Практичне дослідження. Винаходи, що роблять комфортним життя, їх історія
Перевірка домашнього завдання.
Учні зачитують опис винаходів людства, які їх найбільше вразили.
Виконайте інтерактивні вправи
Перевір свою інтуїцію.
Запропонуй гіпотезу, яку функцію виконували ці стародавні речі.
«Сьогодні з впевненістю можна стверджувати, що практично всі речі, які нас оточують, — це результат праці людського розуму, винаходи».
Винаходи, які придумали діти
Пластилін винайшла школярка — внучка відомого виробника чистильного засобу для шпалер Клео Маквікера. Воно було призначене для очищення шпалер від вугільного пилу. Дівчинка запропонувала використовувати цей засіб для гри. З його складу прибрали чистильний компонент, додали мигдалеве масло і фарбники.
Ідея створення хутряних навушників для захисту від холоду належить 15-річному американцеві Честеру Грінвуду, який любив кататися на ковзанах і одночасно слухати музику
Шрифт Брайля (рельєфно-точковий тактильний шрифт, призначений для листа і читання незрячими людьми) розробив французький підліток, 15-річний син чоботаря Луї Брайль. Хлопчик був сліпий з 3-річного віку, а за основу свого шрифту узяв «нічний шрифт» капітана артилерії Шарля Барбье, який використовувався військовими того часу для читання донесень в темноті.
Іграшкова вантажівка з кузовом, що відкидається, винайшов і навіть запатентував шестирічний Роберт Петч, що намалював дану конструкцію для того, щоб батько зробив йому таку машинку.
Ідея створення батута належить 16-річному гімнастові Джорджу Ніссену.
У 1642 році підліток Блез Паскаль вирішив допомогти своєму батьку – податковому інспектору і почав створювати рахувальну машину. І вже через три роки він створив робочий прототип калькулятора.
Більше 100 років тому американський підліток Френк Епперсон в 11-річному віці винайшов фруктовий лід на паличці. Саме відкриття відбулося випадково: ввечері хлопчик через забудькуватість залишив сік на вулиці. Вранці в склянці виявилося фруктове морозиво, яке дуже сподобалося друзям і рідним Френка. Коли йому виповнилося 29 років, він запатентував свій винахід. Через 2 роки, в 1925 році, морозиво продавали по всій Америці. Його ціна була дуже низькою, всього 1 цент, а асортимент постійно розширювався
Валентин Фречка у 17 років придумав, як робити папір з опалого листя, а не з деревини. Хлопець на кухонному блендері подрібнив листя та від’єднав целюлозу, з якої можна виготовляти папір. Волокна змішував з водою та викладав утворену масу на форму. Коли матеріал просушувався на сонці, то розгладжував його за допомогою каменю.
Так утворились цупкі аркуші паперу. З такого матеріалу можна виготовляти стакани, тарілки, пакети, сумки, а також робити дизайнерський, крафтовий, пакувальний папір, або обкладинки книжок.
Ознайомся з винаходами українських школярів і школярок. Для цього відскануй QR - код