Jelenések könyve-béta verzió

Jelenések könyve-béta verzió

A béta verziót általában számítógépes programoknál szokták alkalmazni. Egy olyan programot jelöl, ami még nincs 100 % -ban kiforrva, és a felhasználók tapasztalata alapján lesz tovább fejlesztve. E a Jelenések könyve értelmezés is egy ilyen "béta verzió". Az elmúlt 20 évben sokszor hallgattam végig a Jelenések könyve szemináriumot. Mindig csodálkoztam, hogy mennyire bonyolult, mekkora Ó- Szövetségi Biblia ismeretet igényel a jövőnk megismerése. Többször vitatkoztam az előadókkal. Nem rossz szándékkal, de ha egyszer számomra nem volt logikus az elhangzott magyarázat, akkor miért kell automatikusan elfogadnom?

Ezért sokadszorra nekirugaszkodtam János Jelenések könyvének. A mostani előadó, aki egy szeretett és nagyra becsült barátom, a következőt mondta a bevezető előadáson. -A Jelenések könyve egy látomás, egy olyan kép, mint egy festmény vagy egy film. Mindenki számára érthető és megtartható a tanítás.

Ez adta meg a kezdő lökést, hogy újra értelmezzem a látomásokat. Nem gondolom hogy ő erre akart motiválni, hiszen a hagyományos, mindenki számára elfogadott módon értelmezi a Jelenések könyvét. De most már mindegy.......

Kizárólag a látomásokra koncentrálok, és mint egy filmet tekintem ezeket az eseményeket, a lehető legegyszerűbb megoldást keresve. Meggyőződésem, hogy a Biblia csúcspontja Jézus Krisztus visszajövetele, és meggyőződésem, hogy a Jelenések könyve csúcspontja is Jézus Krisztus visszajövetele. Ezért a látomások végének Jézus visszajövetelét, illetve az ezt megelőző utolsó napok eseményeit tekintem.

Visszautasítok minden olyan magyarázatot, ami túl misztifikálja a dolgokat, és minden betűnek és minden vesszőnek külön tartalmat, jelentést tulajdonít. Emlékszem, volt olyan Jelenések könyve szeminárium, ahol egy este, közel másfél óra alatt 2-3 mondatot haladtuk, mert minden szónak külön jelentése és történelmi háttere volt. Ez csak arra jó, hogy elijessze a hallgatót, és még véletlenül se vegye a bátorságot, hogy önállóan kutassa a Jelenések könyvét. Ezt a tapasztalatomat támassza alá E. G. White azon írása, ami arra buzdít, hogy a Dániel könyvét és a Jelenések könyvét együtt kell kiadni, hozzá fűzött magyarázatok nélkül!

E.G.White Bizonyságtételek prédikátoroknak. /A Szent írások.

"Mialatt a föld történelmének végéhez közeledünk, különösen az utolsó időkre vonatkozó próféciákat kell tanulmányoznunk. Értsük meg az Újszövetség utolsó könyvének igazságait. Sátán elvakította sok lélek értelmét, hogy csak örvendtek, ha kifogást találhattak, hogy tanulmányozását elkerülhessék. Ámde Krisztus, szolgája János által kijelentette az utolsó napok eseményeit, és ő mondja: "Boldog, aki olvassa, és akik hallgatják e prófétálásnak beszédeit, és megtartják azokat, amelyek megírattak abban, mert az idő közel van." {TM 116.5}

Dániel és a Jelenések könyve egy kötetben kerüljön kiadásra. Néhány részlethez magyarázatot fűzhetünk, ám még ez is feleslegessé válhat. {TM 117.1}

Ha kell testvérnek tettem ezt a javaslatot, amelynek eredményeképpen kiadta könyvét. Ez a könyv nem elégíti ki a szükségletet. Eszmém az volt, hogy a két könyvet összekössük. Dániel könyvére következzék a Jelenések könyve, mert több világosságot áraszt a Dániel által felvetett tárgykörökre. A cél az, hogy e két könyvet összekössük, ugyanis mindkettő azonos tárgykörben mozog. {TM 117.2}

