisztus követőire zúdult. Ez megismétlődik mindig újból és újból, amíg a megtéretlen érzéki szív ellenségeskedik Isten törvényével, és nem akar engedelmeskedni parancsolatainak. A világ ma sem áll szorosabb összhangban Krisztus alapelveivel, mint állt az apostolok idejében. Ugyanaz a gyűlölet, amely a „Feszítsd meg! Feszítsd meg!”-et kiáltozta, és a tanítványok üldözését is felszította, megtalálható ma is; ez izzik az „engedetlenség fiaiban”. Ugyanaz a lelkület működik ma is zord eltökéltséggel, a meg nem újult szívben, amely a sötét középkorban férfiakat és nőket száműzetésre és halálra ítélt; amely az inkvizíció válogatott kínzásait kieszelte; a Szent Bertalan-éj mészárlásait kitervezte és véghezvitte, és a smithfieldi tüzeket gyújtotta. Az igazság története elejétől végig nem egyéb, mint a jó és a gonosz küzdelme. Az evangélium hirdetése e világon mindig ellenállás, veszély, veszteség és szenvedés közepette haladt előre.


Az adventista hit alapja az Isten akaratának való engedelmesség. Testünk a Szent Lélek temploma, ezért nem szennyezzük alkohollal, droggal, és az Úr által egészségtelennek nyilvánított ételekkel, pl. disznóhússal. Ezt hitünk alapja. De vannak teológusok, akik megtagadják a hitünket, és azt tanítják a Teológiai Főiskolán, hogy egészséges a sertéshús, daganatos betegségeknél csak mértékkel szabad fogyasztani az alkoholt.

Ellen G. White Bizonyságtételek 2. kötet. Figyelmeztetések és intések.

"Ez a világosság, e tudás arra utasít, hogy tagadd meg étvágyadat. Tudod, hogy a sertéshús fogyasztása ellenkezik Isten kifejezett parancsával. Nem azért tiltotta el, hogy megmutassa, ki az úr, hanem, mert ártalmas. Fogyasztásától megromlik a vér, görvénykór, és a test nedveinek más betegségei ássák alá az egészséget; de megsínyli szervezetünk többi része is. Különösen az agy finom, érzékeny idegei gyöngülnek el, s válnak annyira ködössé, hogy nem Ismerik fel a szent dolgokat, hanem közönséges ügyekkel helyezik egyazon alantas szintre."

Ellen G. White Bizonyságtételek 5. kötet. Főiskolánk.


"Nem azért alakult a főiskola, hogy bárki egyéni céljainak bélyegét viselje magán. A tanárok testvérként dolgozzanak együtt. Mindent beszéljenek meg egymással, lelkészeinkkel, felelősségtudó emberekkel, de mindenekelőtt keressék a felülről származó bölcsességet, hogy az iskolával kapcsolatos minden döntésük kivívja Isten tetszését."

021 08. 14-én készítettem egy videót, Disznóhús a szombati közös ebéden címmel.

A videó arról szólt, hogy a főiskolán olyan anyagot tanítanak, ami ajánlja a disznóhúst és a mérsékelt alkoholfogyasztást. Később megkeresett az előadó, arra kért, hogy vegyem le a videót, mert valótlanságot állít. Megtudtam, hogy egy világi oktatásban használt anyagot használ, ami nem lett leellenőrizve. Ezért található meg benne a disznóhús és a mérsékelt alkoholfogyasztás. Ígéretet kaptam, hogy ki lesz javítva az anyag.

Később kaptam egy írást az ATF-től.

"Mit ajánl a Szentírás a húsfogyasztásról?

A Biblia Mózes 3.könyve 11. fejezetében leírja, hogy vannak olyan húsok, amiket Isten nem ajánl az ember számára. Bizonyos húsféléket széles körben fogyasztanak, míg a Szentírás tiltja a fogyasztását. Ilyen a sertéshús, a nyúlhús, és a lóhús. A sertéshús alapvetően egy magas zsírtartalmú hús. Egyes húsrészei 4-5 ször több zsírt tartalmaznak, mint pl. a szárnyas húsok. A magas zsírbevitel magas kalóriabevitellel is jár, ami elősegítheti az elhízás, cukorbetegség és magas koleszterinszint kialakulását. Ezek a tényezők pedig a szív- és érrendszeri betegségek kialakulását eredményezhetik. A táplálkozástudomány nem különböztet meg tiszta és tisztátalan húsokat, csak zsírtartalom alapján osztályozza azokat. Habár a sertéshús tartalmaz sovány húsrészeket mint pl. a sertéskaraj, sertéscomb, mégis sokan nem csak a sovány részeket fogyasztják. Az adventista egyház elfogadja Mózes 3. könyvének 11. fejezetében leírt tanácsokat és nem ajánlja a sertéshús, nyúl és lóhús fogyasztását. Habár a lóhús és nyúlhús sovány hús, mégsem ajánlott a fogyasztása a Biblia szerint. A táplálkozástudományi ajánlás nem keverhető össze az Isten által adott előírásokkal. Tudjuk azt is, hogy Isten alapvetően a gyümölcsöket, gabonaféléket szánta az ember számára. A táplálkozástudomány is elsősorban a zöldség és gyümölcsfogyasztást ajánlja. Együnk kevesebb húst és több zöldségfélét. Az adventista táplálkozási kutatások megállapították, hogy a vegetáriánus étrendet fogyasztók körében kevesebb a szív- és érrendszeri betegségek, egyes táplálkozással összefüggő daganatok, valamint a cukorbetegség, köszvénybetegség előfordulása. A tej- tejtermékeket és tojást fogyasztó vegetáriánusok semmilyen hiánybetegséggel nem számolhatnak, ha megfelelő arányban van összeállítva az étrendjük. A dúsítás következtében, a növényi italok többsége is tartalmazza már azt a kalciummennyiséget, amit maga a tehéntej is.

