8-Б, 8-В

Всесвітня історія

07.04.20

8-Б, 8-В класи

Тема: Експансія Османської імперії. Кримське ханство.

Матеріали за посиланням

naurok.com.ua/konspekt-uroku-z-vsesvitno-istori-u-8-klasi-na-temu-ekspansiya-osmansko-imperi-suleyman-pishniy-narodi-pivdenno-shidno-vropi-pid-vladoyu-turkiv-osmaniv-krimske-hanstv-12220.html

Основні поняття та терміни: «Османська імперія», «Персія», «султан», «яничари», «гайдуки».

Основні дати та події:

• 1520 - 1566 роки - роки життя Сулеймана І;

• 1529 рік, 1683 рік - розгром турків під Віднем;

• 1571 рік - битва під Лепанто.

Історичні постаті: Селім I, Сулейман I, Роксолана.

Домашнє завдання: опрацювати § 18, скласти таблицю 8, с.144.


Всесвітня історія

08.04.20

8-Б, 8-В класи

Тема: Московське царство. Смутний час. Правління династії Романових.

Матеріали за посиланням

voskrcerkov.ru/2013/11/04/p9675/

1613 року Земський Собор проголосив боярина Михайла Романова царем. З цього моменту розпочалося 300-річне царювання династії Романових.

Безпосередня задача нової династії полягала в тому, щоб відновити порядок. Польща та Швеція в цей час були задіяні в запеклому конфлікт один з одним, і Московії вдалося укласти мир і зі Швецією (Столбовський мир,1617), і з Польщею (Деулінське перемир'я, 1618). Речі Посполитій були повернуті землі, включно зі Смоленськом, втрачені Великим князівством Литовським у 1509.

На початку Романови були слабкими правителями. Цар Михайло Федорович фактично передав державні справи Філарету, який у 1619 став Патріархом Московським. Пізніше син Михайла Олексій (р. 1645—1676) спирався на боярина Бориса Морозов. Морозов відзначився корупцією та податковими зловживаннями, що стали причиною соляного бунту у 1648 році.

Після безуспішних спроб відвоювати Смоленськ у Польщі в 1632 році Московія уклала з Польщею Поляновський мир (1634). Польський король Владислав IV, чий батько і попередник Сигізмунд III був обраний московськими боярами московським царем в часи смути, відмовилися від усіх претензій на звання, як одну з умов мирного договору.

Домашнє завдання: опрацювати § 20, скласти таблицю 11-12, с.167.

Всесвітня історія

13.04.20

8-Б, 8-В класи

Практичне заняття. Суперечливий характер реформ Петра І.

Матеріали за посиланням

https://naurok.com.ua/praktichne-zanyattya-3-reformi-petra-i-8189.html

Практичне заняття . Реформи Петра І

Завдання 1.

Охарактеризуйте внутрішнє становище Росії на початок правління Петра І та зробіть висновок про причини проведення реформ

Завдання 2.

Реформи державного управління

А) Які органи влади було створено у ході цієї реформи?

Б) Запишіть визначення понять: Сенат Колегії

В) Складіть сенкан до поняття «Сенат»

Завдання 3.

Реформа місцевого управління

А) Заповніть пропуски в тексті

У ______ році країна була розділена на _____ губерній на чолі з ___________________, наділеними усією повнотою судової та _________________________ влади: Московську, Інгерманландську, Київську, Смоленську, Азовську, Казанську, Архангелогородську й Сибірську.

Б) В результаті реформи місцевого управління держава була поділена на губернії. Позначте на контурній карті

Завдання 4.

Реформа церкви

А) З якою метою було проведено реформу церкви?

Б) Запишіть визначення поняття:Синод

Яка роль цієї особи у проведенні церковної реформи?

Завдання 5.

Військова реформа

Розгляньте літографії з книжки XIX століття (Рядові стрільці у 1674 р.; Рядовий армійського піхотного полку у 1720—32 рр.). Яких змін зазнала російська армія у ході проведення реформи?

Завдання 6.

Перетворення у галузі культури

А) Які зміни відбулися в галузі культури

Завдання 7.

Ознайомтесь з оцінкою реформ Петра І. Висловіть власне судження щодо їх значення.

ü «Везде Петра Великого вижу, в поту, в пыли, в дыму, в пламени, и не могу себя уверить, что один везде Пётр, не многие… Итак, ежели человека богу подобного по нашему понятию найти надобно, кроме Петра Великого не обрести» (М.В. Ломоносов, «Слово похвальному Петру Великому»)

ü Вони (реформи) були «безсистемними» і «окремими експериментами», а вся діяльність Петра це «сліпа стихійна творчість». Будівництво флоту не досягло поставлених завдань порівняно з грандіозністю затрачених коштів. (П. М. Мілюков)

ü «Народ піднявся в дорогу, але на когось чекали, чекали на вождя, і він з’явився в особі Петра І» (С.М.Соловйов, «Погляд на історію встановлення державного порядку в Росії»)

ü «… структура реформ і їхня послідовність були цілком обумовлені потребами, нав'язаними війною, що, теж велася досить безглуздо» (В. О. Ключевский)

Завдання 8.

