Взаємозв’язок глобальних проблем людства
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК МІЖ ГЛОБАЛЬНИМИ ПРОБЛЕМАМИ.
Усі глобальні проблеми тісно взаємопов’язані. Немає потреби доводити, що енергетична й сировинна проблеми взаємодіють з екологічною, екологічна — з демографічною, демографічна — з продовольчою і т. д. Центральне місце в цій взаємозалежності належить людині та її майбутньому.
Неможливо подолати одну глобальну проблему, не звертаючи уваги на інші
За історію людства відбулось 14 550 великих і малих війн, під час яких загинули, померли від ран, голоду, епідемій понад 3,6 млрд осіб.
РОЛЬ СВІТОВОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ ТА МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У ПОДОЛАННІ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ.
В умовах глобалізації формується світове (глобальне) громадянське суспільство, яке також здатне впливати на світові процеси. Громадські організації мають різне спрямування.
Країни, в яких активна діяльність "Аль-Каїди"
Стабільну версію було перевірено 7 червня 2023. До ООН станом на 2022 рік входить 193 держави. Із визнаних світовою спільнотою незалежних держав, в ООН не входить лише Ватикан. Станом на квітень 2022 року членство Росії в Раді ООН з прав людини призупинено.
ПРОЯВ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ЛЮДСТВА НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ.
Гострота глобальних проблем у різних країнах неоднакова. Розглянемо, як вони проявляються на території України.
Проблема війни та миру для України, після початку проведення Антитерористичної операції на сході держави у 2014 р., за втручання в її внутрішні справи та підтримки з боку інших країн антиурядових сил і незаконних збройних формувань, стала дуже важливою.
Екологічна криза в Україні зумовлена такими чинниками:
високий рівень концентрації виробництва;
застарілі технології перероблення сировини;
тривалий період експлуатації мінерально-сировинних ресурсів.
Основні забруднювачі природного середовища в Україні: хімічна, металургійна, добувна промисловості, АЕС і ТЕС, автотранспорт тощо.
В Україні лише 7 % території є умовно чистою. Це переважно природно-заповідний фонд. Забруднені та дуже забруднені території становлять відповідно 40 % та 30 %.
Виділяється особлива територія зони екологічного лиха — 30-кілометрова зона відчуження Чорнобильської АЕС, пов’язана зі значним радіоактивним забрудненням.
Карта шкоди довкіллю, завданої війною в Україні, розроблена швейцарською неурядовою організацією Zoï Environment Network
На екологічний стан території України також впливає забруднення вод і повітря з інших країн. Шкідливі викиди в атмосферу з країн Західної та Центральної Європи з повітряними потоками переносяться до Західної України, значна частина забруднення хромом надходить із дніпровською водою з Білорусі. Таким чином, екологічні проблеми України прямо пов’язані з аналогічними проблемами сусідніх держав і Європи в цілому.
Демографічна проблема загострилась в Україні в останнє десятиліття. Для країни характерна інтенсивна депопуляція — майже 400 тис. осіб на рік. Спостерігається погіршення стану здоров’я населення.
За даними Інституту демографії НАН України, у 2020 р. середня тривалість життя в Україні жінок становить 73 роки, а чоловіків — 63 роки.
Актуальною для України є енергосировинна проблема. Імпорт нафти та природного газу становить 43 % від споживання.