Професії у фотографії, кінематографії, анімації.

Сьогодні багато фотографувати можуть не тільки професійні фотографи, а й усі охочі. Іноді фотографії, які ми робимо, виходять добре, а іноді погано. Про що потрібно пам'ятати, коли треба фотографувати? Що робить фотографію професійною та художньою?


ЯК ОПАНУВАТИ ПРОФЕСІЮ ФОТОГРАФА

Дослідіть сторінку   Сайт пошуку роботи в Україні

Дізнайтеся, скільки в середньому можуть заробляти фотографи в Україні:

Стати професійним фотографом і заробляти на життя своїм захопленням не складно, якщо у вас є щирий інтерес до цього виду творчості. Для цього треба:

Головне правило фотографії: важливіша не камера, а той чи та, хто її тримає

Всі сучасні смартфони дозволяють фотографувати класно. Для того, щоб дивувати друзів знімками або хоча б просто зберігати світлі миті з життя у нормальній якості, не потрібно завершувати якісь дорогі курси чи купувати смартфон за $1000. Достатньо пам’ятати десять дуже простих речей.

1. Фокусуйтеся на світлі

Намагайтеся фокусувати ваш кадр на найбільш світлому місці. Наприклад, якщо ви робите фото компанії друзів на пляжі, фокусуйтеся не на людях, яких ви хочете сфотографувати, а на небі чи навіть на сонці. Змінити фокус фото можна натисненням на відповідному місці на екрані смартфона. 

Не переймайтеся, якщо люди на фото вийшли затемненими. Головне — ви зберегли всю композицію, а яскравість та контрастність можна «підтягнути» під час обробки просто в Інстаграмі чи іншому мобільному редакторі. А от якщо ви зробили засвітлене фото, скоріше за все, ситуація безнадійна.

До речі, загалом для фотографії на відкритому повітрі ідеальні часові рамки — це ранок або вечір. Сонце не дуже сильно світить і легше знайти місце для знімка. Звертайте увагу на те, як падає світло, які тіні воно віддає та чи не засвітлює воно знімок. 

2. Краще підійти, аніж використовувати наближення (зум)

Так, цілком імовірно, що виробник вашого смартфона побудував цілу маркетингову кампанію навколо зума камери (і заодно накинув сотню баксів до цінника). Проте, навіть найкращий оптичний зум погіршує якість фото, не кажемо вже про цифровий.

Якщо об’єкт чи людина знаходиться на непринциповій відстані, краще все ж зробити кілька кроків назустріч заради більш чіткого та деталізованого знімка.

3. Спалахом можна скористатися не лише в темряві

Відомо, що фотографувати проти світла — погана ідея, але якщо вже так вийшло, що вам доводиться робити такий кадр, увімкніть спалах. Він підсвітить силуети, тож ви отримаєте гарну, детальну композицію.

А ось у закритому середовищі з поганим освітленням спалах краще не використовувати, адже тоді все, що не потрапить до освітленої ділянки, просто не відобразиться на фото. Краще зробити підсвічування за допомогою ліхтарика з іншого телефону, так кадр буде більш повноцінним та деталізованим.

4. Увімкніть режим HDR

Майже у кожному сучасному смартфоні, будь-то айфон чи смартфон на Android, присутній режим зйомки HDR. Його можна увімкнути у налаштуваннях вашого пристрою або просто з інтерфейсу камери.

Особливість цього режиму в тому, що він майже непомітно для вас робить одразу декілька фото, а потім «складає» кадри разом. Таким чином, результат виходить більш чітким та яскравим. Рекомендуємо використовувати цей режим для пейзажів та фотографій, де ви б хотіли приділити увагу деталям.

5. Увімкніть сітку

«Горизонт завалено» — ви точно чули цю фразу або навіть знаєте, що вона означає. Це коли композиція відверто нахилена відносно горизонтальної осі, і це не можна виправдати художнім задумом — лише поганим окоміром фотографа.

Якщо ваше око поки не звикло інтуїтивно вгадувати лінію горизонту, просто увімкніть спеціальну сітку в налаштуваннях камери вашого смартфона — деякі камери навіть дозволяють змінювати частоту цієї сітки, роблячи її більш щільною і дозволяючи орієнтуватися до більшої кількості ліній у кадрі.

Примірюйте ваш кадр до сітки — тоді не доведеться червоніти перед друзями за завалені горизонти.

Ідеї створення фотографій

ідея 4.mp4
ідея 1.mp4
ідея 2.mp4
ідея 3.mp4

ЯК ОПАНУВАТИ ПРОФЕСІЮ ВІДЕООПЕРАТОРА

Дослідіть сторінку   Сайт пошуку роботи в Україні

Дізнайтеся, скільки в середньому можуть заробляти відеооператори в Україні:

Що таке відеографія?

