Мислитель чи митець?
Доброго дня. Ви мабуть, не раз помічали, що хтось має хист до математики, хтось із легкістю вивчає іноземні мови, а про когось кажуть, що він чи вона народилися з пензлем у руках, з лижами на ногах і подібне. Це чудово! Уявіть, що було б, якби всі люди мали здібності, наприклад, лише до математики. Хто б тоді грав на скрипці, писав вірші, виховував дітей? Чи насолоджувалися б ми цікавими фільмами, чарівною музикою, живописом?
Від чого залежать здібності?
Відомо, що ліва півкуля головного мозку відповідає за операції з літерами і числами, тобто за наше уміння читати, обчислювати і логічно мислити. її умовно можна назвати мислителем. А права півкуля відповідальна за уяву, здатність орієнтуватися в просторі, розпізнавати складні об'єкти (в тому числі й людські обличчя). Її можна назвати митцем.
Хочеш дізнатися, до чого маєш вроджені нахили? Пропоную пройти цікавий тест. Якщо не хочеш проходити тест онлайн, то можеш виконати декілька вправ у підручнику на ст.42.
Якщо за результатом тесту, у тебе домінує права півкуля, як подружитися, наприклад, з математикою, коли ти найсправжнісінький митець і не маєш, на твою думку, здібностей до неї? Насправді все не так безнадійно. Адже шкільну програму розроблено не для геніїв. Для її засвоєння достатньо звичайних здібностей. І ти їх маєш, просто не здогадуєшся про це. Треба тільки постаратися і прислухатися до такої поради: «Цікався предметом, доки він не зацікавить тебе».
Якщо чогось не зрозумів, звернися за додатковими поясненнями до вчителя, друга, батьків. Почитай дитячу енциклопедію з цього предмета. Зазвичай той самий матеріал там викладено дохідливіше, з багатьма ілюстраціями. Пошукай додаткову інформацію в інших книгах, Інтернеті.
«Для чого це мені? – спитає хтось. – Я хочу стати зіркою естради. Математика мені не знадобиться».
Але це не так. Математика на рівні шкільної програми потрібна й співакові. Зваж також, що математика навчає не лише обчислювати, а й логічно мислити, наводити чіткі аргументи, пояснювати свою думку. Без таких умінь у житті не обійтися.
Наведений приклад свідчить про користь вивчення математики. Та в школі вивчають і багато інших дисциплін. Усі вони потрібні кожному, незалежно від його уподобань і майбутньої професії.
Домашнє завдання. Намалюй свою майбутню професію або професію, яка тобі найбільше подобається. І напиши на малюнку: Щоб оволодіти професією (н-д: лікаря), потрібно добре знати (н-д: біологію, хімію тощо). Поміркуйте, які шкільні предмети вам потрібно добре опанувати, щоб в майбутньому отримати професію своєї мрії. Термін виконання: до наступного уроку.