Статичні образи. 

Способи закріплення: від наскельних малюнків до цифрової фотографії.

1. У чому особливість візуальних джерел?

Всім відома народна мудрість: «Краще один раз побачити, аніж сто разів почути». І справді, інформація, отримана за допомогою зору, вважається найбільш переконливою та доступною для розуміння. 

! До візуальних (зображувальних) історичних джерел належать: фотографії, відео, плакати, карикатури, листівки, картини, ікони, твори прикладного мистецтва, малюнки.

З зображень можна дізнатися про спосіб життя людей, їхні заняття чи вірування в різні часові проміжки.

2. Фотографія

Незважаючи на те, що передісторія фотографії починається в глибокій давнині, це порівняно молодий вид мистецтва. Перші фотографії належать до 20-х років XIX століття. В Україні фотографія з’явилася в середині XIX століття. Це мистецтво принесли іноземні фотографи — учасники щорічних міжнародних Київських ярмарків («Контрактів»), які часто залишалися в Україні. Фотографії того часу були чорно-білими, а фотоапарати великими і важкими. Сам процес фотографування потребував тривалих приготувань і часу.

Фотоапарати, що перевернули світ


Харківський історичний музей імені М.Ф.Сумцова 

Із часом процес фотографування вдосконалювався, а фотоапарати ставали зручнішими. Нині фотографії стали цифровими, і процес фотографування займає частки секунди.

Фотографія фіксує у формі зображення різноманітні аспекти людського буття: родинне життя, повсякдення, побут, моду, виробничі процеси, розваги, дозвілля, різноманітні історичні події тощо. Вона немовби зупиняє час, фіксує назавжди історичну реальність. Таким чином, фотографія стала хронікою суспільного й буденного життя як людства у цілому, так і конкретної людини.

Досліджуючи фотографії, можна отримати інформацію про історичні події, звичаї, культурне та політичне життя відповідного історичного періоду.

ПРАКТИЧНА РОБОТА

Як працює цифрова камера?

Ця анімація демонструє внутрішню будову та принцип роботи цифрових камер.


Перегляньте  3D анімацію на ресурсі MozaWeb

Опановуємо роботу в сервісі Canva

Практика роботи у сервісі Canva - створення буклету, анімації, завантаження створеного інформаційного продукту

Як працювати з Canva на комп'ютері


Практика роботи у сервісі Canva - створення буклету, анімації, завантаження створеного інформаційного продукту

Як працювати з Canva на телефоні

Як користуватись Canva: базові функції

Як шукати готові шаблони:

У Canva сотні шаблонів для різних завдань: від презентацій, публікацій у соціальних мережах, плакатів, листівок та відео до буклетів, візиток, анімованих публікацій в Інстаграм та подарункових сертифікатів. 

Якщо ви тільки зареєструвалися в Canva і хочете дізнатися, як користуватись сервісом, почніть із вибору шаблону. Для цього зайдіть у розділ Шаблони на головній сторінці Canva або прокрутіть сторінку вниз, вибравши потрібний розділ. Ще один спосіб знайти шаблон – ввести ключове слово у рядок пошуку. 

Як міняти дизайни

Після того, як оберіть готовий шаблон, ви можете змінити будь-які елементи. Наприклад, фотографію або текст. Щоб вибрати іншу фотографію, зайдіть у розділ «Дизайн» та клацніть на потрібний знімок. Щоб відредагувати текст, натисніть напис. 

Як додавати Елементи

На панелі зліва доступний величезний вибір різних елементів: від стрілок, рамок, колажів та ілюстрацій до анімованих написів, діаграм та красивих градієнтів. Їх також можна шукати у тематичних колекціях або за ключовим словом. Як тільки оберіть потрібний елемент, просто клацніть по ньому.  

Також можна скористатися додатковою строкою для пошуку потрібнего елемента за певною тематикою.

Як додавати Текст

Додати текст можна двома способами. Перше — додати заголовок, підзаголовок або звичайний текст окремо. Другий варіант - вибрати готову комбінацію з кількох шрифтів та написів. 

Щоб верстати в Canva як професіонал, спочатку краще скористатися готовими варіантами. Шрифти та розмір тексту в готових комбінаціях підібрані гармонійно і виглядатиме красиво. 

Як завантажити потрібний об'єкт (відео, фото, зображення, аудіо) з комп'ютера

В проєкті можна використовувати власні файли відео, зображень та музики. Для цього їх достатньо завантажити на сервіс Canva, де вони буть в подальшому зберігатися в вашому персональному кабінеті. 

Також можна записати себе через вебкамеру.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Виконати практичну частину уроку.

2. В сервісі Canva cтворити презентацію-фотоколаж "Яскрава осінь" з знімків, знятих вами особисто (на фотоапарат чи смартфон).