Az Adventista Teológiai Főiskola életmódtanácsadó szakán a hallgatók tanulnak dietetikát, ahol megtanulják azt, hogy az egyes népbetegségekre a táplálkozástudomány mit ajánl. A táplálkozási tanácsadás abból indul ki, hogy milyen táplálkozási szokásokkal rendelkezik egy személy. Táplálkozási cél az, hogy alternatívát tudjunk nyújtani, hogy a húsok fogyasztását mivel tudjuk pótolni, és természetesen a zöldségfogyasztásra is ki kell térni, hiszen a kutatások alapján a vegetáriánus étrend egészségesebb, mint a mérsékelt húsfogyasztás. Mivel a hallgatók tanulnak a Biblia és egészség, valamint Bioetika kurzust, ezért helyesen kell, hogy értelmezzék a táplálkozási ajánlásokat is, hogy a Biblia mit mond a húsfogyasztásról, alkoholfogyasztásról stb. A cél az, hogy rendelkezzenek azokkal az ismeretekkel, amivel az emberek egészségi állapotát javítani tudják. A fenti két tantárgy legfontosabb tankönyve Az Egészségügyi Szolgálatok Kézikönyve (Adventi Kiadó, 2017 – második kiadás), amely tartalmazza a Generál Konferencia életmóddal kapcsolatos hivatalos állásfoglalásait, külön kiemelve a táplálkozási kérdéseket. A hallgatók tehát minden információt megszereznek arról, hogy mi a Biblia és az egyház álláspontja táplálkozási kérdésekben. Az Életmódtanácsadó Szakirányú képzés teljes összhangban van az egyház Egészségügyi Szolgálatok Osztályának irányelveivel. Éppen ezért, miközben az ATF oktatói vallják és követik az egészséges életmód elveit, ahogy azt a hitelveink és az egyház hivatalos állásfoglalásai tartalmazzák, az oktatásban a hallgatókkal megismertetik a táplálkozástudomány álláspontját is. Hiszen akiket később tanácsolni fognak (pl., mint védőnők, szociális munkások vagy dietetikusok stb.) nem fognak azonnal az adventista életmódra térni. Őket is tanácsolniuk kell egy egészségesebb életvitelre. Mindez határozottan nem azt jelenti, hogy egy adventista intézmény bármilyen formában támogatná vagy propagálná az adventista életmóddal ellentétes szokásokat. Ilyen soha nem történt és a jövőben sem fog történni!"

Az ökumenizmust a protestáns egyházak kezdeményezték, de a Római Katolikus Egyház átvette az irányítást. A cél a protestáns egyházak visszacsábítása a Katolikus egyház irányítása alá. A Római katolikusok, a protestáns egyházak és a spiritzmus hármas szövetséget hoz létre. Egységes vallás, egységes hit. A végső cél együtt imádni Lucifert.

Ellen G. White figyelmeztetett erre a protestáns világszövetségre.

Ellen G. White A nagy küzdelem című könyv, Isten változhatatlan törvénye című fejezet.


"A protestáns egyházak hitbeli sokféleségében sok ember döntő bizonyítékot lát arra, hogy soha semmilyen erőfeszítéssel nem lehet rájuk kényszeríteni az egyesülést. Pedig számos protestáns egyházban évek óta erősen él és egyre erősödik a vágy a közös tantételekre épülő egység után. Az ilyenfajta egyesítéstől, a nem mindenki által elfogadott tanítások megvitatásától - bármilyen fontosak is bibliai szemszögből - szükségszerűen el kell állni. Charles Beecher 1846-ban azt prédikálta, hogy "az evangéliumi protestáns közösségek" szolgálatának "egész útja nem pusztán emberi félelem okozta iszonyú feszültség közepette alakult ki. Ezek a közösségek mérhetetlen romlottságban élnek, mozognak és lélegeznek, és folyvást lényüknek minden hitványabb elemében tetszelegve elhallgatják az igazságot, és térdet hajtanak a hitehagyás tekintélye előtt. Vajon nem ez történt Róma esetében is? Nem éljük-e vajon újra az ő életét? És mi az, amit a közvetlen jövő tartogat számunkra? Egy újabb általános zsinatot! Egy világszövetséget! Evangéliumi szövetkezést és egyetemes krédót!" Amikor ez bekövetkezik, az egyházak teljes azonosulásra való törekvésében az csupán egy lépés lesz az erőszak igénybevétele felé.

