Dr. Szilvási András előadása

Nem támadom sem Dr. Szilvási Andrást, sem másokat. Mi csak emberek vagyunk, itt pedig szellemi erők csatároznak. Nekünk nem test és vér ellen van tusakodásunk. De csak úgy tudok információt hitelesen továbbítani, ha megnevezem a helyszínt, az előadót és az időpontot. Egy videó elemzésénél pedig nehéz nem megmutatni, megemlíteni azt az előadót, aki nyilvánosan tartott egy előadást, és ez egy youtube videón bárki számára bármikor hozzá férhető.

2021 február 28. Duna Bibliakonferencia, záró alkalom, 9-10 es videó a sorozatban.

Az eredeti videó ezen a linken megtekinthető.

https://www.youtube.com/watch?v=GjfmA7FeFl8

Erről a záró videóról készítettem egy saját videót. Egymás mellé helyezem E.G.White egy-egy tanítását és Dr. Szilvási András előadásának részleteit. Nem minősítem az előadót, nem bántom, nem rágalmazom. Csak megosztom a nyilvános felvétel részleteit.


Néhány érdekes mondat az elhangzott előadásból. Kiegészítve E.G.White tanításával.


"Azt gondolom, hogy ennek az oka az, hogy miközben egyesek igyekeztek növekedni a Biblia megértésében, ahogy az adventista hagyományainkhoz illik. Mások úgy gondolják, hogy vissza kell térni, újra és újra ismételgetni kell azt amit jól-rosszul talán a mi elődeink, vagy még az előtte lévő századokban a bibliai szövegből megértettek, vagy felismertek. Kérdés az, hogy lehet-e ezt a fajta feszültséget csökkenteni. Mindenesetre én inkább a biblikus megközelítést szeretném követni a politikai spekulációk helyett. És remélem, hogy ez is erősíteni fogja azt, hogy kevesebb baja legyen az adventistáknak az adventistákkal, amikor a Jelenések könyvéről van szó."

"Ha hűségesen követtük a bibliamagyarázat elveit, akkor a Jelenések könyvében nincs szó a Pápáról, nincs szó az Egyesült Államokról, nincsen szó még a Hetednapi Adventista Egyházról sem."


E.G.White Nagy Küzdelem. A pápaság célkitűzései

De nemcsak az Egyesült Államok fog meghódolni a pápaság előtt. Róma befolyása azokban az országokban, amelyek egykor elismerték főhatalmát, korántsem szűnt meg. A prófécia pedig megjövendöli hatalmának visszaállítását. "Látám, hogy egy az ő fejei közül mintegy halálos sebbel megsebesíttetett; de az ő halálos sebe meggyógyíttaték; és csodálván, az egész föld követé a fenevadat" (Jel 13:3). A halálos seb azt a kudarcot jelzi, amely a pápaságot 1798-ban érte. Ezután - ahogy a próféta mondja - "az ő halálos sebe meggyógyíttaték; és csodálván, az egész föld követé

http://www.adventista.hu/egwhite/honlap/nk/37.htm


"Egyáltalán, történelmi szekvencia a szónak abban az értelmében, hogy századokat rakunk egymás mellé, nagyon erőltetett különösen a hét gyülekezettel kapcsolatosan.Miközben a Dániel könyvében találkozunk egy ilyen nagy történelmi ívvel, amiben látjuk ezt a szekvenciát, ez itt a Jelenések könyvében sokkal kevésbé érzékelhető vagy látható. "


E.G.White Nagy Küzdelem Jelenések könyve

Írd meg, amiket láttál és amik vannak és amik ezek után lesznek; a hét csillag titkát, amelyet láttál az én jobb kezemben, és a hét arany gyertyatartót. A hét csillag a hét gyülekezet angyala; és amely hét gyertyatartót láttál, az hét gyülekezet." (Jel. 1, 11. 18-20.)

A hét gyülekezet nevének jelentősége jelképes. Jellemzi a keresztény korszak különböző szakaiban az egyház állapotát. A hetes szám teljességet jelent; szimbolizálja, hogy az üzenet az idők végéig tart. A felsorolt jelképek pedig a gyülekezet belső állapotát szemléltetik a világtörténelem különböző korszakaiban.

http://www.adventista.hu/egwhite/honlap/at/58.htm


" Jézus tanítványaihoz intézett kijelentése jellemzése, hogy „...Nem a ti dolgotok hogy olyan időkről és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett... minden idők keresztényeinek szólt. Így nekünk is szól, hozzánk is szól. Jézus nem adott és nem is adhatott egy olyan fajta információt, ami támpontot adna a számítgatáshoz. A visszatérő számítgatáshoz, amely ugyan végig kísérte az egyház történetét. És talán nevezhetjük így hogy ezek időnként áldott tévedések voltak. Mert Isten felhasználta ezt arra, hogy az embereknek a lelki élete megújuljon. De ettől függetlenül ez számára sohasem volt egy kedves dolog, hogy az Ő útmutatása ellenére számítgatásra használták volna fel a bibliának ezen könyveit."

