סגן שר הבריאות יעקב ליצמן: מצב בית החולים מזרע בעכו בלתי נסבל

הכתבה סגן שר הבריאות יעקב ליצמן: מצב בית החולים מזרע בעכו בלתי נסבל , ג'קי חורי , הארץ , מרץ 2010

סגן שר הבריאות ביקר במרכז לבריאות הנפש בעכו. ראש העיר עכו ביקש להעביר את בית החולים, כיוון שהוא תופס שטח יקר מול הים

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, ביקר היום (חמישי) במרכז הרפואי לבריאות הנפש "מזרע" בעכו, והזדעזע מתנאי המחייה של המטופלים במקום. סגן שר הבריאות אמר שהמצב בו נמצא בית החולים בלתי נסבל, וכי הוא יפעל עם צוות משרדו כדי לגייס משאבים ותקציבים לשיפור התשתיות. כמו כן, הודיע כי ייבחן את האפשרות להעתיק את בית החולים למקום אחר.

על פי הנתונים שהוצגו לליצמן, במחלקות הסגורות בבית החולים שוהים בין 10 ל-12 מטופלים בחדר אחד. באחד מבנייני בית החולים, בו שוהים 45 חולים, קיימים חמישה חדרי שירותים בלבד. מנהלת בית החולים, ד"ר אילנה קרמר, ציינה בפני השר כי במתחם בית החולים לא נבנה אף בניין חדש מאז תחילת שנות ה-80, וכי מבצעים בו אך ורק עבודות תיקון על מנת לשמר את המצב הקיים. זאת, מאחר ועיריית עכו לא נותנת היתרים לעבודות חדשות במקום. בשל מצב זה, גדר בית החולים שנפרצה בעבר, טרם תוקנה.

במקביל להבטחת סגן השר ליצמן לגייס משאבים עבור המרכז הרפואי מזרע, צוות של משרד הבריאות, משרד האוצר ועיריית עכו ייבחנו את האפשרות להעתיקו למקום אחר. הדרישה להעביר את בית החולים עלתה בישיבת עבודה שערך ליצמן עם ראש העיר עכו, שמעון לנקרי. בעיריית עכו מבקשים להעביר את בית החולים מאחר והוא ממוקם על שטח יקר של 150 דונם בקרבת הים, והם סבורים כי ניתן לנצל את שטח הנדל"ן אם בית החולים יועבר. יש לציין כי בעבר עלה רעיון להעביר את בית החולים לנהריה, בסמוך לבית החולים גליל מערבי, אולם ראש העיר נהריה, ז'קי סבג, התנגד לכך בתוקף.