עיריית רמת גן – אגף הרווחה – אבחון קליני לבדיקת מצב ילדים ואינטראקציה ביניהם לבין הוריהם

התנכלות אגף שירותים חברתיים בעיריית רמת גן לאמא הרוצה לפגוש את ילדיה.

יולי 2010 – מדובר באם חד הורית שילדיה נלקחו ממנה למרכז חירום שם שהו כחצי שנה מאחר ופקידת סעד לחוק הנוער סברה כי הילדים בסיכון.

האם אישה עובדת, מתפרנסת בכבוד מימים ימימה, ללא הרשעה פלילית כלשהי, ואשר ביצעה ע"פ בקשת פקידות הסעד בדיקות שונות במכוני מסוגלות הורית, פסיכיאטר מחוזי, ונמצאה כשירה וטובה.

האם בעלת הכנסה פחות הממוצע במשק נדרשת לשלם הוצאות של מאות אלפי שקלים כדי שילדיה יוכלו לשמוע את קולה אך לשווא, הביורוקרטיה הנוקשה של מערכת הרווחה ובית משפט לענייני משפחה ברמת גן אינם מאפשרים את הזכות הבסיסית הטבעית והחיונית של ילדים לפגוש את אימם מזה כשנה גם לא במרכז קשר מאובטח. המערכת הביורוקרטית מתייגת את הילדים ואימם ומסבה להם נזקים. הילדים הועברו למשמורת גרושה של האישה.

שירותי הרווחה ברמת גן קבעו כי חידוש הקשר בין האם לילדיה ייעשה לאחר עריכת אבחון קליני לבדיקת מצב ילדים ואינטראקציה ביניהם לבין הוריהם.

השאלות שצריכות להישאל:

מהן בדיקות אלו והאם הן אמינות?

והיה אם הבדיקות שקבעו שירותי הרווחה לא יעברו האם הילדים לא יראו את אימם?

האם כדאי כי כל הורה בישראל יעבור בדיקות אלו?

יהיו התשובות אשר יהיו המסקנה היא לא להתקרב ל"שירותי" הרווחה. "שירותי" הרווחה אינם נותנים שירותים לפרט למשפחה ולחברה. מדובר במערכת דורסנית המהווה סכנה קיומית לחברה הישראלית. הציבור מאבד אמונו ברשויות הרווחה וגרורותיו לרבות בתי משפט לענייני משפחה ונוער העושים דברם, מאחר והם הורסים ופוגעים בקשרים משפחתיים. "שירותי" הרווחה מתייחסים לאנשים כמו לבע"ח, הם מפרידים בין בני משפחה, קובעים טיפולים מגוחכים שאין תועלת בהם, ומתנערים מכל אחריות.

מערכת הרווחה היא מערכת טפילית לפרט ולמשפחה המנצלת את החוק לרעה נגד החלשים והופכת אותם לחלשים יותר, תוך שהיא מתפרנסת על גבם.

עדכון לגבי האם וילדיה יבוא…

קישורים: