Міжнародні та українські 

екологічні організації


Глобальний Екологічний Фонд 



(ГЕФ) – це міжнародна організація, створена в 1991 році, членами якої є 182 держави .

Мета: покращення стану глобального навколишнього середовища шляхом підтримки національних ініціатив зі сталого розвитку. ГЕФ надає гранти для різних типів проєктів, починаючи від кількох тисяч до кількох мільйонів доларів 

Всесвітнє товариство захисту тварин Всесвітнє товариство захисту тварин (ВОЗТ) (англ. World Society for the Protection of Animals (WSPA)) — міжнародна некомерційна зоозахисна організація, що здійснює свою діяльність у більш, ніж 150 країнах світу й об'єднує понад 900 організацій. WSPA бореться як проти жорстокого поводження з тваринами в цілому, так і проводить окремі кампанії проти конкретних видів жорстокого і негуманного поводження, таких як цькування ведмедя китобійна промисловість, утримання дельфінів у неволі, інтенсивне тваринництво. Мета: своєю метою WSPA вважає світ, в якому благополуччя тварин - цінно, а з жорстоким поводженням - покінчено, місія WSPA -. Створення глобального руху на захист тварин. Проекти - Проект «Захисти тварин» 

Всесвітній фонд природи Всесвітній фонд дикої природи (англ. World Wide Fund for Nature), — міжнародна неурядова організація, що займається збереженням природи, дослідженнями та відновленням природного середовища. Головна мета — зупинити деградацію природного середовища планети та побудувати майбутнє, в якому люди будуть жити гармонії з природою. WWF працює в Україні з кількома проектами: - Дунайський проект - Карпатський проект - Проект «Лісова сертифікація» 

Ґрінпіс Ґрінпіс (англ. Greenpeace, у перекладі — «зелений мир») — міжнародна природоохоронна організація, заснована 1971 року в Канаді. Основне завдання організації — сприяти екологічному відродженню та привертати увагу людей та влади до збереження природи. Фінансування організації — винятково із пожертв людей, небайдужих до збереження природи. Ґрінпіс не приймає фінансування бізнесу, влади та політичних партій. Мета: сприяти екологічному відродженню та привертати увагу людей та влади до збереження природи. Проекти: - Проект «Збереження китів. Запобігання вилову китів китобійними суднами. Занесення китів під охорону.» 

Українське товариство охорони природи

Засноване 28 червня 1946 року і має цікаву та сповнену боротьби історію першопочатківців українського природоохоронного руху. Члени УкрТОП беруть активну участь у проведенні таких міжнародних та всеукраїнських екологічних акцій, як День довкілля, Всесвітній день охорони навколишнього середовища, День Землі, Всесвітній день водно-болотних угідь, «Чиста Україна — чиста Земля», а також обласних природоохоронних акцій — «Первоцвіт», «Джерело», «Ялинка», «Чисте повітря», «Синиця», «Болотна черепаха», «Нерест» та ін. 


Зелений Фронт «Зелений Фронт» — харківська обласна громадська організація екологічного спрямування, яка займається охороною навколишнього природного середовища, захистом екологічних та пов'язаних з ними соціальних прав громадян. Мета:Зробити наш край «зеленішим» — більш комфортним для життя, більш екологічно свідомим, зберегти природу, яка, як відомо, нам не належить, бо її наші пращури через нас передають нашим нащадкам. Проект: «Зробимо наш край зеленішим» 

Домашнє завдання

Поміркуйте, чому Всесвітній фонд природи Всесвітній фонд дикої природи обрав для своєї емблеми зображення панди?

Знайдіть цікаву інформацію про панд.