Amikor az Egyesült Államok legjelentősebb egyházai a közösen vallott tantételekben egységre jutva arra befolyásolják az államot, hogy tegye kötelezővé rendelkezéseiket, és tartsa fenn létesítményeiket, akkor már a protestáns Amerika megformálta a római hierarchia hasonmását, aminek elkerülhetetlen következménye, hogy a polgári hatóság büntetést ró azokra, akik eltérő véleményt vallanak. A kétszarvú fenevad "azt is teszi mindenkivel (megparancsolja), kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az Ő jobb kezükre vagy az ő homlokukra bélyeget tegyenek; és hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak akin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma" (Jel 13:16-17). A harmadik angyal így figyelmeztet: "Ha valaki imádja a fenevad képét, és bélyegét felveszi vagy homlokára vagy kezére, az is iszik az Isten haragjának borából. " Az itt említett "fenevad", amelynek az imádására kényszerít a Jel 13. fejezetében foglalt kétszarvú fenevad, nem más, mint az első vagy párducszerű fenevad, azaz a pápaság. A "fenevad képe" a hitehagyó protestantizmusnak azt a formáját ábrázolja, amely akkor alakul ki, amikor a protestáns egyházak dogmáik megtartásához a polgári hatalom segítségét igénylik. A "fenevad bélyegének meghatározása még hátra van.

A próféta óva int a fenevadnak és bélyegének imádásától, majd kijelenti, hogy itt vannak azok, "akik megtartják Isten parancsolatait és a Jézus hitét". A kinyilatkoztatás ilyen éles különbséget tesz az Isten parancsolatainak megtartói és azok között, akik imádják a fenevadat, valamint a fenevad képét, és felveszik bélyegét. Ebből következik, hogy a törvény megtartása és a törvény áthágása jelzi a különbséget Isten imádói és a fenevad imádói között. A fenevadnak - és a fenevad képének is - különös jellemvonása, hogy Isten parancsolatait megszegi. Dániel ezt mondja a kis szarvról, azaz a pápaságról: "Véli, hogy megváltoztatja az időket és törvényt" (Dán 7:25). Pál pedig ugyanezt a hatalmat "a bűn emberének nevezi, aki Isten fölé emeli magát. Egyik prófécia kiegészíti a másikat. A pápaság csak Isten törvényének megváltoztatásával tudta Isten föl emelni magát. Mindazok, akik az így megváltoztatott törvénynek tudatosan engedelmeskednek, mindenek fölött tisztelik azt a hatalmat, amely a törvényt megváltoztatta. Aki a pápai törvényeknek engedelmeskedik, az a pápa iránti hűség jelét veszi magára az Isten iránti hűségjel helyett."


Szabó Ferenc előadása. Több előadásból álló sorozat. A fő gondolata az azonnali megszentelődés Isten ereje és a hit által.

A liberális teológusok modern gondolatai a szombatról.

Tanulmányoztam az elmúlt évek Bibliakonferenciáit, és azt vettem észre, hogy a liberális teológusok cseppenként adagolják a modern, hitromboló gondolataikat , mérgezve az eredeti tiszta tanítást. Mint egy mozaik darabjait, egymás mellé illesztettem a régebbi előadások szombattal kapcsolatos gondolatait.


Szemelvények Ellen G. White írásaiból Hitünk alapja

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...

"Mi késztethet embereket történelmünk jelenlegi idején arra, hogy alattomos és erőteljes módon hitünk alapjának lerombolására igyekezzenek? Ez az alap imádság, bibliatanulmányozás és isteni kijelentés által épült a mű kezdetén. Erre az alapra építettünk az elmúlt ötven évben. Csodálkoztok talán, hogy valami mondanivalóm van akkor, amikor olyan munkának a kezdetét látom, mely hitünk néhány alappillérét kidöntené a helyéről? Engedelmeskednem kell a parancsnak: "Ütközz meg vele!"...


Ellen G. White Utolsó napok eseményei Isten pecsétje és a fenevad bélyege MI ISTEN PECSÉTJE

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...


"Épp oly gyorsan, amint Isten népe el van pecsételve homlokán - ez nem valamilyen látható pecsét vagy bélyeg, hanem hitben van elhelyezve mind értelmileg, mind lelkileg, így az nem mozdítható - Isten népe éppoly gyorsan van elpecsételve és elő van készítve a rostálásra, mely be is következik. Valóban, az már elkezdődött. - 4BC 1161 (1902).

Az élő Isten pecsétje azokra van helyezve, akik lelkiismeretesen megtartják az Úr szombatját. - 7BC 980 (1897).

Azok, akiknek homlokukon van Isten pecsétje, megtartják a negyedik parancsolat szombatját. - 7BC 970 (1899).

A szombat megünneplése az isten iránti hűség jele. - 7BC 981 (1899).

A tíz közül egyedül a negyedik parancsolat tartalmazza a nagy Törvényadó, a menny és a föld Teremtőjének pecsétjét. - 6T 350 (1900).

Az Úr emlékművének megünneplése az Édenben elrendelt szombat, a hetedik nap szombatja Isten iránti hűségünk próbája. - Letter 94, 1900.

A jel Isten népének minden tagjára van helyezve éppen úgy, amint megjelölték a héber lakások ajtaját, hogy az általános pusztulástól megőrizzék a népet. Isten kijelenti: "Adám nékik szombataimat is, hogy legyenek jegyül köztem és ő közöttük; hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr, az ő megszentelőjük" [Ez 20:12]. - 7BC 969 (1900).


