НАВІЩО ЗЕМЛІ АТМОСФЕРА

Мета: ознайомити учнів зі значення атмосфери; дати уявлення про шари, з яких вона побудована, розширити уявлення дітей про властивості повітря; розкрити значення повітря як оболонки Землі, важливість його чистоти.

Очікувані результати: описує, використовуючи наукову термінологію, зміни в атмосфері дотримується правил безпеки життєдіяльності під час досліджень, використання процесів горіння; формулює словесний опис складу атмосфери на основі нетекстової інформації (схем, зображень тощо).


Пригадай, що таке повітря: чиста речовина чи суміш?

Вибери властивості повітря з переліку:

1. безбарвне

2. твердий агрегатний стан

3.добре проводить тепло

4. стискається

5. газоподібний агрегатний стан

6. погано проводить тепло

7. не стискається.

Запиши в зошит номери, під якими вказано властивості повітря. Який числовий код у тебе вийшов?

Перевір себе: 1,3, 4,5

ВИЯВЛЯЄМО ПОВІТРЯ

Робота в зошиті.

Запишіть визначення , що таке атмосфера.

Будова атмосфери

Біля поверхні землі на висоті до 18 км, в нижньому шарі атмосфери зосереджено близько 80% атмосферного повітря.

Завдяки особливому складу повітря наша планета є придатною для життя. Основними складниками повітря є два гази — азот і кисень. Вміст кисню в атмосфері Землі становить 21 %. Порівняно з киснем уміст азоту в повітрі майже в 4 рази більший. А от вуглекислого газу —в 700 разів менше, ніж кисню

Значення атмосфери

В атмосфері на висоті понад 10 км міститься шар озону. Цей газ надійно захищає нашу планету від надмірного ультрафіолетового опромінення Сонця.

Спостереження за озоновим шаром постійно проводять озонометристи української антарктичної станції «Академік Вернадський».

Анімована ілюстрація різних фаз входу в атмосферу небесного тіла: влітає метеороїд, світиться при падінні метеор, долітає до землі метеорит

Близько половини населення Землі дихає повітрям, яке офіційно визнане шкідливим для здоров’я. Одне з основних джерел забруднення атмосфери – автомобільний транспорт. У викидах автомобілів знаходяться такі шкідливі речовини, як угарний газ, окиси азоту, тверді частинки та летючі органічні з’єднання.

Автотранспорт – не єдина причина забруднення повітря. Головним його джерелом є промислові підприємства. Спалювання, наприклад, вугілля на теплових електростанціях супроводжується викидами диму, який містить двоокис сірки та окис азоту.

При спалюванні великої кількості побутового сміття продукується дим зі шкідливими речовими.

Поміркуйте, що необхідно зробити для охорони чистоти повітря?

Домашнє завдання