בית חולים נהריה - "הדרכת הילד"

פשעי הרווחה והפסיכיאטריה - מונולוג של נערה נמלטת - חלק ב - חנה איסלר , אוקטובר 2009 , לאחר שאושפזה בכפייה ב"הדרכת הילד", מחלקה פסיכיאטרית סגורה לילדים בביה"ח בנהריה ובפנימייה האנתרופוסופית בהרדוף, והבינה כי לא תוכל לשחרר עצמה מכבליהם אלא על-ידי מנוסה, הצליחה הנערה לצאת אל החופש

עתה, כל שנותר, הוא השאלות המתמיהות על רמיסת זכויות האדם והילד בישראל

פשעי הפסיכיאטריה והרווחה - מונולוג של נערה נמלטת -חלק א , חנה איסלר , אוקטובר 2009, היא פנתה ליועצת בבית הספר לאחר שנתקלה בקשיים חברתיים. מאז סבלה מייסורים: תרופות בקשירה, אלימות ופנימיות מבודדות. "הגברים מפשיטים את הילדות והאחות באה להזריק. לא חושבים איך הילדה מרגישה כשגבר מוריד לה את התחתונים ומחזיק אותה בכוח? כמה היא מתביישת? לא חושבים על זה"

המראת חירום - סיפורה של נערה מצטיינת, בת לאם חד הורית בכרמיאל, שנרדפה ע"י הרווחה ואושפזה בכפייה במחלקה פסיכיאטרית, עד שנאלצה לברוח מהארץ - "הלכתי אליו והתחלתי לדבר, חשבתי שהוא יגלה הבנה, חשבתי שהוא מדבר, ... אבל גם כשדיברתי הוא הסתכל לצדדים, משועמם לא מקשיב, לא הצלחתי אפילו להיכנס לפרטים, ואז הוא אמר: 'טוב טוב, בסדר, תקראי לאמא שלך', הוא אמר לאמא שלי, 'תקשיבי, הבת שלך חולה, מה שקורה לה בשכבה, זה לא אמיתי, היא מדמיינת את זה, אני רושם לה עכשיו כדור, ואני רוצה שתאשפזי אותה,...

המדינה עירערה על זיכוי פסיכיאטר הילדים ד"ר מרסלו שפיץ - בית חולים נהריה - "הדרכת בילד", מעשה מגונה בנער אוגוסט 2007 הפסיכיאטר ד"ר מרסלו שפיץ המשמש מנהל מחלקת אשפוז פסיכיאטרי לילדים המכונה "הדרכת הילד" - בית חולים נהריה, הואשם בעבר בהאשמות חמורות, אך זוכה מחמת הספק. המדינה אף עירערה לבית המשפט העליון בעניינו.

המשפט "בא לי למות" נחשב מיד על ידי יועצת בית הספר למחשבה אובדנית. אין הקשבה אמיתית לילד [צילום: AP]

"'אין כאן זכויות חולה כמו בבתי חולים רגילים', אמרתי. 'לא! לא! לא! אני לא מוכנה, לאף אחד אין זכות לגעת בגוף שלי!' הצמדתי את הידיים לגוף. הגעתי לתודעה שאין לי יותר זכאות על גופי. התחלתי לצרוח! זה היה רגע איום ונורא. אם אתה מתנגד, מפחידים שיקשרו אותך. חבלים וברזלים, חורים מיוחדים במיטה שתוקעים שם מסמרים"

.

פסיכיאטר ד"ר מרסלו שפיץ

מנהל מחלקת "הדרכת הילד"

פסיכיאטר - דוקטור מרסלו שפיץ