2. A nemzetközi jog és az LMBT

A nemzetközi jog és az LMBT ( Leszbikus, meleg, biszexuális, transznemü )

A nemzetközi jogban és a magyar Alkotmányban is rögzített emberi jogok nem szerzett jogosultságok, azok születésüktől fogva mindenkit megilletnek tekintet nélkül fajra, nemre, származásra, szexuális irányultságra vagy nemi identitásra.

Amikor az LMBT közösséghez tartozó emberek jogairól beszélünk, nem speciálisan őket megillető többletjogosítványokat értünk alattuk, hanem azoknak az alapelveknek az érvényesítését, amelyek minden emberre egyaránt vonatkoznak. A meleg, leszbikus, biszexuális és transzszexuális emberek tehát nem tartanak igényt a többségtől eltérő jogosítványokra, csupán a hazai és nemzetközi jogban biztosított emberi jogaik tiszteletben tartását várják el.

Itt jegyzem meg, hogy mivel a kereszténység alaptanítása az, hogy a Teremtő Isten fog a saját Szent törvénye alapján ítéletet hozni az emberiség felett, ezért amikor Isten igazságáról, törvényéről, szentségéről beszélünk, nem a nemzetközileg elfogadott jogot képviseljük, hanem Isten igazságát. Tehát ami a nemzetközi jogrendszerben elfogadott, az Isten jogrendszerében lehet hogy halálos bűn.

Az Európa Tanács (ET) az európai államokat tömörítő kormányközi szervezet. 1949. május 5-én tíz állam hozta létre, ma már 47 tagja van. Az ET legfőbb célkitűzései közé tartozik az emberi jogok védelme es azok érvényesülésének elősegítése, a demokrácia megőrzése és a jogállamiság biztosítása. A szervezet legfontosabb dokumentuma az Emberi jogok és az alapvető szabadságok védelméről szóló egyezmény, amelyet 1953-ban fogadtak el. Az Egyezmény alapvető polgári és politikai jogokat garantál, így biztosítja mindenki számára többek között a következő jogosultságokat:

-élethez való jog,

-kínzás és kényszermunka tilalma,

-az személyi szabadsághoz és biztonsághoz való jog,

-a tisztességes eljáráshoz való jog, a magán és családi élethez való jog,

-a véleménynyilvánítás joga,

-gyülekezés és egyesülés szabadsága,

-a vallásszabadság,

-a hátrányos megkülönböztetés tilalma.

A vélemény nyilvánítás joga adott az LMBT szervezeteknek, de adott a keresztényeknek is, tehát jogom van a hitem szerint kijelenteni, hogy a homoszexualitás, leszbikusság, a prostitúció és minden egyéb, ami ellenkezik Isten törvényével, az bűn!

Joga van az LMBT szervezetnek engedélyt kérni az oktatási intézménytől, hogy népszerűsítse a programját, de nekünk jogunk van fellépni ez ellen, mert károsan hat a gyermekünk vallási neveltetésére, károsan hat a keresztény család magánéletére, lelki életére, sértve a vallásszabadság és magánélet, családi élet jogát. Ugyanis ezek az LMBT programok kijelentik, hogy tévedés az az elképzelés, hogy a homoszexualitás, leszbikusság, más szexuális beállítottság bűn. Ezzel zavart okoznak a keresztény neveltetésű gyermekek lelki világában.

Az Egyezmény 8. cikke kimondja a magán és családi élet tiszteletben tartásához való jogot.

1981-ben a testület kimondta, hogy a férfiak közötti beleegyezésen alapuló szexuális kapcsolatok büntetőjogi üldözése sérti az Egyezményt.

A szexuális orientáció alapú diszkrimináció tiltásáról az Európai Unióban az 1999-től érvényben levő Amszterdami Szerződés 13. cikkelye rendelkezik.

2002-ben a Bíróság megállapította az Egyezmény magánélethez való jogot biztosító 8. cikkének megsértését, mert az Egyesült Királyság megtagadta a nemátalakító műtéten átesett személyektől az anyakönyvi kivonat megváltoztatását. Ebből kifolyólag az érintettek nem tudtak az új nemüknek megfelelően házasságot kötni, így sérült a 12. cikkben garantált házasságkötéshez való jog. Ezzel a transzszexuális személyek jogi elismerése állami kötelezettséggé vált.