Ellen G. White Nagy küzdelem. Isten változhatatlan törvénye

http://www.adventista.hu/egwhite/honl... "


A szombatnak mint a teremtés emlékünnepének az az igazi jelentősége, hogy állandóan arra emlékeztet, miért is illeti Istent imádat. " Azért, mert Ő a Teremtő, mi pedig teremtményei. "


https://egw.hu/egyeb/jelenesek-konyve...

NK 389. – Az első angyal üzenete. – Az első angyal által Isten arra szólítja fel az embereket, hogy féljék Őt, neki adjanak dicsőséget, és benne a menny és föld Teremtőjét imádják. Hogy ezt megtehessék, engedelmeskedniük kell törvényének. Bölcs Salamon ezt mondja: „Istent féljed, és az Ő parancsolatait megtartsad; mert ez az embernek fő dolga!” (Préd 12:15). Isten parancsolatainak megtartása nélkül semmiféle imádat nem lehet kedves Istennek. „Az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az Ő parancsolatait.” „Valaki elfordítja az ő fülét a törvénynek hallásától, annak könyörgése is utálatos” (1Jn 5:3; Péld 28:9).


Ellen G. White Tapasztalatok és látomások További látomások című fejezet.

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...

"De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja." Láttam, hogy a szombat lesz a válaszfal, mely az igaz Izraelt a hitetlenektől elválasztja és a szombat az a nagy kérdés, amely Isten várakozó szentjeinek szívét egybeforrasztja. Láttam, hogy Istennek vannak oly gyermekei, akik még mindig nem ismerik, és nem tartják a szombatot. Nem utasítják vissza annak világosságát. A nagy nyomorúság idején megteltünk Szentlélekkel és arra késztetett minket, hogy kivonuljunk, és nagyobb buzgalommal hirdessük a szombatot. Ez felingerelte az egyházakat és a névleges Jézust-várókat, mert a szombat igazságát megtartani nem tudták. Ekkor Isten összes választottjai világosan látták, hogy mienk az igazság, ők is hozzánk csatlakoztak, és velünk együtt szenvedték el az üldöztetéseket.




Hitünk alaptanításai tévedések lennének?

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...

Ellen G. White Jézus élete Az olajfák hegyén

Azzal, hogy az evangéliumot mi hirdethetjük a világnak, tőlünk, illetve az evangélium hirdetésének hőfokától függ, hogy siettetjük-é Urunk visszatérését. Nekünk nemcsak várnunk kell, hanem sietve kell elé menni Isten napjának.


Ellen G. white A nagy küzdelem A hajnal hírnökei című fejezet

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...


Luther kijelentette: "Meg vagyok győződve arról, hogy az ítélet napjáig háromszáz év sem telik már el. Isten nem tudja és nem fogja már sokáig eltűrni ezt a világot. " "Közeledik a nagy nap, amikor a gyűlölet birodalma elvész. " "Ennek az öreg világnak a vége nincs már messze" - mondta Melanchton. Kálvin kérte a keresztényeket, hogy "mitsem tétovázva, a legcsodálatosabb esemény, Krisztus eljövetele után lángolón vágyakozzanak". Kijelentette, hogy "a hűségesek egész családja arra a napra tekint". "Éheznünk és akarnunk kell Krisztust, elmélkednünk kell róla - mondta - annak a nagy napnak a hajnaláig, amikor Urunk megmutatja országának teljes dicsőségét!"6 "Vajon a mi Urunk nem vitte fel testünket a mennybe? - kérdezte Knox, a skót reformátor -, és vajon nem tér vissza? Tudjuk, hogy visszatér, mégpedig sietve. " Ridley és Latimer, akik életüket áldozták az igazságért, hittel várták az Úr eljövetelét. Ridley ezt írta: "A világ kétségkívül a vég felé közeledik, ezt hiszem, ezért mondom. Kiáltsuk Jánossal, Isten szolgájával szívünk mélyéből Megváltó Krisztusunknak: ,Jövel Uram Jézus!' " "Az Úr eljövetelének gondolata - mondta Baxter - a legdrágább és legörömtelibb nekem."


Krisztus meghagyta népének, hogy figyeljen adventjének jeleire, és örvendezzen, amikor látja Királya közeledtének jeleit. "Mikor pedig ezek kezdenek meglenni - mondta -, nézzetek fel, és emeljétek fel a ti fejeteket; mert elközelget a ti váltságtok. " Felhívta követői figyelmét a tavasz rügyező fáira, és így szólt: "Mikor immár hajtanak, és ezt látjátok, ti magatokról tudjátok, hogy közel van a nyár. Ezenképpen ti is, mikor látjátok, hogy ezek meglesznek, tudjátok meg, hogy közel van az Isten országa" (Lk 21:28.30-31). Amikor azonban az alázatot és az odaszentelődést felváltotta a büszkeség és a formalizmus, a Krisztus iránti szeretet és az eljövetelébe vetett hit meghidegült. Isten állítólagos népe, amely belemerült a világiasságba és az élvezetek keresésébe, nem értette meg azt, amit a Megváltó a második advent jeleiről tanított. Nem vettek tudomást a második adventről. Az erről szóló igéket elhomályosította a téves magyarázat, addig-addig, amíg a nép már nem is igen akart tudomást venni róla, és csaknem teljesen elfelejtette.


