Алгоритми з лічильником  

email:  aleksraven3@gmail.com

Однією з найцінніших властивостей комп’ютера вважають його здатність багато разів невтомно виконувати одні й ті самі дії. Адже навіть дуже прості обчислення можуть завести людину в глухий кут, якщо деякі операції потрібно повторювати принаймні тисячі разів. 

З повторюваними обчисленнями програмісти стикаються повсякчас. Ви вже знаєте, що в програмуванні багаторазове повторення певної послідовності називають циклом. Послідовність команд, які повторюються під час виконання оператора циклу, називають тілом циклу

Цикл з лічильником дає змогу організувати у програмі повторення певної послідовності дій задану кількість разів. Такі цикли використовують у випадках, коли кількість виконуваних повторювань відома заздалегідь. Scratch також має відповідний оператор, який працює за правилом «роби рівно стільки разів, скільки задано». На рисунку наведено блок-схему цього оператора. Перший її блок зображує лічильник, значення N (кількість повторювань) у якому щоразу після виконання тіла циклу зменшується на 1, аж доки не набуде значення 0. Поряд представлено відповідний Scratch-оператор. 

Порівняй програми з визначеними циклами, що малюють ту саму фігуру у Скретчі та в Python. 

import turtle 

turtle.reset() 

for i in range(6): 

turtle.forward(100) 

turtle.right(60) 

Дай відповіді на запитання:

1.Яку фігуру малюють ці програми? 

2.Пригадай, що таке ітерація циклу. Дай визначення цього поняття. Скільки ітерацій мають зображені цикли? 

3.За допомогою якої команди в Python визначають, скільки ітерацій має цикл? 

4.Пригадай, що таке тіло циклу. Які команди входять у тіло циклу в зображеній програмі? 

5.Як узагалі в Python визначити, які команди належать до тіла циклу? 

6.Що було б намальовано, якби команда turtle.right(60) була записана без відступу, на одному рівні із ключовим словом for?

РОБОТА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

2. Створи програму, яка малює 8 квадратів у ряд, кожен зі стороною 40 і відстанню між квадратами 10 

Полотно в модулі Черепаха має свої розміри і систему координат. Для позиціонування виконавця на сцені скористайтеся командою goto(x,y)


Домашнє завдання: