Як утворюється озеро


Сьогодні опрацьовуємо параграф  43

Які бувають озера. 

Озера - блакитні очі планети


. 

Усі озера нашої планети займають лише 1,8 % площі суходолу. Проте в прісних озерах зосереджено майже у 200 разів більше прісної води, ніж у всіх річках світу. Великі запаси прісної води мають такі озера, як Байкал, Великі (Північна Америка), Вікторія та ін. 

Озера різні за величиною. Найбільше озеро на Землі - Каспійське. 

Вода Каспійського моря за складом солей подібна до океанічної. За велику площу й солону воду його називають морем. Існують і озера-малятка, площею кілька квадратних метрів. 

Що таке озеро

Озеро - це природна улоговина, заповнена водою, яка не сполучається з морем безпосередньо. 

Види озер

Озера, як і річки, живляться атмосферними опадами, підземними та річковими водами.  

Але не в усі озера впадають ріки, і не з усіх озер витікають. Відповідно вони поділяються на стічні (з таких витікають ріки), безстічні (жодна ріка не витікає) та проточні (ріки впадають і витікають). 

Залежно від умісту солі у воді озера бувають прісними й солоними. Зазвичай у стічних озерах вода прісна, у безстічних - солона. У безстічних озерах мінеральні речовини, що приносять річки, поступово накопичуються і вода стає солоною й гіркою. Це пояснюється тим, що води річок, випаровуючись із озера, залишають у ньому розчинені в них солі. 

Найсолоніше озеро планети - Мертве море на Аравійському півострові. У кожному літрі його води міститься 275 г солі, або 275 %о. У Мертвому морі не можна потонути: насичена сіллю вода має дуже велику густину й тому утримує людину на поверхні. Іноді з річки Йордану в Мертве море запливає риба, але вже через кілька хвилин вона гине. 

На карті солоні озера позначають рожевим кольором

Озера вивчає наука лімнологія. 

Як утворюються озерні улоговини. 

Озера світу.docx

Додатково можете переглянути презентацію

Озера.pptx

Пограємо в тренувальні ігри

Світові рекорди:

Домашнє завдання