Мова програмування. 

Середовище програмування. Базові алгоритмічні структури.

email:  aleksraven3@gmail.com

У повсякденному житті людина постійно вирішує якісь завдання або розв’язує задачі, що вимагають виконання певної послідовності дій. Такі послідовності дій прийнято називати алгоритмом. 

Отже, алгоритм — це опис послідовності дій, виконання яких призводить до вирішення поставленого завдання за скінченну кількість кроків. Або алгоритм — це послідовність команд, виконання яких призводить до заздалегідь відомого результату. Об'єкт, що здатний виконати команди алгоритму, називають виконавцем алгоритму. Сукупність усіх команд, які може виконати певний виконавець - це система команд виконавця.

Алгоритми можуть бути подані в різних формах: у текстовій формі запису (словесний алгоритм - нумерований список дій), у вигляді блок-схеми (графічній алгоритм), мовою програмування тощо.

Для позначення кроків алгоритму у вигляді блок-схем використовують такі основні геометричні фігури:

Найбільш вражаючим прикладом виконавця алгоритмів є комп’ютер. Комп’ютер обробляв текстову, числову та графічну інформацію, керує роботою інших з’єднаних з ним пристроїв. Свого часу, аби мати змогу передати команди обчислювальним машинам, люди змушені були придумати системи знаків, які були б зрозумілі для них. Так виникли мови програмування.

Отже, мова програмування — це зрозуміла для комп’ютера система знаків для точного опису алгоритму. А комп’ютерна програма — це алгоритм (код) записаний мовою програмування і призначений для виконання комп’ютером.

Мова програмування, як і будь-яка інша мова, має такі складові:

ТИПИ АЛГОРИТМІЧНИХ СТУКТУР

(повторення)

Мова програмування Python

Мова програмування Python є, мабуть, найпростішою у вивченні і найприємнішою у використанні з мов програмування, що набули широкого поширення. Python – дуже виразна мова програмування, що дозволяє вмістити додаток у меншу кількість рядків, ніж на це потрібно в інших мовах, таких як C++ або Java.

Python відноситься до типу "високого рівня мови програмування".

Програмне середовище

Безкоштовно створюйте, запускайте та діліться кодом Python в Інтернеті за допомогою IDE online-python. Це один із швидких, надійних і потужних онлайн-компіляторів для мови Python. Не турбуйтеся про налаштування середовища Python у вашому локальному середовищі. Тепер миттєво запустіть код Python у своєму улюбленому браузері. Почати роботу з цим редактором Python легко та швидко. Просто напишіть програму та натисніть кнопку RUN !! Код можна зберегти в режимі онлайн, використовуючи опцію SHARE, яка дає змогу отримати доступ до коду будь-де через Інтернет.

https://www.online-python.com/

Для роботи необхідно перейти за посиланням на сайт розробника компілятора Thony та завантажити останню версію.

При першому запуску програми з головного меню чи створеного ярлика на Робочому столі у вікні налаштувань обирають мову та тип установлення.

Натиснення кнопки Let’s go! відкриває вікно середовища:

Python чудово підходить для початківців. Він не залякає нескінченними дужками, фігурними дужками, крапками з комами та двокрапками. Насправді, ця мова дуже схожа на англійську. Щоб довести це, спробуємо порівняти програми, написані на популярних мовах програмування. 

Серед програмістів існує традиція - перша програма на новій мові програмування має виводити на екран слова Hello world!  

Мовою Python ця програма виглядає так:

print ("Hello world!")

Створення першої програми

Для збереження програми у меню Файл оберіть команду Зберегти як і збережіть у власній папці.

Для запуску програми на виконання в меню Виконати оберіть вказівку Запустити поточний скрипт або натисніть клавішу F5.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