Kérdés: A Dániel könyve kutatása alapján ismerte fel az advent váró mozgalom, hogy nem 1844-ben jön el Jézus, és megértettük a Mennyei Szentély tanát. Ez egy áldott tévedés volt csupán? Megértettük a Jelenések könyve idővonalát, ez mind csak egy áldott tévedés volt csupán?

" Az a gondolatmenet, hogy a Teremtő imádatára történő felhívást egyszerűen azonosítjuk a szombat megtartására való felhívással, az nem állja meg a helyét, hiszen nem akarom visszaismételni, hogyha jól emlékszem akkor tegnap arról hallhattunk, hogy az imádat négy különböző dolgot jelent. És érdemes majd visszahallgatni újra azt az előadást. Azok, akik mégis úgy próbálják mindig magyarázni a Jelenések könyvét, hogy azokban a szakaszokban, ahol Isten imádatáról van szó, vagy a parancsolatokról van szó, azonnal automatikusan egyfajta szombat bizonyítékot vélnek felfedezni, azok tévednek. Ezt nagyon határozottan szeretném mondani és ez igaz, arra a versre is, ahová mindjárt oda fogunk térni.”


NK 390.Imádjátok azt, aki teremtette a mennyet és a földet, és a tengert és a vizek forrásait. – A szombatnak, mint a teremtés emlékünnepének az az igazi jelentősége, hogy állandóan arra emlékeztet, miért is illeti Istent imádat. ’Azért, mert Ő a Teremtő, mi pedig teremtményei. ’A szombat tehát Isten imádásának éppen a gyökerét érinti, mert semmi más intézmény nem tanítja ezt a nagy igazságot ilyen meggyőzően. Isten imádásának igazi alapját - nem csupán a hetedik napinak, hanem minden istentiszteletnek - a Teremtő és teremtményei közötti különbségben kell megkeresni. Ez a nagyszerű tény soha nem fakulhat meg, és ezt sohasem szabad elfelejteni. ’ Isten az Édenben azért rendelte el a szombatot, hogy az embert állandóan emlékeztesse erre az igazságra. Ameddig Istent azért imádjuk, mert Ő a teremtő, addig a szombat lesz ennek a jele és emlékeztetője. Ha a szombat egyetemes ünnep lett volna, az ember értelmével és szívével felfogta volna a Teremtőt, akit tisztelet és imádat illet, és soha senki nem lett volna bálványimádó, istentagadó vagy hitetlen. A szombat ünneplése az igaz Istenhez való hűségünk jele, ahhoz az Istenhez, „Aki teremtette a mennyet és a földet, és a tengert és a vizek forrásai. Tehát az Isten imádására és parancsolatai megtartására felszólító üzenet a negyedik parancsolat megtartására különös súllyal szólít.


"Ami a mostani témánknak az alapja a 14. rész 12.verse. Azt olvassuk, hogy „...megtartják az isten parancsait és Jézus hitét,..” mint ami a végidők maradékának a jellemzője és Nagyon könnyen lehet egy ilyen rövidzárlatos magyarázatot adni erre, hogy a szombat ünneplő advent hívők a végidei igaz keresztények, mert ők szombaton járnak istentiszteletre.

"megtartják az Isten parancsait és Jézus hitét. TÉVEDÉS arra gondolni hogy itt egy 10 parancsolat megtartó, kvázi szombat-tartó egyházra történik utalás. "


Itt van szükség a szentek állhatatosságára és hitére.” És milyen érdekes hogy itt a parancsolatról nincsen szó."


" Mert például arról hogy a hetedik versben miért van szó a vizek forrásairól, miközben a negyedik parancsolatban nincsen szó, hanem eget, földet, ugye tengert .. azokról van szó, hogy mi okozta ezt. ... Úgyhogy lehet még egy újabb konferenciát tartani amikor végre a bibliáról is egy kicsit több szó lesz mint a tematikus előadásokról."

"A kontextust figyelve látjuk, hogy szembeállítja a szenteket a fenevad imádóival, akiknek nincs nyugalmuk. A nyugalom minden adventhívő eszébe juttatja a szombatot, mint Isten végidei pecsétjét. Bár a kifejezésnek köze van a szombathoz Nem úgy, mint hogyha ez felhívás lenne az ószövetségi szombatnak a megtartására."


Egy vallási közösségben, ahol alapvető hittétel a Szombat fontossága a Teremtő Isten imádatában, a Tíz parancsolat megtartása, a próféták tanításainak értelmezése, közérdek lehet egy olyan nyilvános előadás idézése, ahol az egyes előadók mondatai szembe állíthatók a közösség alapvető hitelveivel. Alkotmányos jogunk a szabad vélemény nyilvánítás. Jogunk van megnevezni az információ forrását. Helyszín, időpont, előadó. Jogunk van továbbítani az információt.

A bírálat, a kritika és a véleménynyilvánítás nem esik a tényállítás fogalma alá, így ezek nem alkalmasak rágalmazás megállapítására. Ezért bírálhatunk , kritizálhatjuk a tartalmat, véleményt alkothatunk róla. Tényeket közölhetünk abban az esetben, ha ha a becsület csorbítására alkalmas tény valónak bizonyul.