נער בן 16 התאבד בתאו בבית הכלא אופק לנוער

הכתבה נער בן 16 התאבד בתאו בבית הכלא לנוער , רענן בן צור , דצמבר 2006 , ynet

הנער השתמש בגופיה אותה קשר לסורגי התא, ושם קץ לחייו בתליה. משירות בתי הסוהר נמסר כי לא היה בעל נטיות אובדניות, וכי לא נמצא בתאו מכתב התאבדות

נער בן 16, שהיה אסור בגין ביצוע עבירות רכוש בבית הכלא לנוער "אופק", שם הלילה (ה') קץ לחייו בתליה. בשירות בתי הסוהר פתחו בחקירת המקרה, ומסרו כי הנער לא סבל מנטיות אובדניות, וכי בתאו לא נמצא כל מכתב התאבדות או רמז כלשהו על כוונתו להתאבד.

הנער התגלה בעת ביקורת שגרתית בכלא "אופק" שבשרון, כאשר סוהר הבחין בו כשהוא תלוי על סורגי התא. הסוהר הזעיק מייד עזרה, והנער הורד מהסורגים. רופא וצוותים רפואיים בבית הכלא החלו לבצע פעולות החייאה בנער, אך ללא הצלחה, ולבסוף נקבע מותו. בבדיקה ראשונית התברר כי כששהה לבדו בתא קשר גופיה סביב סורגי החלון, והשתמש בה כדי לשים קץ לחייו.

הנער, תושב הצפון, הורשע בביצוע עבירות רכוש שונות, ונידון ל-14 חודשי מאסר בפועל. הוא הגיע לבית הכלא בחודש אפריל השנה, ומשירות בתי הסוהר נמסר כי במהלך מאסרו ביצע מספר עבירות משמעת קלות. בשב"ס אומרים עוד כי הנער לא אובחן כבעל נטיות אובדניות, וכי בתאו לא נמצא מכתב בו הוא מסביר מדוע ביצע את המעשה.

עוד התברר כי למרות שלכל אסיר הזכות לבקש להפחית שליש ממאסרו בעקבות התנהגות טובה, בחר הנער שלא להגיש בקשה שכזו לוועדת השחרורים. עדיין לא ברור מדוע העדיף שלא להגיש את הבקשה, אך בעבר ידועים מקרים של אסירים שהעדיפו להישאר בין כותלי בית הכלא משום שהאמינו כי לא ישרדו מחוצה לו.

מהשב"ס נמסר כי הודעה על ההתאבדות נמסרה למשפחתו של הנער, וכי הוחלט על הקמת ועדה שתבדקו את נסיבות האירוע.