Az Emberi jogok európai egyezményén túl az Európa Tanács fontos dokumentuma az 1961-ben elfogadott Európai Szociális Karta, amely gazdasági és szociális jogokat biztosítását írja elő a részes államok számára. Az egyezmény szövege tiltja az egyéb helyzet szerinti hátrányos megkülönböztetést az Egyezmény által biztosított jogok vonatkozásában. A Kartában foglalt alapelvek megvalósítását a Szociális Jogok Európai Bizottsága felügyeli.

2007-ben a Bizottság elmarasztalta Horvátországot, amiért az iskolai szexuális nevelés során homofób megállapításokat tartalmazó tankönyveket használtak.

A 2007-ben elfogadott Lisszaboni Szerződés meg ennél is tovább megy, az Európai Unió valamennyi szerve számára kötelezettségként írja elő a diszkrimináció elleni küzdelmet es az esélyegyenlőség érvényre juttatását, valamint magában foglalja az Európai Unió Alapjogi Chartáját, amelynek 21. cikke szerint tilos a szexuális irányultság szerinti hátrányos megkülönböztetés. Fontos még kiemelni, hogy más nemzetközi egyezményektől eltérően a Charta a házassághoz való jogot a két nemre való hivatkozás nélkül biztosítja.

Az Európai Unió a kötelező érvényű irányelvek mellett pénzügyi támogatással, kutatásokkal és ajánlásokkal segíti a szexuális irányultság es nemi identitás szerinti hátrányos megkülönböztetés elleni fellépést és az LMBT emberek jogainak érvényre juttatását.

A PROGRESS az EU foglalkoztatási es társadalmi szolidaritási programja, amelynek célja, hogy pénzügyi támogatást nyújtson azon európai uniós célkitűzések megvalósításához, amelyek a szociális menetrendben a foglalkoztatás, a szociális ügyek és az esélyegyenlőség témájában szerepelnek. A PROGRESS program keretében valamennyi esélyegyenlőségi célcsoport,

így az LMBT közösség esélyegyenlőséget is előmozdító programokkal lehet pályázni. Az Európai Unió Alapjogi Ügynöksége kutatásokat végez és jelentéseket készít az alapvető jogok érvényesülése kapcsán.

Az Ügynökség 2008-2009-ben megjelentetett Homofóbia és szexuális irányultság szerinti diszkrimináció az EU tagállamaiban c. kétkötetes jelentése az LMBT emberek jogi es társadalmi helyzetét vizsgálta az Európai Unió valamennyi tagállamában, és ajánlásokat fogalmazott meg az EU különböző szervei es a tagállamok számara.

ENSZ Közgyűlésének 63. ülésszakán, 2008. december 18-án 67 tagállam, köztük Magyarország által is aláírt nyilatkozat a szexuális irányultságról és nemi identitásról.

A nyilatkozat felszólította a világ országait, hogy az emberi jogokat szexuális irányultság és nemi identitás szerinti megkülönböztetés nélkül mindenki számára biztosítsák; szüntessék meg az azonos neműek közti szexuális kapcsolatok büntetőjogi üldözését; a szexuális irányultság vagy nemi identitás alapján történő jogsértések elkövetőit állítsák bíróság elé; és ne akadályozzák a szexuális irányultsággal vagy nemi identitással foglalkozó jogvédők munkáját.

Tökéletes az LMBT lobbi, nem is az a dolgunk, hogy megakadályozzuk.

A keresztényeknek az a dolga, sőt kötelessége, hogy ugyanazokat a jogszabályokat kihasználva hirdessék, hogy az LMBT programok Isten törvénye szerint bűnös életvitelre nevelnek.

A mi hibánk, hogy hallgatunk, mert nem nézünk utána a jognak. A mi hibánk, hogy nem lépünk fel határozottan, kimondva Isten Szent igazságát! Jogi szakemberek, pénzügyi csoportok népszerűsítik az LMBT programokat, és ugyanígy jogi szakembereknek és pénzügyi csoportoknak kellene képviselni Isten Szent törvényét!