Az embereknek meg kell mondani, hogy veszélyben vannak; buzdítani kell őket, hogy készüljenek a kegyelemidő lezártával járó súlyos eseményekre. Isten prófétája kijelenti: "Bizony nagy az Úrnak napja és igen rettenetes! Ki állhatja ki azt? "


Nagy reformra van szükség egy olyan nép felkészítéséhez, amely meg tud állni Isten napján. Isten látta, hogy a magukat népének vallók közül sokan nem készülnek az örökkévalóságra. Az irgalmas Isten intő üzenetet akart küldeni népének, hogy felébresztve kábultságukból, arra indítsa őket, hogy elkészüljenek az Úr eljövetelére. Ezt az igazságot azonban nem a tudós teológusok értették meg. Ha a teológusok lelkiismeretes őrök lettek volna, akik szorgalmasan és imádkozva kutatják a Szentírást, akkor tudták volna, mikor van éjszaka; a próféciákból megtudhatták volna, hogy milyen események közelednek. De ők nem álltak helyükön, és az üzenetet alázatosabb emberek kapták.


Ellen G. White A nagy küzdelem. Az elutasított intés.

http://www.adventista.hu/egwhite/honl... .


Róma az a hatalom, amely oly sok századon át zsarnokoskodott a kereszténység uralkodóin. A bíbor és a vörös szín, az arany, a drágakövek és a gyöngyök elevenen ábrázolják a Szentszék fényűzését, és a királyokét is túlszárnyaló pompáját. Egy hatalomra se illik rá ennyire pontosan az a kijelentés, hogy "részeg vala a szentek vérétől", mint erre az egyházra, amely oly kegyetlenül üldözte Krisztus követőit. Babilon ellen még az a vád is felmerül, hogy törvénytelen viszonyt tart "a föld királyai"-val. A zsidó egyház azért lett parázna, mert elfordult az Úrtól, és szövetségre lépett a pogányokkal. Rómát, amely világi hatalmak támogatását keresve hasonlóképpen megromlott, az Ige ugyanígy ítéli meg. Babilon tehát "a paráznáknak... anyja". Lányai pedig azokat az egyházakat szimbolizálják, amelyek Róma dogmáihoz és hagyományaihoz ragaszkodnak, és példáját követve feláldozzák az igazságot és Isten jóváhagyását a világgal való tiltott szövetség oltárán.

Ellen G. White Szemelvények Ellen G. white írásaiból Tökéletes engedelmesség Krisztus által című fejezet

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...


Napjainkban pedig sokan ezt hangoztatják: "Higgy, csak higgy és élsz!" A hit és a cselekedetek összetartoznak. Az Úr nem kevesebbet kíván a lélektől ma, mint amit Ádámtól kívánt a paradicsomban bűnbeesése előtt - tökéletes engedelmességet, szeplőtelen, igaz életet. Isten kívánalma a kegyelem szövetsége idejében éppolyan komoly, mint amilyen a paradicsomban volt - összhangban lenni az Ő szent, igaz és jó törvényével. Az evangélium nem gyengíti meg a törvény követeléseit, hanem felmagasztalja és dicsőségessé teszi azt. Az Újszövetség idején nem kisebbek a követelmények, mint amilyenek az Ószövetség idején voltak. Senki ne higgye el azt a természetes szív számára oly tetszetős hazugságot, hogy Isten mindenképpen elfogadja az őszinteséget, s nem számít, milyen a hit, és az életmód mennyire tökéletlen. Isten tökéletes engedelmességet kíván gyermekétől.


Naponta el kell változnunk a Szentlélek késztetése által, az isteni természet részesévé kell válnunk ahhoz, hogy részesüljünk Krisztus igazságában. A Szentlélek munkálja finomítja az ízlést, szenteli meg a szívet és teszi nemessé a teljes embert.


Isten joggal ítél el mindenkit, aki nem teszi Krisztust személyes Megváltójává, de minden léleknek megbocsát, aki hit által Hozzá jön. Képesíti őket arra, hogy az Isten munkáját végezzék és hit által egyek legyenek Krisztussal.

Ezért ha nem üdvözülünk, nem Isten lesz a hibás, hanem mi, akik nem működünk együtt az isteni eszközökkel, és akiknek akarata nem egyezik meg Isten akaratával. Az embernek szüksége van egy rajta kívül és felül álló hatalomra, mely visszaállítja Istenhez való hasonlóságát. Az istenire való hagyatkozás azonban nem teszi szükségtelenné az emberit. Isten az ember részéről hitet kíván, mert a hit szeretet által működik és megtisztítja a lelket. A hit megragadja Krisztus erkölcsi erejét. Az Úr nem akarja, hogy az emberi erő megbénuljon. Istennel együttműködve az ember ereje elegendő lehet a jóra. Isten nem akarja, hogy akaratunk megsemmisüljön, mert éppen ez az, ami által otthon és máshol el kell végeznünk az Úr szándéka szerinti munkát.


Ellen G. White Szemelvények Ellen G. White írásaiból Megújulásra való felhívás című fejezet

A munka előttünk áll. Be akarunk-e kapcsolódni? Gyorsan kell dolgoznunk, határozott lépésekkel kell előrehaladnunk! Fel kell készülnünk az Úr nagy napjára!


Ellen G. White Utolsó napok eseményei A Föld végső válsága című fejezet


A nyomorúságos idő - "amilyen nem volt attól fogva, hogy nép kezdett lenni" [Dán 12:11] - mindjárt itt van, és olyanok vagyunk, mint az alvó szüzek. Fel kell ébrednünk, és Jézust kell kérnünk, helyezzen bennünket örökkévaló karjaiba és vigyen át az előttünk lévő küzdelem idején. - 3MR 305 (1906). A próféciák nekünk is éppoly világosan mutatják a jövőt, miként Krisztus szavai a tanítványoknak. Az Ige tisztán feltárja a kegyelemidő lezárulásához fűződő eseményeket, és azt, hogy miként kell a nyomorúság idejére felkészülnünk. De a tömegek nem értik ezeket a gondos igazságokat, mintha Isten ki sem nyilatkoztatta volna őket. - NK 528, 529.

Ellen G. White A SzentLélek eljő reátok A LÉLEK SEGÍTSÉGÉVEL ÉRTHETJÜK CSAK MEG AZ IGAZSÁGOT című fejezet

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...


Nem szabad megelégednünk felületes tudással. Kutatnunk kell az elrejtett kincs után, mely a mélyben rejtőzik, ahogy a kereskedő is kutat a drága gyöngyök után. Az igazság szorgalmas kutatójának fény, ragyogó fény lesz a jutalma. Sokan vannak, akik nem teszik próbára szellemi erejüket és így nem is tapasztalják meg, mit jelent teljes erőbedobással keresni az igazságot.


Ellen G. White Utolsó napok eseményei A hangos kiáltás című fejezet

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...


Az Úr nagy kegyelmében a legdrágább üzenetet küldte népének FE. J. G Waggoner és [A. T. ] Jones testvérek által. Ennek az üzenetnek még feltűnőbben kell a világ elé tárnia a felemelt Megváltót, az egész világ bűnéért hozott áldozatát. Az a hit általi megigazulást mutatja be a Kezesben; meghívja az embereket, nyerjék el Krisztus igazságosságát, ami nyilvánvalóvá lesz Isten összes törvénye iránti engedelmességben.

A liberális teológusaink gondolatai az Ómega válságról


Ellen G. White https://white-konyvtar.hu/fejezet/SpM...


1903, október 9. {SpM 328} " Az a veszély fenyegeti, mint sokan másokat is, hogy elfogadja az Istenről való helytelen nézeteket, amint azt az Élő templom leírja. Bármilyen kedvezően tekintik is orvosaink és mások az Élő templomban kifejtett Istenről szóló elméleteket, meg kell mondanom, hogy ezek az elméletek hibásak, helytelenek és hamisak. ....Én tudom, milyen veszélyesek ezek az elméletek. Mielőtt tizenhét éves lettem, népes csoport előtt kellett bizonyságot tennem ellenük. Egész életemben az elmúlt ötven év alatt, szembe kellett szállnom ezekkel az ámító elméletekkel. {SpM 328.4} "


Ellen G. White Szemelvények Ellen G. White írásaiból. Az Alfa és az Omega című fejezet.

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...


Csöndben maradnak-e továbbra is intézményeink dolgozói, hogy hallgatólagos beleegyezésüket adják a lelkek romlását elősegítő ármányos tévtanok hirdetéséhez? Az ellenség nézetei mindenütt terjednek. A hitetlenség, egyet nem értés és szeretetlenség magva hull sokfelé. Nem kellene-e a missziómunkásoknak akadályt állítani a gonosz útjába?


A HITELVEKET GYENGÍTŐ ELMÉLETEK Hozzátok intézett üzenetem, hogy ne adjátok hallgatólagos beleegyezéseteket az igazság elferdítéséhez, hanem szólaljatok fel ellene! Leplezzétek le a hangzatos elméleteket, melyek elfogadása az igazságtól való elforduláshoz vezetné a prédikátorokat, az orvosokat és az egészségügyi misszió munkásait. Mindenki álljon őrhelyén! Isten arra hív el férfiakat és nőket, hogy álljanak Immánuel Fejedelem vérrel pecsételt zászlója alá. Azt az utasítást kaptam, hogy figyelmeztessem népünket, mert sokan vannak olyan elméletek elfogadásának veszélyében, melyek gyengítik hitünk alappilléreit.


Ellen G. White Szemelvények Ellen G. White írásaiból. Mit hirdessünk és mit ne című fejezet.

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...


Erőt és bölcsességet kértem az Úrtól, hogy újra kiadhassuk azoknak a tanúságtevőknek az írásait, akik üzenetünk hirdetésének kezdetén hitünk erősségei voltak. Ők elfogadták az 1844 után nyert világosságot és annak megfelelően is jártak. Nem kell elfogadnunk azok szavait, akik olyan üzenettel állnak elő, amely ellentmond hitelveinknek. Az ilyenek egybegyűjtenek bizonyos igeverseket, s azokat elméleteik alátámasztására alkalmazzák. Ez történt ismételten az elmúlt ötven évben. A Szentírás, Isten szava az, amit tisztelet illet. Súlyos hiba történik, ha Isten Igéjének alkalmazásakor egyetlen oszlop is elkerül arról az alapról, ahol azt Isten az elmúlt ötven év során őrizte. Aki ezt teszi, semmit nem tud a Szentléleknek arról a nagyszerű munkájáról, ami erővel töltötte meg az Isten népéhez szóló üzeneteket.


NAPJAINK "ALFÁ"-JA Semmi ne tévesszen meg benneteket! Sokan el fognak távolodni a hittől, csábító lelkeknek és démonok tanításainak engedve. Ennek a veszélynek az alfáját, azaz kezdetét láthatjuk most magunk előtt, a későbbi omega pedig kifejezetten meghökkentő lesz. Szükségünk van Krisztus szavainak tanulmányozására, melyet keresztre feszítése előtt elhangzó imájában mondott:


LEGYETEK ÓVATOSAK! Washington, D. C. 1904. augusztus 7. Kedves Testvérem! Üzenetet kaptam számodra és a többi orvos számára is, akik kapcsolatban vannak az Egészségügyi Misszió Szövetséggel. Tartsátok távol magatokat az Élő templom című könyv befolyásától, mert az félrevezető kijelentéseket tartalmaz. Vannak benne tökéletesen igaz kijelentések, de azok hamisakkal keverednek. Bibliai szakaszokat emel ki szövegösszefüggésükből, hogy azokkal téves elméleteket támasszon alá. Akkor jöhet létre egység, ha az egészségügyi missziómunkások nevükhöz illően cselekednek és mutatnak példát; ha szükségét érzik annak, hogy szolgálatukat az evangélium prédikátoraival egyesítsék.

Határozottan ellent kell állnunk annak, hogy elvonjanak bennünket attól az örök igazságtól, mely 1844 óta kiállta a próbát. Az Élő templom című könyv a szörnyű eretnekségek alfáját tartalmazza. Az omega is el fog jönni, és azt el fogják fogadni azok, akik nem akarnak figyelmezni az Istentől jövő figyelmeztetésre. Orvosainknak, akiken súlyos felelősség nyugszik, tiszta lelki látásra van szükségük. Szüntelen őrködniük kell! Hamarosan olyan veszélyek törnek ránk, melyeket most még nem látunk.


"Mennyei küldött tárta elém, hogy az Élő templom című könyv gondolatmenete nem helyes, és akik nem állnak szilárdan a jelenvaló igazság alapelveinek talapzatán, azokat félre fogja vezetni. A könyv nem egyéb, mint emberi találgatás Isten személyiségét és jelenlétének helyét illetően. A világon senkinek nincs joga ahhoz, hogy ezen a kérdésen töprengjen. Minél több képzeletszőtte elméletről esik szó, az ember annál kevesebbet fog tudni Istenről és a lelket megszentelő igazságról. {1SM 201.3} "

A liberális teológusok gondolatai a Krisztus visszajövetelét megelőző közbenjáró nélküli időszakról

Ellen G. White A Szentlélek eljő reátok Útmutatás fiatalok számára című fejezet.

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...


Feladatunk a legszorosabb kapcsolatba lépni Isten Fiával, az Ő iskolájában tanulni, szelíddé és alázatos szívűvé válni, Krisztus munkáját végezni, hogy siettessük uralkodásának eljövetelét. (Review and Herald, 1888. február 28.)

Ellen G. White A Szentlélek eljő reátok A SZOMSZÉDSÁG NAGY MUNKATERÜLETE című fejezet

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...

Régóta hirdetjük Urunk eljövetelét, és várjuk is azt; de vajon megteszünk-e minden tőlünk telhetőt, hogy siettessük eljövetelét? "Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elvesszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson." (2Pt 3:9)


Ellen G. White Utolsó napok eseményei A hét utolsó csapás és az igazak című fejezet

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...

A nyomorúság idején, közvetlenül Krisztus eljövetele előtt az igazakat mennyei angyalok védik meg, de nem lesz védelem azok számára, akik áthágják Isten törvényét. Az angyalok nem tudják megvédeni azokat, akik semmibe vettek csak egyet is Isten parancsolatai közül. - PP 214.


Ellen G. White Utolsó napok eseményei A hét utolsó csapás és az igazak című fejezet

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...

A trón előtt "új éneket" énekelnek, amelyet a száznegyvennégyezren kívül senki más nem tanulhat meg. Ez Mózes éneke és a Bárányé - a szabadulás éneke. Ezt az éneket csak a száznegyvennégyezer tudja megtanulni, mert ez tapasztalatuk éneke - olyan tapasztalaté, amilyen senki másnak soha nem volt.


Ellen G. White Tapasztalatok és látomások LÁTOMÁS AZ ELPECSÉTELÉSRŐL című fejezet

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...

Rendelet jelent meg, amely megparancsolja a szentek kiirtását, akik emiatt éjjel-nappal segítségért könyörögtek az Úrhoz. Ez Jákob félelmének éjszakája. A szentek lelki gyötrelmükben az Úrhoz kiáltanak és az Úr szava megmenti őket.


