Редагування даних

email:  aleksraven3@gmail.com

2 урок -7 клас табличний процесор.pdf

Введення, редагування даних в Excel

Перед створенням таблиці доцільно продумати і намалювати на папері її макет. Необхідно визначити кількість стовпців, їх заголовки, тип даних в клітинках стовпців. Кожен стовпець повинен містити прості дані одного типу, наприклад, дане 5 кг. цукру необхідно представити в трьох стовпцях: вага (число); одиниця виміру (текст); найменування товару (текст). Крім того, якщо в таблиці виконуються обчислення, то необхідно записати всі формули. Клітинки можуть містити дані, які відносяться до одного з трьох типів: текст, число або формула, а також залишатися порожніми.

Введення тексту і чисел 

Введення даних здійснюють безпосередньо в активну клітинку або в Рядок формул, який розташовується у верхній частині вікна програми безпосередньо під стрічкою. Вміст Рядка формул завжди відповідає вмісту активної клітинки, так що обидва методи введення рівноправні. Місце введення відзначається текстовим курсором. Якщо почати введення натисканням алфавітно-цифрових клавіш, то наявні дані в активній клітинці замінюються текстом, який вводиться. Якщо клацнути на рядку формул або двічі на активній клітинці, то старий вміст клітинки не видаляється і з'являється можливість його редагування. Дані, які вводяться, відображаються як в клітинці, так і в рядку формул. Щоб завершити введення і зберегти нові дані, використовують клавішу Enter. Щоб відхилити внесені зміни і відновити попереднє значення клітинки, використовують клавішу Esc. Для очищення виділеної клітинки або виділеного діапазону найпростіше використовувати клавішу Delete.

Тип даних в клітинці визначається автоматично при введенні. 

Введення формули завжди починається зі знаку рівняння =. Якщо в клітинці знаходиться формула, то безпосередньо в клітинці відображається результат

Введення числових даних

Позначення одиниць вимірювання після чисел не вводяться, за винятком стандартних позначень грошових одиниць (€, $, £ та інші), наприклад 4345 €.

Введення часу

Час складається з 3-х компонентів: години, хвилини, секунди. Компоненти часу відокремлюються один від одного двокрапкою ( : ). Вводити час можна 3-ма компонентами, або 2-ма компонентами (коли секунди непотрібні), однак в рядку формул останні все одно будуть відображатися.

Введення дат

Дата складається з 3-х компонентів: день, місяць і рік. При введенні дати можна використовувати такі роздільники: дефіс ( – ), слеш ( / ) або точка ( . ).

Мінімальна дата, яку сприймає Excel саме як дату – це 01.01.1900. Дати до 1900 року сприймаються як текст. Кожна дата відповідає цілому позитивному числу:

Редагування даних у клітинках.

Редагування даних можна проводити двома способами:

Редагування даних безпосередньо в клітинці – потрібно двічі кликнути на цій клітинці або натиснути клавішу F2. Редагування даних у Рядку формул – потрібно спочатку зробити клітинку поточною, а потім – кликнути на сам Рядок формул.

Якщо в клітинку потрібно ввести інші дані, то можна зробити її поточною і, не видаляючи в ній даних, уводити нові. Попередні дані буде замінено на нові.

Зміна ширини стовпця

Ми вже знаємо, що текст, введений в клітинку, візуально може займати кілька клітинок, але фактично знаходиться тільки в першій, якщо клітинка справа зайнята, то текст буде просто обрізатися. Проте, в клітинках Excel може міститися текст, дати, числа, формули тощо. Інші типи даних не виходитимуть за межі своєї клітинки, навіть якщо справа буде вільно, але й обрізатися значення не будуть. То що ж станеться?

Можливі різні варіанти, наприклад, число може бути представлене в експоненціальній формі, якщо форматуванням явно не вказаний інший формат числа, але загальною формою представлення осередку, в якій не поміщаються текстові дані є клітинка заповнена символами дієза (#).

Користувач, що вперше зіткнувся з осередком, заповненим діезами (####), може почати шукати помилку в обчисленнях, якої немає, потрібно просто трохи збільшити ширину стовпця.

Зміна ширини стовпця

Це можна зробити декількома способами:

Редагування даних і Облаштування таблиці в Excel

Як швидко і правильно редагувати дані в таблицях Ексель. Як підлаштувати зовнішній вигляд таблиці, стовпчиків і комірок для зручного перегляду та використоання. .   

ПРАКТИЧНА РОБОТА