Бразилія

Коли мова йдеться про країни Латинської Америки, то перші асоціації у нас пов’язані із запашною бразильською кавою, ритмічним аргентинським танго, яскравими карнавалами та найкращими футболістами. Багато хто знає про давні цивілізації  майя, ацтеків, інків.

Сьогодні мова буде йти про Бразилію – нову індустріальну країну з величезним економічним потенціалом. Хто з вас вже знає що небудь про цю країну? З ким або з чим у вас асоціюється уявлення про Бразилію?

1. Економіко-географічне положення.

Бразилія межує з країнами, що розвиваються, які мають різний рівень економічного розвитку, й активно співробітничає з ними. Бразилія – морська держава: третина її кордонів проходить узбережжям Атлантичного океану.

2. Природно-ресурсний потенціал.

Природні умови Бразилії в цілому сприяють освоєнню території. У рельєфі переважають рівнини.Клімат більшої частини країни дуже теплий і вологий.

Природні ресурси дуже значні.

Крім неосяжних лісів, найбільших річок, родючих ґрунтів й унікального тваринного світу, природа «нагородила» надра Бразилії різноманітними корисними копалинами, серед яких кам’яне вугілля, залізні, марганцеві, уранові, вольфрамові, хромові руди, золото тощо.

Водні ресурси значні, але освоєні поки що мало. Багато судноплавних річок. Порожисті річки Бразильського плоскогір’я  багаті на гідроенергоресурси. На них збудовано одні з найпотужніших у світі ГЕС.

Земельні ресурси.(слайди)

Лісові ресурси.(слайди)

3. Працересурсний потенціал.

Українська імміграція до Бразилії розпочалася понад 125 років тому. Сьогодні в Бразилії мешкають близько 500 тис. етнічних українців, з них 400 тис. – у південному штаті Парана. Відзначаючи внесок української громади в розвиток Бразилії, влада саме в цьому штаті виступила з ініціативою щодо започаткування відзначання Дня українського іммігранта. Це було підтримано центральною владою, і з 2010 р. започатковано відзначення 24 серпня як Національного дня української громади в Бразилії.

Господарство.

Бразилія – індустріально-аграрна країна, яка завдяки передовим технологіям, іноземним інвестиціям і кредитам високорозвинутих країн досягла значних успіхів у створенні сучасного промислового виробництва. Серйозні інвестори давно почали вкладати кошти в економіку Бразилії. Видобуток корисних копалин, інформаційні технології та промислове виробництво – все це традиційні сфери капіталовкладень.

Бразилія  перетворилася з аграрної на нову індустріальну країну. Нині понад половину ВВП країни припадає на сферу послуг. (промисловість трохи більше ніж 20%, сільське господарство – близько 6% ВВП країни). В Бразилії  розвивається фінансова діяльність. Активно реформується банківська сфера. Швидко розвивається система освіти. Університет Сан-Паулу входить до топ-200 найкращих вишів світу. Міжнародний туризм є одним з ключових напрямів бразильської сфери послуг. У країні добре розвинуто громадське харчування, готельне господарство, індустрія розваг та ін.

Промисловість

Машинобудування (пріоритетні напрями: автомобіле-, судно-, літакобудування. Великий виробник та експортер зброї).

Суднобудування ( балкари для перевезення руди, танкери).

Літакобудування ( пасажирські, сільськогосподарські, військові та військово-транспортні літаки).

Точне машинобудування ( міні- та мікрокомп’ютери – поступається США, Японії, Німеччині).

Зовнішні економічні зв’язки.

Останнім часом Бразилія прагне розширити торговельні зв’язки з країнами Африки, Азії й Близького Сходу. Бразилія є найбільшим торговельним партнером України в Латинській Америці.

 Цікаво знати.

Міжнародний туризм є одним з ключових напрямів бразильської сфери послуг, що почав швидко зростати лише з початку XXIст. Нині він став однією з основних статей прибутку країни. (щорічно понад 6 млн. відвідувачів).

Бразилія.pptx