Hirdessük azt az üzenetet, amely felébreszti az egyházakat. Mindent meg kell tennünk, hogy terjesszük a világosságot, nemcsak saját népünk körében, hanem a világon is. Utasítást kaptam, hogy adjunk ki Dániel és a Jelenések próféciáit, a szükséges magyarázatokkal, kisebb könyvek alakjában s küldjük szerte az egész világra. Saját népünknek is szüksége van arra, hogy a világosságot érthetően eléje tárjuk. {TM 117.3} "

https://white-konyvtar.hu/fejezet/BTP/unknown/1923/123.620/

Visszautasítom azt a fajta értelmezést, ami mindig visszamegy az eredeti, ó-görög szó szerinti értelmezéshez. Többször tapasztaltam, hogy a képzett teológus felütötte a laptopot, megkereste egy szó ó-görög eredeti jelentését, és kidobott a számítógép 8 jelentést. 8 különböző, szinte ellentétes tartalmú értelmezést. Ezek közül kiválasztott egyet, ami számára elfogadható volt, és közölte, hogy ez a jó értelmezés. Ha valaki beszél egy élő nyelvet, az tudja, hogy akár a németben, akár az angolban számtalan olyan eset van, amikor egy mondatot szó szerint lefordítok, és az adott kultúrában értelmezhetetlenné válik. Ehhez hozzá jön még az, hogy a mediterrán kultúra sokszor egészen máshogy gondolkodik, mint az európai. Olaszországban élek, tudom, hogy miről beszélek.

Még régebben készítettem egy táblázatot a teremtéstől Jézus visszajöveteléig. Itt még a hagyományos ábrázolást alkalmazom, kiegészítve a saját számításaimmal.

Ezt most kiegészítem egy Jelenések könyve időrendi táblázattal, szintén a hagyományos értelmezés szerint.

Összehasonlításképpen az eredeti felosztás.

1. fejezet a bevezető látomás. Illetve előkészítés a 7 gyülekezethez.

2.-3. fejezet a 7 gyülekezet, ami a kereszténység 7 korszakát is jelöli, egészen az utolsó gyülekezetig, a Laodiceai gyülekezetig, akik az utolsó egyházi korszakot és Isten maradék népét jelképezi, akik felismerik a saját fogyatékosságaikat és elviszik a világba az eredeti Tíz parancsolat üzenetét.

-1. Efézus. I. század. Az apostoli korszak.

-2. Smirna. A II. és III. század. A mártíromság kora.

-3. Pergamum. IV. és V. század. Az államegyház kora.

-4. Thiatira. VI-XVI. század. Az egyházi állam kora.

-5. Sárdis. XVI.-XVIII. század. A reformáció kora.

-6. Filadelfia. XIX. század. A szabad egyházak korszaka.

-7. Laodícea. XX. század. Az ítélet korszaka.

4.-5. fejezet egy beszúrás, látomás a Mennyei trónról, Jézus Krisztusról.

6. fejezet az első 6 pecsét feltörése, ami visszaugrik az ős egyházhoz, és a jelképeket beazonosítva újra végig megy az évszázadokon egészen a mai korig.

-1. pecsét. I. század. 31-100-ig.

-2. pecsét. II. és III. század. 100-221-ig.

-3. pecsét. IV. és V. század. 221-538-ig.

-4. pecsét. VI. - XVI. század. 538-1577-ig.

-5. pecsét XVI.- XVIII. század. 1577-1755

-6. pecsét. 1755-?

Közbeiktatás a 6. pecsétbe. Az elpecsételés és az Advent mozgalom.1844-?

-7. pecsét. a világ végső eseményei.

8.és a 9. fejezet a 7 trombitáról szól, ami ismét megmutatja a világ eseményeit a kezdetektől a világ végéig.

A 10-11. fejezet egy beszúrás a Menny eseményeivel kapcsolatban.

A 11. fejezet vége a 7. trombita.

-1. trombita. A Gótok betörnek észak felől. 378-411-ig.

-2. trombita. A Vandálok támadnak a tenger felől. 409-476-ig.

-3. trombita. A Hunok támadnak nyugat felől. 450-453.

-4. trombita. Az utolsó Római császár lemondása. 476-552.

-5. trombita. 1 jaj. Bagdad alapítása, a Szaracénok majd Mohamed vezetésével a 150 éves török uralom.

-6. trombita. 2. jaj. Konstantinápoly elfoglalása. Török uralom 1449-1840 augusztus 11.-ig.

Beszúrás, Dániel könyvét megértik.

-7. trombita. a világ végső eseményei.

12. fejezet egy újabb prófécia az egyház életéről az Ős egyháztól egészen az 1800-as évekig.