Ellen G. White Pátriárkák és próféták. A küzdelem éjszakája című fejezet

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...

Ekkor világosan Jákób elé tárult, mi volt az a hiba, ami bűnéhez, az elsőszülöttségi jog csalás általi megszerzéséhez vezetett. Nem bízott Isten ígéreteiben, hanem a saját erőfeszítéseivel akarta elérni azt, amit Isten a maga idejében és módján valósított volna meg.....


A Jabbok partján átélt éjszakai küzdelmében, amikor a pusztulás oly közelinek tűnt, Jákób megtanulta, milyen hiábavaló az emberi segítség; milyen alaptalan emberi erőben bízni. Látta, hogy egyedüli segítsége az, aki ellen súlyosan vétkezett. Jákób gyötrelmes éjszakája ábrázolja azt a próbát, amelyet Isten népének el kell viselnie közvetlen Krisztus második eljövetele előtt. Ez a nyomorúságos idő akkor kezdődik el, amikor megszűnik Krisztus közbenjárói munkája. Akkorra minden lélek sorsa eldől, és nem lesz már engesztelő vér, amely megtisztít a bűntől. Amikor Jézus elhagyja helyét, ahol közbenjár Isten előtt az emberért, elhangzik ez az ünnepélyes kijelentés: "Aki igazságtalan, legyen igazságtalan ezután is; és aki fertelmes, legyen fertelmes ezután is; és aki igaz, legyen igaz ezután is; és aki szent, szenteltessék meg ezután is"


Ellen G. White Szemelvények Ellen G. White írásaiból. Hit általi megigazulás című fejezet

http://www.adventista.hu/egwhite/honl...

Sokan elfogadják, hogy Jézus Krisztus a világ Megváltója, ugyanakkor távol tartják tőle magukat, nem bánják meg bűneiket és nem fogadják el Jézust személyes Megváltójukként. Hitük nem más, mint az elme munkájának és az igazság megítélésének eredménye, de az igazságot nem engedik szívükbe, ami megszentelhetné lelküket és átformálhatná jellemüket. Az elhívás és a megigazulás nem egy és ugyanaz a dolog. Az elhívás a bűnös vonzása Krisztushoz, amit a Szentlélek munkál az emberben, miközben meggyőzi bűnéről és bűnbánatra indítja. Valódi hit akkor nyilvánul meg, amikor a lélek az üdvösség egyedüli reményeként kapaszkodik Jézusba. Ez a hit arra készteti birtokosát, hogy lelkének minden szeretetét Krisztusra irányítsa. Értelme a Szentlélek irányítása alatt van, jelleme pedig az isteni hasonlatosság mintájára alakul. Hite nem holt, hanem szeretet által munkálkodó hit, ami arra indítja, hogy Krisztus szépségére tekintsen és átalakuljon az isteni jellemre. A hívő vigyázni és imádkozni fog, és elhagyja bűneit, és az Isten parancsolatainak megőrzésére való odaadó igyekezettel kinyilvánítja őszinteségét. Hitét imával elegyíti, és nemcsak hisz, hanem a törvény előírásainak is engedelmeskedik. Krisztus oldalán állónak vallja magát és elutasít minden olyan szokást és kapcsolatot, amely elvonná szívét Istentől.

2018 májusában tartották a Terézvárosi Adventista gyülekezetben az Ellen Gould White konferenciát. Dr. Daniel Duda és Dr. Tihomir Lazic előadó részvételével. Mindketten a liberális teológiát képviselik. A munkamódszerük egyszerű. Igaz tanítások közé keverik azokat a gondolatokat, amik rombolják a hitet, zavart keltenek a hallgatóságban. Ez a videó a konferencia 5 előadásából mutat elgondolkodtató részleteket. A konferencia hivatalosan Ellen G. White munkásságával és életével foglalkozott, gyakorlatilag rombolta a prófétanő tekintélyét, tanításainak fontosságát.


Ellen G. White Az evangélium szolgái .

Prédikátor a szószéken Hirdesse az Igét, nem az emberek vélekedését vagy hagyományát, kellemes meséket, szenzációs elbeszéléseket, hogy a képzeletet izgassa és az érzelmeket felgerjessze. Az igazságot oly érthetően tárjuk fel, hogy a hallgatók közül egyetlen törvényáthágónak se lehessen mentsége az, hogy nem fogta fel az Isten parancsolatainak való engedelmesség fontosságát. Ne a saját szavaikat mondják, hanem annak szavait, aki minden világi uralkodó felett van. Üzenetük ez legyen: "Így szól az Úr!" Ha Istennek hű férfiai, akkor tudják, hogy az igehirdetésnek nem célja a szórakoztatás, a puszta információátadás, vagy az értelem meggyőzése. A prédikátor szavainak ahhoz, hogy hatásuk legyen, a hallgatóság szívéhez kell eljutniuk. Éppen ezért a lelkész ne szőjön szórakoztató történeteket prédikációjába. Nem szóvirágokkal ékes beszédre, tartalmatlan szóáradatokra van szükség. Lelkészeink úgy hirdessék az igét, hogy az segítségére legyen az embereknek az életadó igazság megértésében.