Egyezmény az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről

Az Európai Emberi Jogi Bíróság Hivatala 2010. június

9. Cikk Gondolat-, lelkiismeret- és vallásszabadság

1. Mindenkinek joga van a gondolat-, a lelkiismeret- és vallásszabadsághoz; ez a jog magában foglalja a vallás vagy meggyőződés megváltoztatásának szabadságát, valamint a vallásnak vagy meggyőződésnek mind egyénileg, mind együttesen, mind a nyilvánosság előtt, mind a magánéletben istentisztelet, oktatás és szertartások végzése útján való kifejezésre juttatásának jogát.

2. A vallás vagy meggyőződés kifejezésre juttatásának szabadságát csak a törvényben meghatározott, olyan korlátozásoknak lehet alávetni, amelyek egy demokratikus társadalomban a közbiztonság, a közrend, közegészség vagy az erkölcsök, illetőleg mások jogainak és szabadságainak védelme érdekében szükségesek.

10. Cikk Véleménynyilvánítás szabadsága

1. Mindenkinek joga van a vélemény-nyilvánítás szabadságához. Ez a jog magában foglalja a véleményalkotás szabadságát és az információk, eszmék megismerésének és közlésének szabadságát országhatárokra tekintet nélkül és anélkül, hogy ebbe hatósági szerv beavatkozhasson. Ez a Cikk nem akadályozza, hogy az államok a rádió-, televízió- vagy mozgókép vállalatok működését engedélyezéshez kössék.

2. E kötelezettségekkel és felelősséggel együtt járó szabadságok gyakorlása a törvényben meghatározott, olyan alakszerűségeknek, feltételeknek, korlátozásoknak vagy szankcióknak vethető alá, amelyek szükséges intézkedéseknek minősülnek egy demokratikus társadalomban a nemzetbiztonság, a területi sértetlenség, a közbiztonság, a zavargás vagy bűnözés megelőzése, a közegészség vagy az erkölcsök védelme, mások jó hírneve vagy jogai védelme, a bizalmas értesülés közlésének megakadályozása, vagy a bíróságok tekintélyének és pártatlanságának fenntartása céljából.

14. Cikk Megkülönböztetés tilalma

A jelen Egyezményben meghatározott jogok és szabadságok élvezetét minden megkülönböztetés, például nem, faj, szín, nyelv, vallás, politikai vagy egyéb vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, nemzeti kisebbséghez tartozás, vagyoni helyzet, születés szerinti vagy egyéb helyzet alapján történő megkülönböztetés nélkül kell biztosítani.

Első Kiegészítő Jegyzőkönyv az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről szóló Egyezményhez

Párizs, 1952. március 20.

2. Cikk Oktatáshoz való jog

Senkitől sem szabad megtagadni az oktatáshoz való jogot. Az állam az oktatás és tanítás terén vállalt feladatkörök gyakorlása során köteles tiszteletben tartani a szülők vallási és világnézeti meggyőződésével összhangban lévő oktatáshoz és tanításhoz való jogot.

Ezek szerint jogom van az oktatásban kifejezni a vallásos meggyőződésemet. Az LMBT szervezetek egy olyan világfelfogást képviselnek az iskolai programokon, amik sértik a keresztények vallási meggyőződését. Nincs joga egy LMBT szervezetnek azt mondani az oktatási intézményben, hogy a homoszexualitás, leszbikusság nem bűn! Ez sérti a világnézeti, vallási meggyőződéssel összhangban lévő oktatást!

Jogom van tiltakozni az ellen, hogy az LMBT szervezet az iskolában azt képviseli, hogy a homoszexualitás, leszbikusság és más Isten törvényével ellenkező szexuális magatartás nem bűn. Jogom van hinni a hatnapos teremtésben, szemben az oktatásban elfogadott evolúció tanításával. Jogom van képviselni Isten szent törvényét, tiszteletben tartva mások vallási és lelkiismereti szabadságát!

https://sites.google.com/site/valoditoszkana/
https://sites.google.com/site/valoditoszkana/
web counter