13. fejezet A hamis egyház, a fenevad megerősödése és szövetségre lépése a politikai hatalommal.

14. fejezet. Az üdvözültek,a 144000 és a sokaság, majd a 3-as angyali üzenet, ami az eljövendő ítélet és a Teremtő Isten imádata, A tízparancsolat újra felfedezése a szombat parancsolatával, a világ figyelmeztetése a hamis tanításra, ami az Adventista egyház üzenete a világnak.

15. fejezet. Bepillantás a Mennyországba, és az utolsó 7 csapás.

16. fejezet. Az utolsó 7 csapás részletesen.

17. fejezet. A Hamis egyház részletes bemutatása.

18.-19. fejezet. A hamis egyház elbukása. Krisztus megjelenése.

20. fejezet. Az 1000 éves kietlen föld, a Mennyországban ítélet zajlik.

21-22 fejezet. Új Jeruzsálem.

Az újabb teológiai okfejtések hivatkoznak a Chiasztikus szerkesztésre, amit ezen az ábrán láthatsz.

Ez a Jelenések könyve magyarázat fokozatosan alakult ki, és az 1800-as évek végére elnyerte jelenlegi formáját. A gondom ezzel a magyarázattal az, hogy minden próféciát csak utólag tudunk beazonosítani. Tehát az 1800-as évek végén még nem látták azokat az eseményeket, amik csak évtizedekkel később következtek be, ezért mivel nem volt más választás, a történelmi eseményekben keresték a magyarázatot, a látomásokra a megoldást. Holott lehet hogy a XX. -XXI. század logikusabb magyarázattal szolgál.

Az aloldalakon részletesen foglalkozom a látomásokkal.

A 7 gyülekezet.

Fontos, hogy megértsük a Jelenések könyve első fejezeteit, mert így jutunk el időben a látomásokig.

1. A Mennyei események.

Külön kezelem a Mennyei eseményeket a Földön zajló látomásoktól. Az oka egyszerű. Isten számára egy nap olyan mint ezer esztendő, és ezer esztendő olyan mint egy nap. Ezért a Mennyei eseményeket nem erőszakolom bele a Földi évszázadok keretei közé.

2. Az idő beazonosítása

Megmagyarázom az eredetitől eltérő értelmezés alap gondolatait. Mivel a "jövő" eseményeit kell egy időskálán elhelyezni, keresni kellett egy tiszta logikai sorozatot, ami nem ellentmondásos, mint az eredeti tanítás.

3. A 7 pecsét.

Az első látomás sorozatot a 7 gyülekezettel kezdem ( 2.3. fejezet ) , és a 7. pecséttel ( 8 fejezet 1.vers ) zárom. Táblázat segíti a megértését, amit az aloldalon megtalálsz.

4. A 7 trombita

A második látomás sorozatot a 7 trombitával ( 8. 9. fejezet ) kezdem és a 11. fejezettel zárom.Táblázat segíti a megértését, amit az aloldalon megtalálsz.

5. A harmadik látomás sorozat, az Egyház üldöztetése.

A harmadik látomás sorozat a 12. fejezettel indul, beazonosítja az utolsó napok szereplőit, és megmutatja a 13. fejezetben a hamis egyház bukását, a hamis protestanizmus és a spiritizmus világszéles munkáját.

6. A Hármas Angyali üzenet

Ez egy önálló látomás. A 14- fejezet foglalkozik a Hármas Angyali üzenettel, Isten Lelkének utolsó időben való teljes kitöltekezésével.

7. Az utolsó 7 csapás

Jelenések könyve 16-19 fejezet foglalkozik Isten ítéletének a végrehajtásával.

8. Az Ezer éves uralkodás.

A Jelenések 20. fejezet foglalkozik az igazak ezer éves uralkodásával, amikor kihirdetik a gonoszok felett az ítéletet.

9. Az Új Föld

Jelenések könyve 21-22 fejezet mutatja a Mennyei Jeruzsálem Új Földre történő leereszkedését, a város csodálatos szépségét és Isten jelenlétét.

A nyitott könyvecske.

Külön foglalkozom az 1700-as, és az 1800-as évek eseményeivel. Érdemes újra gondolni az eredeti értelmezést.

Ez egy összefoglaló táblázat az általam elképzelt Jelenések könyve értelmezésről. Minden aloldalon részletesen magyarázom a különbséget.

https://sites.google.com/site/valoditoszkana/
https://sites.google.com/site/valoditoszkana/
web counter