"מכניסים 18-20 מטופלים למקלחת אחת" , מתוך שידורי גלי צה"ל , נובמבר 2012

"מכניסים 18-20 מטופלים למקלחת אחת"

מתוך שידורי גלי צה"ל

עדכון אחרון , 01/11/2012

עובד המעון לחוסים "נווה יעקב" בפתח תקווה, שבו נעצרו אתמול 70 מהעובדים בחשד שהתעללו והזניחו את החוסים, חשף בגל"צ את שיגרת המעון: "מכניסים 18-20 מטופלים לתוך מקלחת, כשיש מקלחת אחת במחלקה סגורה, ואומרים לצוות 'מתאים לכם תעבדו - לא מתאים לכם, זה מה שיש לבית החולים הזה'"

עדות קשה מהמוסד לחוסים "נווה יעקב" בפתח תקווה שבו נעצרו אתמול עשרות עובדים בחשד להתעללות. "מכניסים 18-20 מטופלים לתוך מקלחת, כשיש מקלחת אחת במחלקה סגורה", חשף עובד המוסד עיסאם - שם בדוי - בתוכניתנו "חמש בערב" עם אסף ליברמן, "אומרים לצוות 'מתאים לכם תעבדו - לא מתאים לכם, זה מה שיש לבית החולים הזה'".

מוקדם יותר היום (ה') פורסם כי משרד הבריאות פועל לסגירת המעון, בעקבות החשד להתעללות במטופלים. הפרשה נחשפה כבר לפני יותר משנה על ידי כתבתנו יעל לוי, בתכניתנו "בוקר טוב ישראל". לאור התקדמות חקירת המשטרה במסגרתה עוכבו לחקירה 70 מעובדי המוסד בחשד שהתעללו והזניחו את החוסים, במשרד בודקים חלופות אשפוז עבורם. במידה ואכן יימצא להם מקום אחר, הם יועברו מנווה יעקב והמוסד ייסגר.

רפי וקנין, קצין החקירות של משטרת העיר, אמר כי "מדובר באירועי אלימות מאוד קשים שממש צובטים את הלב, הצלחנו לכאורה לאסוף ראיות די טובות שמבססות חשד". 13 עובדים, בהם מנהלי המוסד והאחות הראשית הובאו הלילה לדיון בהארכת מעצרם: חמישה שוחררו למעצר בית ומעצרם של היתר הוארך בשניים עד חמישה ימים. אתמול פשטה משטרת פתח-תקווה על המוסד, בשל חשדות להתעללות והזנחה של החוסים מצד העובדים.