ЗВІДКИ ЛЮДИНА ДІЗНАЄТЬСЯ ПРО ПРИРОДУ

Організаційна частина.

Знайомство з учнями, предметом, підручником.

Актуалізація опорних знань

Обговорення вибору: Чому подобається саме цей куточок природи? В яких місцях ти побував разом з родиною? Які враження?

На якому уроці в початковій школі ви опрацьовували поняття "Природа"? Перевіримо, що ви запам'ятали.

Завдання 1. Спираючись на текст наукової довідки, визнач групи, до яких належать зображені на колажі тіла. Тіл якої групи немає на колажі? Наведи їх приклади.

Виконай вправу

Завдання 2. Прочитай вірш і визнач, що із згаданого в ньому є природним тілом, а що — природним явищем.

Виконай вправу

Виконай вправу

Руханка

Вивчення нового матеріалу

А як ти будеш діяти, якщо захочеш дізнатися більше про природне тіло чи природне явище? Мабуть, запитаєш у дорослих, зазирнеш у підручник або іншу книжку, звернешся до інтернету чи виконаєш дослідження. Тобто шукатимеш джерела необхідної інформації про природу.

Отже, як можна сформулювати тему нашого сьогоднішнього уроку? Для чого ми повинні знати необхідні джерела інформації про природу?

Поміркуй про "плюси" та "мінуси" кожного з джерел інформації про природу.

Пізнаючи природу, ти досліджуватимеш природні тіла і явища й отримуватимеш нові знання за допомогою спостереження, вимірювання, експерименту.

Групова форма роботи. Клас поділити на 4 групи. Кожна група виконує один крок з дослідження. Кроки для груп визначаються шляхом жеребкування. Результати досліджень групи вписують у спільний документ Гугл.

В Гугл класі у вкладці Завдання у вас є Таблиця результатів дослідження.

Джерела інформації про природу.

Взаємооцінювання. Учасники груп оцінюють один одного щодо внеску кожного учасника групи в колективну працю. (можна вручити або надіслати соцмережами один одному різні смайлики)

Підведення підсумків уроку.

Робота в зошиті.

  • Як справжні дослідники природи ми будемо проводити спостереження та дослідження, взнавати щось нове. Результати своїх досліджень ми будемо записувати у "Нотатник дослідника" (зошит).

  • Зробимо перший запис у нотатнику. Складемо схему: Джерела інформації про природу.

На початку уроку ви сформулювали тему і мету нашого уроку. Чи досягли ми мети? Чи дізналися які існують джерела інформації про природу?

Чи можете ви перелічити декілька різноманітних джерел інформації?

Оголошення домашнього завдання.

Використовуючи різні джерела інформації пройдіть квест та дізнайтеся кодове слово.

  1. Завдання квесту.

2. Завдання квесту

Напиши це слово у пошук Google. Знайди статтю на сайті Вікіпедія. Зверни увагу, що це слово має декілька значень. Перше значення: тканина. Тобі потрібно друге значення. Натисни на нього та відкрий наступну статтю сайту Вікіпедія.

3. Завдання квесту.

Ти читаєш статтю на сайті Вікіпедія про одне з джерел інформацію про природу. Якщо ти на правильному шляху, то в тебе на екрані має бути таке фото. У статті є інформація про те, в якому році картограф Герард Меркатор запровадив термін, яким позначається це джерело інформації. Додай всі цифри, які є в даті. ( Наприклад: 1754 = 1+7+5+4 = 17.) Коли ви додали всі цифри з дати, у вас вийшло число. Це число - це номер сторінки вашого підручника. Відкрийте цю сторінку.


4. Завдання квесту.

Якщо ви правильно знайшли номер сторінки, то там вгорі ви побачите такий розділ, як на фото. Про яку річку України йде мова в одному із запитань. Назва річки - це кодове слово. Відповідь на квест.


Впишіть у форму кодове слово.