З технічної точки зору відеографією називають зйомку динамічного зображення з використанням електронних засобів та електронних носіїв, наприклад цифрових камер, відеокасет чи потокових мультимедіа. Це поняття також включає способи редагування та кінцевої обробки відео. З точки зору аматора цей термін описує певний стиль відеопроектів, зазвичай невеликих за масштабом. 

 

Кінематограф охоплює професійні високобюджетні музичні кліпи, короткометражні та повнометражні фільми, а також рекламні ролики. На відміну від нього відеографія зазвичай використовує для зйомки прості методи й обладнання, цифрові носії замість кіноплівки і потребує менше режисури, ніж звичайне кіновиробництво.


«Відеографія орієнтована на зйомку незрежисируваних заходів, весіль або інших подій, які не обов’язково планувати із залученням численної знімальної групи або знімального обладнання, яке зазвичай використовується в кіно, – розповідає професійна кінематографістка Уіт Інгрем (Whit Ingram). – Зазвичай використовується телекамера, яка краще підходить для спонтанної зйомки, коли ви можете не знати наперед, що саме будете знімати».

 

Хоча відеозйомка часто має менші масштаби, хай цей опис не вводить вас в оману. «Відеографія зазвичай асоціюється з невеликими проектами, але це хибний погляд», – додає кінематографіст Джош Міллер (Josh Miller). Відеографи працюють у складі малих знімальних груп, а іноді самотужки, але вони можуть працювати і часто працюють над складними і масштабними проектами, як-от зйомка навчальних відео для корпоративного навчання, зйомка спортивних заходів або повітряна зйомка з використанням дронів. 


Екранізація твору Франка стане наймасштабнішим українським кінопроектом за останні 40 років. На знімальному майданчику побувала команда "Зіркового шляху". 

Ідеї створення відео

відео 1.mp4
відео 4.mp4
відео 3.mp4
відео 2.mp4

ПРАКТИЧНА РОБОТА

Опановуємо роботу в сервісі Canva

Практика роботи у сервісі Canva - створення буклету, анімації, завантаження створеного інформаційного продукту

Як працювати з Canva на комп'ютері


Практика роботи у сервісі Canva - створення буклету, анімації, завантаження створеного інформаційного продукту

Як працювати з Canva на телефоні

Як користуватись Canva: базові функції

Як шукати готові шаблони:

У Canva сотні шаблонів для різних завдань: від презентацій, публікацій у соціальних мережах, плакатів, листівок та відео до буклетів, візиток, анімованих публікацій в Інстаграм та подарункових сертифікатів. 

Якщо ви тільки зареєструвалися в Canva і хочете дізнатися, як користуватись сервісом, почніть із вибору шаблону. Для цього зайдіть у розділ Шаблони на головній сторінці Canva або прокрутіть сторінку вниз, вибравши потрібний розділ. Ще один спосіб знайти шаблон – ввести ключове слово у рядок пошуку. 

Як міняти дизайни

Після того, як оберіть готовий шаблон, ви можете змінити будь-які елементи. Наприклад, фотографію або текст. Щоб вибрати іншу фотографію, зайдіть у розділ «Дизайн» та клацніть на потрібний знімок. Щоб відредагувати текст, натисніть напис. 

Як додавати Елементи

На панелі зліва доступний величезний вибір різних елементів: від стрілок, рамок, колажів та ілюстрацій до анімованих написів, діаграм та красивих градієнтів. Їх також можна шукати у тематичних колекціях або за ключовим словом. Як тільки оберіть потрібний елемент, просто клацніть по ньому.  

Також можна скористатися додатковою строкою для пошуку потрібнего елемента за певною тематикою.

Як додавати Текст

Додати текст можна двома способами. Перше — додати заголовок, підзаголовок або звичайний текст окремо. Другий варіант - вибрати готову комбінацію з кількох шрифтів та написів. 

Щоб верстати в Canva як професіонал, спочатку краще скористатися готовими варіантами. Шрифти та розмір тексту в готових комбінаціях підібрані гармонійно і виглядатиме красиво. 

Як завантажити потрібний об'єкт (відео, фото, зображення, аудіо) з комп'ютера

В проєкті можна використовувати власні файли відео, зображень та музики. Для цього їх достатньо завантажити на сервіс Canva, де вони буть в подальшому зберігатися в вашому персональному кабінеті. 

Також можна записати себе через вебкамеру.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Виконати практичну частину уроку.

2. В сервісі Canva cтворити презентацію-фотоколаж "Яскрава осінь" з знімків, знятих вами особисто (на фотоапарат чи смартфон).

3. В сервісі Canva cтворити відеопрезентацію на власну тему з фрагментів відео, знятих вами особисто (на фотоапарат чи смартфон).