Pszenica

Ciekawostka

Sok z trawy pszenicznej Ja nie hoduję sam trawy!

Nie mam na to czasu!

Jednak zdrowie mi jest najcenniejsze!

Węgrzy przygotowują mi soczek w malutkich, sterylnie zamkniętych woreczkach, w małych poduszeczkach.

Od Maja codziennie piję sok z pszennej trawy. Na początku nie miałem dużo zaufania, ale po 5 miesiącach moja choroba żołądka - reflux - przeszła, mój żołądek jest znów zdrowy. Kaszel refluksowy - poszedł, nie ma. Wysokie ciśnienie krwi, nie ma już. Mam o trzy razy więcej siły i jestem energiczny, jak 30 lat temu.

Chyba to cud!

Ja już wiem jakim skarbem jest sok z pszennej trawy, i chyba do końca życia będę pił.

źródło: Internet

Poczytaj też

Pszenica (z pełnego przemiału)

  • stosowana w przypadku przewlekłych zaparć

  • zapobiega powstawaniu polipów jelita grubego

  • obniża wydzielanie estrogenu

Pszenica zwyczajna

Skład

Ziarniaki pszenicy zawierają około 20%białka, 2%tłuszczów, 2%błonnika

i ponad 60%skrobi.

Poza tym zawierają fosfor, potas, magnez, Wit.B1, B6, E.

Zastosowanie

Mąka pszenna ma bardzo szerokie zastosowanie w piekarnictwie. Kasza manna produkowana z pszenicy jest doskonałym produktem przeznaczonym do żywienia dzieci oraz chorych z zaburzeniami przewodu pokarmowego. Tłuszcz uzyskiwany z zarodków pszenicy daje pozytywne wyniki w leczeniu ropni, podagry i chromania przystankowego.

Warto zaznaczyć że w tłuszczu ziarniaków pszenicy przechowywanych przez zimę występują substancje działające negatywnie na skład morfologiczny krwi.

Skrobia pszeniczna jest wykorzystywana do wyrobu zasypek i maści. Z zarodków pszenicy produkuje się preparaty zawierające witaminę E-do 90%, F i inne substancje.

W lecznictwie ludowym stosowano odwar z ziarniaków w celu ogólnego wzmocnienia organizmu. Przy zapaleniu górnych dróg oddechowych i przy suchym kaszlu używano odwar z otrąb pszennych wraz z miodem.