A Katolikus katekizmus és a Szentháromság

"A jelenlegi római katolikus katekizmusok a következőképpen írják le a Szentháromságot, hangsúlyozva a született Fiút és a kiinduló Szellemet.



"Az isteni személyek valóban különböznek egymástól. Különböznek egymástól származási viszonyaikban: az Atya az, aki nemz, a Fiú, aki megszületik, és a Szentlélek, aki továbblép ." A római katolikus egyház Szent Pál katakizmusa, Strathfield, Új-Dél-Wales, 1998, Pocket Edition, teljes és nem rövidített.

Dr. Barry Harker a 2008. novemberi ALMA Torch- ban írva megjegyzi, hogy ez "gyakorlatilag megkülönböztethetetlen azoktól az eszméktől, amelyeket ma olyanok hirdetnek, akik elutasítják a Fiú és a Szentlélek örökkévalóságát".

Ez egy igazságtalan jellemzés. Azok, akik elutasítják az emberek szentháromságos tanait, nem feltétlenül utasítják el a Fiú örökkévalóságát, sem a Szentlélek létezését. Isteni Fiú (Fil 2:6; Kol. 1:15; 2:9; János 5:23; János 14:9), aki (János 7:29; 8:42; 16:27, 28) egy Az Örökkévaló Atyának (1Tim 1:17) eredendően ugyanazzal az örök halhatatlansággal (János 5:26) és ugyanazzal az örök Szellemmel (Zsid 9:14) kell rendelkeznie. Ez a szentírás tanítása.

Ami a Szentháromság katolikus változatában nem szerepel a szentírásban, az az, hogy az Atya folyamatosan és örökké nemzi a Fiút, ezt a tanítást a 4. században fogadták el, hogy elkerüljék a Fiú kezdetének problémáját . Még mindig furcsa az a felfogásuk, hogy az Atya ugyanúgy "ismeri" magát, ahogyan Ádám "ismerte" Évát és ő fogant, ami egyfajta emberi biológiai mechanizmust kényszerít Isten Fiának isteni megjelenésére. A Szentírás nem magyarázza meg, hogyan történt ez. Az úgynevezett "örök nemzedék" katolikus tanítása csak spekuláció.

Sajnálatos módon minket, "a könyv népeit" az anyaegyház tiszteletre méltó keresztényként fogadja el, mert olyan tant fogadtunk el, amelyre nincs szentírási tanítás.

„Az Egyházak Világtanácsa azoknak az egyházaknak a közössége, amelyek a Szentírás szerint Istennek és Megváltónak vallják az Úr Jézus Krisztust, és ezért igyekeznek együtt betölteni közös elhívásukat az egy Isten, az Atya, a Fiú és a Szentlélek dicsőségére. ” So much in Common, (társszerzője a Hetednapi Adventista Egyház és az Egyházak Világtanácsa), 33. o., 1968

"Bár egyetlen szentírási rész sem mondja ki formálisan a Szentháromság tanát, a bibliaírók tényként feltételezik, és többször is megemlítik. Csak hit által tudjuk elfogadni a Szentháromság létezését ." Adventist Review , Vol. 158., 31. szám, p. 4.