Складіть хронологічний ланцюжок «Реформи Петра І»

Домашнє завдання: опрацювати § 21, виконати завдання практичного заняття.

Всесвітня історія

15.04.20

8-Б, 8-В класи

Тема: Політична криза і розділи Речі Посполитої.

Політична криза Речі Посполитої був обумовлений відсутністю сильної центральної влади і зростанням політичного вплив магнатської олігархії, в залежність від якої потрапила дрібна шляхта. Робота єдиного центрального органу держави - вального сейму - була фактично паралізована звичаєм "ліберум вето" (свобода заборони). Влада виборних королів була обмеженою і слабкою. Серед магнатів і шляхти склалося переконання, що для шляхетських свобод більшу небезпеку становить власний король, ніж чужа держава. Політичне життя перемістилася на місцеві сеймики, що призвело до остаточної децентралізації держави. У XVII - першої постілці XVIII ст. Між магнатськими угрупованнями йшла безперервна боротьба за владу, що брала часом форму військових дій. Боротьба магнатських угруповань продовжувалася і в роки Північної війни.

Після закінчення Північної війни королівська влада була не спроможна контролювати ситуацію в країні. Фактично влада належала магнатським угрупованням, посилилася шляхетська анархія. Майже всі сейми Речі Посполитої протягом 1734-1762 рр. були зірвані. Повітові сеймики перетворилися на місце сутичок ворогуючих угруповань місцевої шляхти. Ускладнювала становище країни конфесійна ситуація. У Речі Посполитої в XVII-XVIII ст. Панувало католицтво. Уніати, протестанти та православні не користувалися рівними правами з католиками. У важкому становищі опинилася православна церква. На території Речі Посполитої залишилася тільки Могилевська православна єпархія.

Тривалий і глибокий соціально-економічна і політична криза привів до розділів території Речі Посполитої між Росією, Австрією і Пруссією. Перший розділ стався в 1772 г. У 1788 р Чотирирічний сейм прийняв програму реформ, спрямованих на зміцнення держави. 3 травня 1791 була проголошена Конституція, яка зміцнювала центральну владу. Противники реформ створили конфедерацію в Тарговіце. Її підтримала Росія. У 1793 стався другий розділ Речі Посполитої. У відповідь частина польської шляхти в березні 1794 підняла повстання під керівництвом Т. Костюшко.Після придушення повстання в 1795 відбувся третій поділ Речі Посполитої. У результаті Річ Посполита перестала існувати як держава. Вся територія Білорусі увійшла до складу Російської імперії.

Домашнє завдання: опрацювати § 19, виконати завдання 9, с.154.

Всесвітня історія

21.04.20

8-Б, 8-В класи

Тема: Узагальнення знань з теми "Османська імперія. Держави Східної Європи в XVII-XVIII ст."

1. Повторити §18-21.

2. Виконати завдання 1; 2; 5;6; 7; 9 с. 176.

Всесвітня історія

22.04.20

8-Б, 8-В класи

Тема: Початок індустріальної (промислової) революції, її вплив на життя різних верств населення. Просвітництво. Енциклопедисти. Класицизм.

ПЕРЕДУМОВИ ПРОМИСЛОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ В АНГЛІЇ

Політичні: Ліквідація абсолютизму та встановлення парламентської монархії

Соціальні: Формування ринку робочої сили. Перехід дворянства до підприємницької діяльності

Економічні: Перехід землі в приватну власність та ліквідація обмежень у виробництві та торгівлі. Розорення дрібних власників. Огороджування

Наукові: Створення теоретичних основ механіки (Ісаак Ньютон)

Технічні: Підвищення продуктивності праці за рахунок використання механічних пристроїв

Домашнє завдання: опрацювати §22, знати нові поняття та терміни.

22.04.20

8-Б, 8-В класи

Контрольні роботи і практичні виконати в зошиті, сфотографувати і переслати на електронну адресу для перевірки!

2018andriy.z@gmail.com

Тема: Узагальнення знань за темою "Українські землі в 20-90 роках XVIII ст"

Тема: Узагальнення знань з теми "Османська імперія. Держави Східної Європи в XVII-XVIII ст."

Оцінювання за період карантину /дистанційного навчання/ буде здійснюватись на основі даних робіт.