Kritika a Duna Bibliakonferenciáról. A hitünk alapjai.

A 2021. február 26-28 között megtartott Duna Bibliakonferencia előadásai késztettek arra, hogy kritikát fogalmazzak meg, elmondjam a véleményemet.


Ebben a videóban az alábbi E.G.White idézeteket találod.

http://www.adventista.hu/egwhite/honlap/szegwi/27.htm

Szemelvények E.G.White írásaiból. Hitünk alapjai

"Hitünk biztos oszlopaiba kell kapaszkodnunk. Az igazság Isten által feltárt alapelvei képezik hitünk egyedüli valóságos alapzatát. Azok által vagyunk azok, akik vagyunk. Az idő múlása nem csökkentette értéküket. Az ellenség szüntelen arra törekszik, hogy kimozdítsa ezeket az igazságokat eredeti alapjukból, és hamis tanokkal cserélje fel azokat. Minden lehetségest meg fog próbálni csalárd tervei véghezvitelére. Az igaz és a hamis ösvény szorosan egymás mellett halad, és így a kettő egy és ugyanannak tűnhet azok számára, akiket nem a Szentlélek vezet, s akik emiatt nem képesek arra, hogy különbséget tegyenek az igaz és a hamis között."

"Hatástalanná teszik a mennyei eredetű igazságot. Megfosztják Isten népét múltbeli tapasztalatától, s helyette hamis tudományt hirdetnek."

"A lelkek ellensége annak a feltevésnek az elfogadtatására törekedett, mely szerint a hetedik napot ünneplő adventisták körében nagyszerű reformációnak kell végbemennie, ami újraszerveződésből, valamint a hitünk oszlopait képező tanításoknak a feladásából áll. Mit eredményezne ez a reformáció? - Az igazság alapelveinek elvetését, melyeket Isten bölcsessége adott maradék népének. Vallásunk megváltozna."

"Kezünkben van a Bibliánk. Tapasztalataink vannak, melyeket a Szentlélek csodálatos működése kísért. Olyan igazságunk van, mely nem ismer kompromisszumot. Nem kellene-e tehát elutasítanunk mindent, ami nincs összhangban ezzel az igazsággal?"

Egy vallási közösségben, ahol alapvető hittétel a Szombat fontossága a Teremtő Isten imádatában, a Tíz parancsolat megtartása, a próféták tanításainak értelmezése, közérdek lehet egy olyan nyilvános előadás idézése, ahol az egyes előadók mondatai szembe állíthatók a közösség alapvető hitelveivel.

Alkotmányos jogunk a szabad vélemény nyilvánítás. Jogunk van megnevezni az információ forrását. Helyszín, időpont, előadó. Jogunk van továbbítani az információt. A bírálat, a kritika és a véleménynyilvánítás nem esik a tényállítás fogalma alá, így ezek nem alkalmasak rágalmazás megállapítására. Ezért bírálhatunk , kritizálhatjuk a tartalmat, véleményt alkothatunk róla. Tényeket közölhetünk abban az esetben, ha ha a becsület csorbítására alkalmas tény valónak bizonyul.