נכים

מדיניות שר הרווחה מאיר כהן - תלישת תינוקות ממשפחות נכים - ערוץ 10 - יוני 2013 - אורה מור יוסף תושבת דימונה, נכה, ביקשה לגדל ילד מאם פונדקאית. השירות למען הילד משרד הרווחה חטפו את התינוקת שנולדה לה מיד לאחר היוולדה בבית חולים סורוקה בבאר שבע. אורה אינה יודעת היכן התינוקת ומנהלת מאבקים משפטיים להשבתה..

מעון גילה של איל"ן בירושלים המתוקצב ע"י משרד הרווחה: הפקת רווחים מאנטנות סלולריות על חשבון בריאותם של הנכים - דצמבר 2009 - במעון גילה של עמותת איל"ן המתוקצבת ע"י משרד הרווחה החליטו למקם אנטנות סלולריות על גגות מבנים מבלי לשאול את דעתם על הנכים הגרים במקום. למרות הפצרות הנכים כי האנטנות פוגעות בבריאותם, התעלמה עמותת איל"ן מבקשתם לסלק את האנטנות. משרד הרווחה שותק.

מעון גילה של איל"ן בירושלים המתוקצב ע"י משרד הרווחה: נכים במעון סיפרו שהצוות הענישם בכך שהחרים מהם את כסאות הגלגלים החשמליים - יולי 2007 - הכתבה: "בלעדי: הנכים נענשו - כסאות הגלגלים הוחרמו" , YNET - נכים במעון גילה של איל"ן בירושלים סיפרו שהצוות הענישם בכך שהחרים מהם את כסאות הגלגלים החשמליים. כמה מהם משותקים לחלוטין, ורותקו למקומם שעות ארוכות. מנהל המעון אישר בשיחה עם ynet את קיום שיטת ה"סינדול" במוסד: "כיסא גלגלים זה נשק קטלני, ואנו בהחלט מגיבים". משרד הרווחה: "אנו מזועזעים. זו פגיעה חמורה בזכותם ובחירותם של אנשים עם נכויות". ארגון "בזכות" התלונן במשטרה. ...

הדרך הקשה של הנכים ללשכת הרווחה בירושלים - הכתבה הדרך הקשה של הנכים ללשכת הרווחה , דפנה ליאל , חדשות 2 , נובמבר 2009 - לשכות הרווחה אמורות לטפל באוכלוסיות שנזקקות להן. אבל מסתבר שבירושלים, רובן כלל אינן נגישות להם. בדרך לפגוש את הפקיד צריכים הנכים להתגבר על אינספור מדרגות ועוד שלל מכשולים ..