Як фізичні тренування впливають на частоту скорочень серця

Повторення вивченого матеріалу

НУМО ДОСЛІДЖУВАТИ 

Висновок

Прискорене серцебиття необхідно для ефективнішого постачання кисню до м’язів та інших органів. Щоб доставляти кисень у потрібній кількості, серце повинно прокачувати кров швидше. Нетренованому серцю важко значно збільшувати частоту скорочень і довго витримувати такі навантаження. Такі стани шкодять серцю. Запобігти їм допомагає тренування серця. Фізична праця, регулярні спортивні вправи роблять твоє серце витривалішим. У людини, яка звернулася за медичною допомогою, обов’язково вимірюють пульс. Для цього використовують спеціальні прилади. За частотою пульсу можна виявити проблеми в роботі серця та інші захворювання. 

Науковці й лікарі різних країн досліджують серце й судини, створюють засоби для профілактики й лікування хвороб серця. Нові ідеї лікування хвороб серця розробляв і втілював в Україні всесвітньо відомий хірург, видатний науковець у галузі медицини Микола Михайлович Амосов. 

Він урятував життя тисячам людей, зробив десятки наукових відкриттів. За заслуги перед Україною Амосова визнали «Людиною ХХ століття» і присвоїли друге місце у списку 100 великих українців. У Києві встановлено бронзову міні-скульптуру серця, присвячену Амосову Миколі Михайловичу 

Смартгодинник і фітнес-браслети з функціями вимірювання температури й пульсу мають попит у всьому світі. Вони стали незамінними помічниками кожного, хто піклується про здоров’я. Ці ґаджети мають датчики, які вимірюють пульс, і сенсорний екран, на якому висвітлюються показники вимірювань. Під час занять спортом одразу дізнаєшся про температуру тіла, кількість серцевих скорочень. Залежно від показників приймаєш рішення: продовжувати тренування без змін чи ні (наприклад, змінити навантаження, швидкість виконання вправ). 

Домашнє завдання: (в зошиті)

Сформулюй запитання про кровоносну систему, щоб поставити його однокласницям і однокласникам.  

Запиши в зошит три запитання.